Fido, не е фанатизъм. Някои хора бъркат фанатизма с изразяването на реалните факти.
Не може да е фанатизъм при германските технически задължителни прегледи Тойота с всичките си модели да е по първите места. Не може да е фанатизъм,че единствено Тойота вкарва най-много коли в 10-ката на най-здравите при всички или почти всички възрастови категории на безкомпромисните и безпристрастни германски технически прегледи. Прегледани милиони коли и за всяка поотделно е отбелязано в графите има ли повреди, какви са и т.н. и според тези показатели се съставя пълна статистика за всеки модел и марка автомобил.
Тоест не може да сме фанатици, когато фактите говорят предостатъчно ясно! Тези факти се потвърждават на 100% от Ауто-Билд и техния преглед на качеството. Потвърждават се и зад океана в САЩ от най-реномираната организация за анализ на качеството на колите Consumer Reports, където почти 100% от моделите на Тойота и Лексус са окупирали първите места!
Е, това не е фанатизъм, а признаване постигнатото качество от Тойота, и това,че Тойота от много години, и днес е еталон за качество и здравина.
Аз се възхищавам на японците,че са вложили повече мисъл, повече труд, повече кадърност, повече изпитания, повече любов към детайла, фанатици са по отношение на здравината и производството на коли, на които можеш да разчиташ/ аз примерно тръгвам навсякъде ей сега ако трябва с 23 годишната ми Корола, която е на към 250000км., защото тази кола е най-здравата и корава и безпроблемна кола, която съм си представял,че може да се произведе, верно потропва й понякога по лоши пътища карето на пръта на волана, поомекнал й е тампона на носача, но за тия години и километри тя не е виждала сервиз освен за смяна на термостат, амортисьори и центровки на карбуратора и центровка на клапаните/,всичко по нея е така, както е излязла от завода, освен термостата и амортисорите.Даже и тях да не бях сменил, тя пак щеше да си върви./
Та японците са вложили повече мисъл, изпитания, перфекционизъм, здрав материал за частите на колата, изградили са фирмена култура, което всичко се продава на клиента под формата на готов продукт на цените на конкуренцията, само че при Тойота за сравнително същите пари/или по-малко/ ти получаваш повече добавена стойност, както биха казали финансистите, която се материализира като висока надеждност на автомобила ,който си купил.
Тук аз съм известен като един от най-големите фанатици biggrin.gif , но нищо не си измислям, а се осланям на личен опит,сондиране на мнения на монтьори, на собственици на различни марки коли, наблюдавам какви ремонти извършват приятели на техните коли/други марки-главно германски и френски/, и на световните източници. Дори факта,че в Сирия, Иран, Ирак, Либия, Нигерия, ЮАР,Дубай и т.н. страни, някои от които много богати, други много бедни, но всички те ползват главно Тойота в тежките климатични условия в пустиня и т.н. Или тези по Иран,Пакистан и др, по чукарите, където няма асфалтирани пътища дори, почти няма сервизи ползват изключително само Тойота-пълно е с Хай Ейс, Корола и т.н.
Като каза за съседа ти с Пасата на 500000км. на газ. Ок,за тия 500000км. какво е сменил по него казва ли ти и т.н.
Двигателите е ясно,че са здрави.Почти всички фирми вече правят здрави двигатели. Но по колата какво е сменял...
Твоята Карина какъв я е карал преди теб, как и т.н. Ти за 200000км. сменил ли си нещо по нея, какво и т.н. Така аз правя директни сравнения.
А принципно ТЮВ на базата на проверени хиляди бройки Карина и хиляди бройки Пасат сочи,че Карина е уникално здрав автомобил, безспорно най-здравият в класа. Пасат е много назад като здравина и безпроблемност. Пускал съм тук доклада на ТЮВ, намерих го - От 2005 година, включва и Карина в категориите 6-7, 8-9 и 10-11 годишни автомобили.
При 6-7 годишните тогава, демек последните фейслифтирани с емблемата на капака и разделената по средата решетка Карини- Карина е 6-та/ първа в класа си/, а Фолксваген Пасат-последния преди "яйцата", е 71-ви
При 8-9 годишните Карина е 5-та, а Пасат е 36-ти
При 10-11 годишните, демек някъде модели около 93-та,95-та, Карина е 4-та/най-здрава в класа/, а Пасат е 40-ти.
Може да обосновем, че Карина е МНОГО по-здрава от Пасат. Единствено Субару Легаси, МАЗДА 626,Хонда Акорд,Мерцедес 190 и Сузуки Балено са конкуренция на Карина като безпроблемност и дълговечност,и коли на които може да се разчита в този клас..Хем че Балено май е от класа на Корола по-скоро, но е един от най-успешните автомобили, правени някога.
http://news.auto.cz/aktuality/tv-report ... 7-let.html
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t ... sc&start=0
П.С. А верно е ,че още се срещат жигулки с картофи по багажниците от село, но пенсионерските жигули 77-ма година са на по 80000км., или на по 150000км., има и жигули на по 300000км, редки случаи и на по 400000км. предполагам, но те са с много ремонти и основен ремонт на двигателя. Всяка кола, като я ремонтираш постоянно, ще е на пътя, малко са тези , които с минимална поддръжка са на пътя. Тук бих посочил Тойотите, Мерцедес 123, 124, конска глава.... Посочвам най-известните доказали се примери.