CARINA E 2.0 Diesel с какво масло да я карам?

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

CARINA E 2.0 Diesel с какво масло да я карам?

Мнение от chukov » 31 Яну 2006 22:09

Посъветвайте ме с какво масло да си карам дизеловата Карина.

Въприсът ми е каква марка масло.
Предполагам, че се кара с минерално масло.
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 31 Яну 2006 23:40

Chukov,moiat savet e da vzimash maslo ot TM-AUTO--znachi tam ima CASTROL i TOYOTA masla.Ti si reshavash koe ot dvete.Az za starata corolla si vzeh vednaj ot tam CASTROL MAGNATEC 10W40/polusintetika/--60lv. tubata 4litra,opredeleno dobro maslo.Vzeh go ottam za6toto e pochti sigurno che NE E MENTE,dokato tova ot metro ne e izobshto sigurno--vse pak predpolagam znaesh che nai-mnogo menteta se pravyat na SHELL,CASTROL I VALVOLINE--nai-razprostranenite.Ta edin pat sam slagal na corollata castrol,inache poneje e na 19godini kolata i ne si zaslujava da davam 60lv. za maslo,i slagam FINA10W40/belgiisko,sega se sadrujiha s TOTAL/,MNOGO DOBRO MASLO,dvigatelia raboty mnogo meko s nego,moita e benzinova--40leva e tubata 4litra!Vzimah go ot ofic.vnositel na FINA--BULAVTO--namira se na botev i slivnica..Sega na novata mi COROLLA si e ot zavoda TOYOTA masloto5W40 ako ne se laja i takova shte bade zanapred,taka pishe v knijkata i garanciata vaji s nego ako karam,ako ne se laja.SAVETA MI E DA NE SLAGASH MINERALNO MASLO,zashtoto to e po-neizdrajlivo maslo otkam natovarvane i temperaturni vliania.--mineralnite masla sa nai-elementarni,bez nikakvi sintetichni dobavki,podobryavashty kachestvoto im--liatoto pri poddarjane na visoka skorost na magistrala pri visoka temperatura na ok.sreda/na vazduha de//primerno pri 35-40 gradusa/ ,mineralnoto maslo gubi chast ot mazitelnite si svoistva,stava mnogo ryadko/kakto mi kaza edin montyor stava kato bezir,i mojesh da si majesh prozorcite samo s nego/ laugh.gif ,dokato zimata ,kogato temp.padne pod -10-15 gradusa,da ne govorime za po-studeno,to se sgastyava mnogo i po tozi nachin sashto gubi goliama chast ot mazitelnite si svoistva,suhia start na motora e po-dalag/dokato pompata zasmuche po-gastoto maslo/ i s tova i iznosvaneto na dvigatelia e ogromno, sad.gif a otdelno che CARINA-ta ti e dizel i po-trudno shte zavarta tova maslo na studeno--tova natovarva startera i akumulatora sashto.Taka che ne misli da spestish 10-20leva ot tova da e mineralno,vzimai pone /a i nai-preporachitelno za tvoia dizel/ polu-sintetika 10W40.S tova zapazvash motora ,a i perifernite agregaty kakto kazah/starter,akumul. i t.n/,osven tova polu-sintet. i sintetichnite masla pestyat mejdu 3% i 5%,6% gorivo,zaradi namalenoto triene.KOMPROMIS S MASLOTO NE TRYABVA DA IMA.USPEH! :thumbsup:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 01 Фев 2006 10:50

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 15:23, променено общо 1 път.

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 02 Фев 2006 09:34

За съжаление съм в дълбоката провинция и е трудно да купя масло от София.

Прочетох внимателно постинга за полусинтетиката. Тогава бих искал да попитам друго. Когато се сменя маслото, има ли проблем, че изтакаш минерално, а доливаш полусинтетика. Не трябва ли с нещо да се оплакне с нещо двигателя преди това?

Или не е проблем.
Бях чувал, че не бива да се месят синтетични с минерални масла.
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
TATI
Мнения: 2753
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 02 Фев 2006 12:44

Аз мисля, че няма проблеми от това че минаваш от минерално на полусинтетика. Поне аз съм нямал такива проблеми. Това което направих преди години като реших да слагам полусинтетика на микробуса, беше че след като му налях полусинтетика след 2000км го източих и си налях отново полусинтетика и от тогава до сега си наливам само полусинтетика и нямам никакви оплаквания. Смяната на масло я правя на всеки 7000км. А километрите му са много, даже вече не ги помня, но са над 200000, от както съм на полусинтетика и по мотора нищо не е пипано освен ремъци и ролки. Лично аз не съм привърженик на разните там промивки, защото не знам какво наливат в мотора. Марката е Кастрол 10W40. Успехи!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

TurboDieselComby

Мнение от TurboDieselComby » 11 Фев 2006 20:25

То полусинтетиката си е вид минерално масло, така че проблем не се очаква.

Имам ограничени количества истински Castrol 10w40 за бензинови мотори на 7 лв./л а също и 5W50 na 21лв./л

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 12 Фев 2006 01:38

Преди около месец търсих на много места Кастрол 5в50, но ме убеждаваха , 4е такъв вискозитет няма. Имало само 0 40 и 10 60.

TurboDieselComby

Мнение от TurboDieselComby » 12 Фев 2006 20:57

Ne govorja za Turski Castrol!

Utre shte go pogledna da ne sym se otplesnal nesto vse pak!

TurboDieselComby

Мнение от TurboDieselComby » 13 Фев 2006 10:11

5w50 e!
Syntec!
API CJ/CF

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта