избор на нова toyota

singu
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2006 01:33

избор на нова toyota

Мнение от singu » 04 Апр 2006 01:45

Здрасти колеги !
Значи - имам възможност за изгодна покупка на Toyota от ТМ Ауто, та се колебая кой модел...
Значи иска ми се нещо по-просторно, предпочитам дизел.
Избора ми е между тези 3-те:
1. Ярис - предимството му е, че е от новия модел, 5 звезди за сигурнос, 9 airbacks, чудеса.. Недостатък - малък е.
2. Corolla HB - тук май се очертава златната среда, но все пак
3. Corolla Verso - малко скъпичко идва, но пък с нея без кой-знае-колко проблеми ще мога да си спестя ДДС-то, като я регистрирам на фирма... И въпреки то е скъпаа sad.gif

Още нещо - чувам, че новите Яриси и Версо са правени в Англия... И от едната страна ми викат "Тия са супер яки, едни приятели на 140 хил. смениха накладки и ремъци", от друга страна викат "Бягай далече от Тойота, правена в Европа"... Та ще съм благодарен за всякакви коментари и акъли biggrin.gif
Господ създаде хората, Колт ги направи равни !

b_d

Мнение от b_d » 04 Апр 2006 07:55

Еми всичките се готини - остави жена ти да реши :whistle: Така хем няма да ти пили после, хем ти ще можеш да и пилиш :thumbsup: :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 04 Апр 2006 10:18

Хибридааааааааааааааааа !

singu
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2006 01:33

Мнение от singu » 04 Апр 2006 11:07

jamie написа:Хибридааааааааааааааааа !
Кой хибрид ? Corolla HB e Corolla Hatchback ( ако се пише така )
Господ създаде хората, Колт ги направи равни !

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 04 Апр 2006 11:33

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:54, променено общо 1 път.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Апр 2006 12:07

за какво пак му е Prius? пък и не мисля че е на цената на изброените коли.
->

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 04 Апр 2006 12:09

Аз мисля 4е,2. Corolla HB е добър вариянт за целта,а и за цената :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 04 Апр 2006 12:13

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:53, променено общо 1 път.

singu
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2006 01:33

Мнение от singu » 04 Апр 2006 17:28

TM Auto май не предлагат Приус... пък и все пак не бачкам цар wink.gif
Някой ще коментира ли надеждност, здравина, кеф от каране на посочените модели ( общо взето май финансово избора ми е ограничен от тях )
Също така колегите ми обясняват за Yaris Verso, което пък изобщо го няма в ценовата листа и в сайта на ТМ Ауто ?!? Има ли такова животно ?
Господ създаде хората, Колт ги направи равни !

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Апр 2006 20:55

jamie написа:
Ами аз не видях някъде да пише нещо за цена ?
Мисля че Приуса ще е по-икономичен от дизела в България - затуй.
вярно е че не пише нищо за цена, но ако Prius му беше по джоба, щеше със сигурност да спомене и Avensis в списъка(които предполагам е и по евтин).
колкото до Prius-а, това колко е икономичен са си малко легенди. верно че е пестелив, но не и толкова колкото го водят на страницата на Toyota. плюс това тази кола за БГ си е буквално таралеж в гащите. в БГ едва ли някои има право да работи на тях, пак дори и Toyota да сертифицира някои, ще знаеш че има 2-3 човека в цялата страна дет имат право да ти пипат по колата, останалите рискуват живота си.
->

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 04 Апр 2006 22:22

Ще се постарая да дам изчерпателно мнение, но дай още инфо. Най-важното е: цена, вид плащане, прогнозен годишен пробег (градско, извънградско), условия на експлоатация. Защо предпочиташ дизел? Имаш ли опит с последното поколение дизелови агрегати, които са много капризни към нафтата?
Ако е удобно, сподели какво имаш в предвид под "възможност от изгодна покупка". Нета е единствената останала свободна зона и дано да не се притесняваш да пишеш за отстъпки, ДДС, лизинг и др. Няма да ти завиждаме, но дай инфо за параметрите на офертите.
Яриса ти е малък, Корола Версо ти е скъпа, значи нямаш избор. Пиши точно какво те колебае и какво те мотивира за избор, за да получиш подходящи мнения.
Трудно се прави сравняване на европейска, турска и японска сглобка поради простата причина, че моделите, които си харесал, не се произвеждат на две места едновременно, за да ги сравняваме.

Аватар
TATI
Мнения: 2753
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 04 Апр 2006 23:24

singu написа:TM Auto май не предлагат Приус... пък и все пак не бачкам цар wink.gif
Някой ще коментира ли надеждност, здравина, кеф от каране на посочените модели ( общо взето май финансово избора ми е ограничен от тях )
Също така колегите ми обясняват за Yaris Verso, което пък изобщо го няма в ценовата листа и в сайта на ТМ Ауто ?!? Има ли такова животно ?
http://www.toyota-venci.com/cars/yaris_verso/index.htm
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 05 Апр 2006 00:13

RE:sluchaen_fen:"Имаш ли опит с последното поколение дизелови агрегати, които са много капризни към нафтата?"--Absoliutno sam saglasen s kapriznostta kam dobra nafta!!!Glupavo e da se vzima dizel ako ne pravish poveche ot 25000km. godishno, s nishto ne opravdava investiciata v po-shumna kola.Znachi kolega az karam veche 6 meseca novata Toyota Corolla 1.4VVT-i/97 konia/ i sam mnogo dovolen.Tradiciite na Corolla po otnoshenie na kachestvo,ergonomia,zdravina,pargavina,povedenie na patia sa spazeni i podobreni,kato voziata veche e po-meka,opredeleno moga da kaja ,che vozi kato pejo ,zashtoto imame i pejo 406 i gi sravniavam,no e MNOGO po-stabilna na patia i v zavoite,a ne se klati kato korab,kato pejoto.Opredeleno ti preporachvam 1.4VVT-i ili 1.6VVT-i benzin,zashtoto varviat,dokato novia 1.4 D-4D ne e varvejen,karah go na test-drive liatoto predi da ia vzema benzinovata Corolla,osven tova shuma vatre pri dizela i vibraciite sa po-golemi!Znachi 1.4VVT-i i 1.6VVT-i sa s veriga,a ne s angrenajen remak,koeto te osvobojdava ot tiahnata smiana/az lichno predpochitam angrenaj,no niama kak,vvti go praviat samo s veriga/,dvigatelia raboti tiho,no starata mi Corolla 1.3 12valve s angrenaj raboti znachitelno po-bezshumno otvanka,bukvalno na prazen hod e izkliucheno da ia chuesh. worthy.gif Taka ,za 1.4D-4D osven,che e tromav i po-shumen, dry.gif ima i otvratitelnata za turbo-dizelite harakterna TURBO-DUPKA,t.e pod 2000ob./min mojesh da natisnesh gazta do dolu i kolata pochti ne reagira,dokato ne nagneti turbinata,tova e PROSTO OTVRATITELNO. mad.gif dry.gif Osven tova dizela e uslojnen s Turbo-kompresor,kaprizni kam mrasnata nafta diuzi i t.n.,no tvoia rabota. Moiata Corolla 1.4VVT-i e pargava,kakto vav visokite,taka i v niskite oboroti,netipichno za benzinov motor,no sistemata VVT-i ,t.e promenlivo otvariane na klapanite dava strahoten efect.Na gradsko i davat razhod 8.4l/100km. i pri spokoino karane se postiga,no zasega mi e 9.0/100km. gradsko,no dvigatelia e oshte mnogo stegnat zashtoto niama 6000km. oshte.Na izvangradsko i davat 5.5 l/100km.,no ne sam zasichal. Servoto e elektrichesko,koeto e chudesno,niama hidravlichni masla i tem podobni raboti.Tabloto Optitron e mnogo krasivo,tabloto moje bi e nai-krasivoto v tozi klas,kakto mislia i za Avensis-a ,che ima nai-krasivoto tablo v klasa si.Edinstveno me DRAZNI tova,che KOPCHETATA ZA NAGLASIANE NA OGLEDALATA NE SA OSVETENI,vecher triabva da gi napipvash,pri Avensis e sashtoto.Drug nedostatak e ujasno SLABIA KLIMATIK,imam chuvstvoto ,che e razrabotvan za Aygo,a ne za Corolla,chuvam,che i na Avensis klimaticite sa mnogo slabi. mad.gif Ne sam go ochakval ot Toyota,no sega shte hodia liatoto da go proveriat da ne bi ot zavoda da ne sa go napalnili s freon dostatachno... dry.gif Inache kolata e prosto chudesna,mnogo dobra sglobka,ne skarca ne traka,kachestveni materiali,kopchetata preshtrakvat s kachestvo,vratite se zatvariat platno kato na Avensis,volana e SUPER,sporten s tri spici s goliam znak na TOYOTA,abe kola za razbirachi kato nas e vsiaka Toyota. biggrin.gif cool.gif Verno dizaina e malko v stil Golf 5,naistina za men Mazda 3 i Honda Civic sa po-krasivi koli,daje i Hyundai Elantra ne e losh,no az vzimam Toyota Corolla za da ia karam,a ne da ia gledam kato pametnik,kakto si gledat pejo 307-cite kato navartiat povechko kilometri. laugh.gif Eto nashto pejo 406HDI na 79000km.e sega i mu tropa prednicata laugh.gif ,zimata ne pali,a i klimatronika mu spria da raboti,tia dni pak shte go karam v Sofia France Auto,a to minalata sedmica izleze laugh.gif To napravo triabva da razdavat karti za namalenie za redovni klienti tam,kato gledam niama mesta ot strosheni Peja,ne iskam da gi obijdam ,ama mnogo se troshat! laugh.gif Pretapkvat gi s razni ekstri,a ne misliat tia ekstri kolko shte izdarjat,zdravo li e napraveni,eto sega na edin priatel si vze Pejo 407 2.0,ima mnogo ekstri--tam xenon i ne znam kvo oshte i sega na 10000km. mu se izbushi datchika za naliagane v gumite. dry.gif E dobre,de ,pitam az ,kato ne mogat da praviat koli,zashto se napavat da slagat suma ti ekstri,koito se chupiat sled 1 godina... :whistle: Aide stiga sam komentiral,pravilno si se orientiral kam TOYOTA kolega.Uspeh! :thumbsup: P.S.:A PRIUS spored men e perfectnia izbor,hem ne harchi,hem varvi dosta za okolo 11 sec.si darpa 100km/h.,tova za hibrid e chudno,s electricheski klimatik,t.e i na zagasena kola mojesh da si go pusnesh,a i na dizain mi haresva strashno! rolleyes.gif Aide da ne otvariam tema za novia Lexus RX 400h/272konia/-sreden razhod 9/100km. ili za novia Lexus GS450h s uscorenie 0-100km/h za 5.4sec. i govorime za hibridni dvigateli,harcheshti,kolkoto 1.6 dvigatel ,slojeni v limuzini ,tejashti po 1.7-2 tona....
Прикачени файлове
283661128240.jpg
283661128240.jpg (52.42 KiB) Преглеждано 6820 пъти
283661129350.jpg
283661129350.jpg (35.6 KiB) Преглеждано 6820 пъти
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

