Колеги, единия заден амортисьор на Карината е тръгнал,

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 20 Юни 2006 09:14

jamie написа:http://www.koni.com/_cars/_products/cat ... 4_2005.pdf

No vse pak mi se struva che niama sportni za Carina E - osven ako stavat ot druga.
Къде се губиш бре ;-)

А това съм го гледал, наистина няма спортни за карината sad.gif. Реших че някой може да е открил някой които да стават. Гледам че има за Селика същите генерации, ще взема да разровя да вида дали не стават те.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Юни 2006 11:03

Бамбо, ми лято е-гледам да изкарам най-после колицата и аз от текенеджии, бояджии и т.н. че ми писнаха вече rolleyes.gif

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 20 Юни 2006 13:22

Bambo, za6to ti sa sportni, be 4ovek? Ili iska6 kolata da po4ne da tryska zadnicata kato inato magare biggrin.gif Sywsem seriozno, prednim i zadni amortisyori trqbva da si podhojdat,ina4eminawa6 meko sprednite i tvyrdo sys zadnicata-gadno e

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 20 Юни 2006 22:45

max-2 написа:Bambo, za6to ti sa sportni, be 4ovek? Ili iska6 kolata da po4ne da tryska zadnicata kato inato magare biggrin.gif Sywsem seriozno, prednim i zadni amortisyori trqbva da si podhojdat,ina4eminawa6 meko sprednite i tvyrdo sys zadnicata-gadno e
Спортни ми трябват, защото:
1. Моята карина е GTi т.е. рядка птица :-)
2. След като смених измислицата super strut със обикновен макферсон, предницата ми малко се вирна и омекна, а задницата си остана твърда. Оказа се че на GTi-то са по-твърди амортесьорите че и пружините са по-твърди отзад отколкото на нормална GLi или XLi. Имах счупена задна дясна пружина и след като я смених с пружина от GLi колата ми седи килната надясно :-( Само за справка - нова пружина задна дясна за Carina E GTi нова струва 280лв.
3. Естествено че като сменям, ще сменя и четирите, не само предните или само задните... rolleyes.gif

Та така... но досега само един колега ми е предложил комплект амортесьори с пружини спортни, ама още не мога да зема решение, щото се очертава един по-интересен проект с марка TOYOTA та ще видим...

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 05 Сеп 2006 18:50

При преглед на предницата на Карината 1994г. откриха, че имам по-голям хоризонтален луфт в двата предни амортисьора. Въпросът ми е има ли таково нещо и това означава ли че трябва да се сменят амортисьорите, като те си действат мормално във вертикална посока.

Другият ми въпрос е с какви (марка, модел, вид) да ги сменя, като искам новите амортисьори да са съобразени с българските пътища и не е за сметка на конфорта на возенето доколкото е възможно.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта