Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор
Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 22 Авг 2009 08:44

Ael написа:...а от мен имаш едни безплатни ваденки за жантите tongue.gif
ей и аз искам biggrin.gif
Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 22 Авг 2009 22:58

Bass_Man написа:Пък и да я няма какво от това ? Имате ел. схемата трябва един кабел да се прокара .
Тва сигурно ли е ? Аз нямам изкарана букса и реално няма къде да ръгна кабелчето. Всички разправят че щото съм с малкия двигател и затова няма как да сложа cruise control. Но ако с едно окабеляване ще тръгне веднага ще се разрова за ел схеми на аурис-а :)
Изображение1G-FE

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Авг 2009 01:28

Разбира се , че не е сигурно . Зависи от ЕЦУ-то . Прегледай схемите и виж дали въобще имаш такъв пин .

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 23 Авг 2009 11:27

Bass_Man написа:Разбира се , че не е сигурно . Зависи от ЕЦУ-то . Прегледай схемите и виж дали въобще имаш такъв пин .
Аз мога да намеря схемите но надали ще ги разчета. Сега ще потърся и евентуално ще ги постна тук ако някой може да помогне с разгадаването :)

П.П. Знaчи на 1ND-TV има изкарана букса но когато ръгнеш кабела круиза не работи. Това ме обърква още повече wacko.gif
Изображение1G-FE

slu4aen
Мнения: 56
Регистриран на: 15 Яну 2009 14:48

cruise

Мнение от slu4aen » 23 Авг 2009 14:46

Браво Rudy, :wav: "изтрепа рибата и у Англия" този kbank трябва процент от продажбите да ти даде,бизнеса със лостчета ще му се разрасне,между другото свалих волана от един служебен авенсис за проба и при мен вече е факт :thumbsup: :cheers:, чакам известие от Български пощи.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Авг 2009 15:35

Ael написа:
Bass_Man написа:Разбира се , че не е сигурно . Зависи от ЕЦУ-то . Прегледай схемите и виж дали въобще имаш такъв пин .
Аз мога да намеря схемите но надали ще ги разчета. Сега ще потърся и евентуално ще ги постна тук ако някой може да помогне с разгадаването :)

П.П. Знaчи на 1ND-TV има изкарана букса но когато ръгнеш кабела круиза не работи. Това ме обърква още повече wacko.gif
На 2-ра страница Стефан е дал какво и къде се връзва .

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 23 Авг 2009 16:05

Свалих цялото техническо ръководство за Аурис и Корола 2007 обаче е на руски (естествено biggrin.gif ). Исо файл 480мб - архивиран е 260. Чесно да си кажа ако беше на английски щеше да ми е по лесно. Иначе си има цяла отделна секция посветена на круйз контрола със всичките му обеснения. Ако има някой добър самарянин рускоговорящ ще кача някъде манюала и да му хвърли по едно око и да каже ставали за всички двигатели туй нещо или само за големите братя работи wink.gif
Изображение1G-FE

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Авг 2009 16:29

Дай линка към торрента направо :thumbsup: .

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 23 Авг 2009 21:19

Изображение1G-FE

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Мнение от Yuli » 23 Авг 2009 23:03

Прегледал съм цялата документация и що се онася до 1.4 дизел мотора на Auris и Corolla почти 100% съм сигурен, че не може да се сложи. Няма вход на ЕСМ модула за него. Пиновете присъстват поне на волана и това е факт за ниво Luna. На кабела за връзка с EСM не съм гледал дали е опроводено - пин 23 за дизел или пин 40 за бензин. Единствените ми надежди тлеят все още подклаждани от присъствието на ключ за изключване на круиза на педала на съединителя и на един ред в ТТ данните на модификациите, където пише - "максимална скорост поддържана от круиз контрол" - 150 км/ч ( не е като грешка, защото за други мотори числото е различно). Всъщност най-вероятно е опроводено, защото забелязах много висящи куплунзи по моята и след проверка по документацията се оказаха - подгряване на седалки, куплунг за система за заключване на волана и т.н. все неща налични в ниво Sol, където круизът е стандарт и двигател 1,4 няма... sad.gif
Готов съм да почерпя този който подкара да работи крузът за този мотор и естествено да се възползвам от опита му :thumbsup:
Изображение
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Авг 2009 23:04

Дръпнах го :thumbsup: .
Ти с кой мотор си ?

AEL и Yuli ама с код не 1,4 примерно !

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Мнение от Yuli » 24 Авг 2009 15:50

Моят е 1ND-TV
Изображение
Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 24 Авг 2009 16:34

Моят е 4ZZ-FE. Аз вярвам че еку-то ни може да упрявлява круиз контрол просто не е окабелено. В чужд форум четох че 1ND-TV има пусната букса до волана, но като ръгнеш лостчето нищо не се случва.
Изображение1G-FE

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 24 Авг 2009 23:15

В този мануал няма никаква информация на 4ZZ да може да се сложи круиз контрол . Сега ще погледна и за другия .
Това се отнася и за 1ND-TV . Така , като гледам самите ЕКУ-та са някакви различни и нито буксите са такива нито номерацията на крачетата . А и в описанието на пиновете не се споменава за подобно нещо .

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 13:32

Здравейте колеги, днес получих "джаджата" - лостчето. Естествено още до обяд направих проба. Удължих и свързах кабелчетата, както е описал Rudy, закрепих лоста с изолирбанд на волана и подкарах. Първа, втора трета, четвърта, пета, бутона на лоста на вътре, лоста нагоре, надолу никаква реакция на индикацията и съответно никакъв круиз контрол. Направих замерване дали крачетата на изхода на куплунга правят добра връзка, никакъв проблем всичко наред, но отново както казват руснаците "ни хуя". Явно липсва окабеляване или ЕКУто не познава това устройство. Лаик съм и извинете ако говоря глупости. Ако някой мисли, че е възможно да се окабели допълнитено или компа да се препрограмира нека ми пише. Автомобила е Тойота Авенсис 2003 - 4 месец 2000см.куб. дизел комън рейл 116 к.с.първата модификация на фейса за 2003г. , номерата на рамата и мотора са съответно-sb1bw56l50e008530 и 1cdu017102 . Ако не се намери решение продавам лостчето на колеги от форума на цената, която съм го купил заедно с доставката 36-40лв. приблизително, пращам го с куриер веднага на заинтересованите. Лоста е същият като на Rudy.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ccvetan, Google [Bot] и 1 гост