singu
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2006 01:33

Мнение от singu » 05 Апр 2006 02:26

Такаа... ще се опитам да отговарям по ред:
- Предпочитам дизел, защото последните 4 години карам изключително дизели ( Пасат '89 1.9 Турбодизел, Партнер 1.7 дизел, Ксара 1.9 Турбодизел, Пасат 2004 1.9 TDI ) и съм свикнал на дизеляците... Не знаех, че новите са толкова капризни, пък и си мисля, че ще ми излиза по-евтино карането - D4D-то го дават 4 л/100 извънградско
- Колата ще се кара като лична, т.е. трудно ще правя повече от 20 000 км годишно - основната част ще се кара в града.
- Колкото до цените: Ами имам обещани няколко процента отстъпка, независимо от модела... също така имам фирма, на която да регистрирам колата и да си върна ДДС-то ( в случая с Версото )

Иначе какво да кажа... Във всички случаи ще отида на лизинг, така че ще мога да си позволя и Corolla Verso, наистина със зор, но ще мога.
Въпроса е да си заслужава - например ако Версото е по-качествено от Королата, тогава има смисъл...
Другия вариант е да си взема Ярис, който да сменя след 3-4 години, когато наистина вече ще ми трябва голяма кола... Така и не ми остана време да се разходя днес до шоурум и да го разгледам - и най-вече да седна на задната седалка...

Това Ярис Версо е много грозно sad.gif Сигурно е практично, но е hmm.gif
Господ създаде хората, Колт ги направи равни !

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 05 Апр 2006 12:34

singu написа:TM Auto май не предлагат Приус... пък и все пак не бачкам цар wink.gif
Някой ще коментира ли надеждност, здравина, кеф от каране на посочените модели ( общо взето май финансово избора ми е ограничен от тях )
Също така колегите ми обясняват за Yaris Verso, което пък изобщо го няма в ценовата листа и в сайта на ТМ Ауто ?!? Има ли такова животно ?
Имаше от стария Ярис версо, но незнам дали още го продават
Карам Английска Карина и немисля, че качеството и е много по-различно от това на останалите. Ярис се прави във Франция.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта