Разлика между фейслифта на Авенсис?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
toyoga
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2010 12:13

Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от toyoga » 22 Юни 2010 12:17

Здравейте. Каква е разликата между фейслифта на Авенсис 2004 (примерно) и този от 2006-та, или лифтинга е на моделите от 2007+?

Благодаря. smile.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 22 Юни 2010 12:33

Фарове, стопове, дреболийки в предна броня, мигачи в огледалата, волана е различен и дреболийки също в интериора.... Като цяло, по-интересен, но нищо фрапиращо rolleyes.gif

toyoga
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2010 12:13

Мнение от toyoga » 22 Юни 2010 12:34

Някой има ли по-точна и подробна информация какво точно е променено, спрямо "стария"? Промени по двигателя, интериор, и т.н.? В крайна сметка 2006-та или 2007 е фейслифтът?

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 22 Юни 2010 13:50

Ami toi kolegata tie izbroil promenite . Mislia 4e ve4e na dizelovia dvigatel na faselifta imam i filtyr za tvyrdi 4astici

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 22 Юни 2010 16:41

Фейслифтът е 2006 година. Фаровете, предната решетка и броня са променени, добавени са мигачи на огледалата. Стоповете са с хромирани пръстени. В средата на предната конзола има промяна. Едно малко гадно дисплейче има стария, което не знам за какво служи, а новия има нещо като ниша за очила с капаче. Някой го ползват за навигация laugh.gif
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Мнение от Kiki » 22 Юни 2010 17:47

И двигателят на фейслифта е напомпан с 10 коня повече.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 23 Юни 2010 06:37

http://www.toyota-tech.eu/

Има детаилно описания на всички промени и екстри

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 20 Яну 2014 15:19

Здравейте колеги,има ли някой с впечатления от Авенсис 2006 седан (фейслифт) - някакви системни слабости, на които да обърна внимание при покупка на старо? При пробното каране двигателят не ми се видя много силен, колата беше с 4 човека и без багаж, из софийските сухи асвалтови ..."пътища".
Безопасно ли е да се постави (каква) газова уредба...?
Иначе е много привлекателна - много място, доста функции, тишина, огромен багажник, много леки и много къси скорости и т.н.
Моля за препоръки.
Каквото сам си направя, никой не може...

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от scorpion » 21 Яну 2014 16:08

Instruktor59@yahoo.com написа:Здравейте колеги,има ли някой с впечатления от Авенсис 2006 седан (фейслифт) - някакви системни слабости, на които да обърна внимание при покупка на старо? При пробното каране двигателят не ми се видя много силен, колата беше с 4 човека и без багаж, из софийските сухи асвалтови ..."пътища".
Безопасно ли е да се постави (каква) газова уредба...?
Иначе е много привлекателна - много място, доста функции, тишина, огромен багажник, много леки и много къси скорости и т.н.
Моля за препоръки.
Писано е доста по темата и има доста мнения но като цяло един приличен автомобил. Какъв ДВГ е този седан !?!
1.8 бензинов или дизеловите версии са си съвсем прилични ... Това не е спортен автомобил, така че не очаквай някакви динамични качества. Иначе на магистрала и извънградско спокойно може да поддържаш скорост с доста добро поведение с добра возия. Багажника е голям но отвора е малък, т.е. трябва да се съобразява при превоз на обемисти предмети. За да си спестя многото писане, положителните отзиви за Авенсис Т25 от Авто Билд са добри ... очудващо добри ! Зевзеците от Топ Гиър нямат забележки но считат, че това е един от най-скучните автомобили на Тойота и въобще автомобил cool.gif

П'С: За газовата уредба има много писано също с противоречиви мнения !

Успех !

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 22 Яну 2014 23:02

Благодаря за отговора, двигателят е 1,8 VVTi, не съм чул да страдат от известния стар дефект на грешните сегменти...
Но ми е много трудно да намеря убедителна информация от рода: "Минах (поне) 50 х. км с газова уредба "Х" и нямам никакви зловредни изменения..." за този двигател...? Както знаем, майстори всякакви, но разбирачи - малко. А въпросът с поставяне на газова уредба си е сериозен, при този голям багажник и за да се намалят разходите...
Каквото сам си направя, никой не може...

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от steich » 23 Яну 2014 07:30

Преди 2006-та повечето 1.8 и 1.6 имат този проблем с сегментите. Предполага се че след 2007 няма да имат този проблем. Аз съм с ГИ и за сега нямам никакъв проблем освен разхода на масло, но ... него ще си го имам и на бензин. Минал съм само около 15 к км и не са 50 к км но съм много доволен.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 25 Яну 2014 01:07

Благодаря ти, Штайх, продължавам проучването за ГИ.

По някакви причини, дори в този форум, никой не вярва на информация за приложението на Форсан. Ако сегментите ти са горе-долу здрави, прилагането му значително или драстично намалява разхода на масло и върши още 3-4 приятни неща... Например на моята Корола сменям масло на 35 - 40 х. км БЕЗ да доливам. :thumbsup:
Каквото сам си направя, никой не може...

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разлика между фейслифта на Авенсис?

Мнение от steich » 25 Яну 2014 21:44

То човек да пробва ама като не мога да намеря колко струва и къде се предлага ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 50 госта