RAV4 XA30 2.4 2AZ-FE VVTi 170HP - Възможен ли е монтаж на ГИ ?

Публикувай отговор
katzo
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2010 22:09
Местоположение: Бургас

Мнение от katzo » 10 Яну 2010 11:27

Я стига глупости !!!!!!!!!!!!!
Газта трябва да се забрани с закон !

min4o е абсолютно прав !
Я да взема и аз да изразя мнение по въпроса за ГИ и VVTI двигател като човек който е имал такъв,към колегите които не са сложили и все още си мислят по въпроса за газова уредба просто си го избийте от главите докато не сте се вкарали в разходи за бутала,сегменти а при мене се наложи и замяната на целия блок с изброените по горе неща.Да уточня още нещо става въпрос за Рав4 произведен 2002г.за по новите и по мощни двигатели нямам наблюдение.Та с две думи на VVTI никаква газова уредба,след ремонта мотора харчеше 10-11 бензин та поне според мен не е толква страшно положението та да се прибягва до такива"икономии"които после струват доста пари а и нерви най вече.

При експолатация на газ - ДВГ се нарушава мазането и от повишеното триене заминава Бутало-Цилиндровата група и клапаните. Този процес е инертен,т.е. бавен и резултата ще дойде по-късно - зависи колко карате !
Материалите от които се изработват гореспоменатите части и маслото са избрани за работа в точно определените условия и всяко отклонение от тях е пагубно , т.е. газ , калпави масла , калпави части , самозвани майстори - водят само до едно - преразход на пари и нерви !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
За целта - не се юркайте в излишни инвестиции. Ако искате икономи и карате много - купете си дизел !!! Аз карам Audi A6 2.7 Multitronic от магазина и няма такова животно газ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Само да вметна - корабен инжшнер сам - т.е. ДВГ - не майстор де не знае от де се отваря вратата на Университета

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 10 Яну 2010 19:24

katzo написа:Я стига глупости !!!!!!!!!!!!!
Газта трябва да се забрани с закон !
дрън дрън дрън....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

dimitarip
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2010 09:06

gaz pri rav4 2.0 150hp

Мнение от dimitarip » 23 Май 2010 17:44

kolegi imam rav ot skoro kupix go s gas inj. brc montirana v italia. v momenta imam problem izrazen v tova 4e mi sveti cheka svetilata v toyota mi zaiavixa (ami s gas e taka) da ama ne. ne moga dase saglasia vse pak danebi da sam tarvia tova 4e te ne sa kompetentni ne mislia 4e e mirodavno. tarsia savet ot nikoi s takav problem. blagodaria za vnimanieto pi6ete mi na dimitarip@abv.bg

Аватар
ValShopov
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2010 21:35
Местоположение: sofiq

Мнение от ValShopov » 23 Май 2010 17:52

Що си копувате коли който не можете да храните ?!?!?!?!?! Никаква газ!!!!!! (освен ако не ти се виси по сервизи)

dimitarip
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2010 09:06

Мнение от dimitarip » 23 Май 2010 18:02

nali tozi forum e za otvoreni xora pak iza6to da si pluia na parite tarsia savet ot xora s opit ne mi triabvat akallii po vaprosa gaz ili ne

Аватар
ValShopov
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2010 21:35
Местоположение: sofiq

Мнение от ValShopov » 23 Май 2010 20:36

dimitarip написа:nali tozi forum e za otvoreni xora pak iza6to da si pluia na parite tarsia savet ot xora s opit ne mi triabvat akallii po vaprosa gaz ili ne
в единия случай на парите в другия на колата

Protector
Мнения: 34
Регистриран на: 07 Мар 2010 16:41

Мнение от Protector » 24 Май 2010 00:32

Ако си решил да слалгаш газ, по-добре си сложи метан.Моята Корола 1.6VVTI от 4 години е на метан.Навъртял съм над 110 хил.км. и не ми е давала абсолютно никакъв дефект.Метановота уредба съм я избил n брой пъти.От сега нататък ще гледам да карам само коли на метан!

Аватар
plomba
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Фев 2010 18:31
Местоположение: Свиленград

Мнение от plomba » 24 Май 2010 18:04

ако мога да помогна,карам рав4 от 6 месеца,2000, 128 коня,1999година.ГИ ландиренцо .Изминал сам около 12000км никакви проблеми,двигател 3s-fe.1100 лева(монтаж,преглед,паспорт,2 години пълна гаранция или 80000км.ти решаваш :thumbsup: :thumbsup:

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 24 Май 2010 18:48

ValShopov написа:
dimitarip написа:nali tozi forum e za otvoreni xora pak iza6to da si pluia na parite tarsia savet ot xora s opit ne mi triabvat akallii po vaprosa gaz ili ne
в единия случай на парите в другия на колата
Стига ръси мозък дето и без тва нямаш.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: RAV4 gaz ili ne!!!

Мнение от nowyaris » 24 Май 2010 19:31

pivanov2 написа:Zdraveite kolegi,otskoro sym sobstvenik na RAV 4 ,amerkansko izpylnenie,2008ma ,2.4i,170hp,mnogo mu se radvam,bjaga dobre,no i se hrani mn dobre,ta poradi tozi fakt sym postaven pred dilemata gazov injekcion ili benzin.Ako njakoi ima mnenie bih se radval ako go spodeli...
Колега,взимаш химикал,калкулатор и кариран лист хартия и смяташ-разход,приход,период от време.то ще си покаже.Иначе майстори много.И акълии също.

Аватар
ValShopov
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2010 21:35
Местоположение: sofiq

Мнение от ValShopov » 24 Май 2010 19:31

diver написа:
ValShopov написа:
dimitarip написа:nali tozi forum e za otvoreni xora pak iza6to da si pluia na parite tarsia savet ot xora s opit ne mi triabvat akallii po vaprosa gaz ili ne
в единия случай на парите в другия на колата
Стига ръси мозък дето и без тва нямаш.
тцтцтц ти до кога ще продължаваш да се заяждаш май тук ти е единственото поле за изява......мн комплексирано човече си... клавиатурен рицар

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 24 Май 2010 21:16

ValShopov написа:
diver написа:
ValShopov написа: в единия случай на парите в другия на колата
Стига ръси мозък дето и без тва нямаш.
тцтцтц ти до кога ще продължаваш да се заяждаш май тук ти е единственото поле за изява......мн комплексирано човече си... клавиатурен рицар
Колеги,айде по-кротко.Всеки си има мнение.Нека да си помагаме,живота и без друго е труден.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от zi_zi_top » 24 Май 2010 21:49

Аз не мога да дам компетентен отговор за вредите от ГИ на VVT-i.

НО давате ли си сметка колко автомобили с много по-калпави ДВГ , с калпави масла и т.н. карат стотици хиляди километри на газ без проблем (за справка попитайте таксиджиите).
Аз лично преди години съм карал един Алеко около 100 000 км на газ без никакви забележки.

Тойотските ДВГ се славят като много добри и здрави. Не ми се вярва да са "изпилени" точно на ръба, че и най-малките отклонения да ги скапват.

Ако ГИ е качествен и е сложен грамотно не би трябвало да има проблеми. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 25 Май 2010 08:07

ValShopov написа:тцтцтц ти до кога ще продължаваш да се заяждаш май тук ти е единственото поле за изява......мн комплексирано човече си... клавиатурен рицар
Докато не спреш с мозъчните диарии например. Опитай да помислиш, следващия път преди да се изцепиш с поредната глупост. Цял свят кара на газ, само акнето от люлин, дето няма 1 резервоар напълнен вика ГАЗ не....

По повод колко съм клавиатурен рацер, кога викаш ще ме напляскаш с оня леген соларата? Докато те чакам взема туря едно газово освен laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
ValShopov
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2010 21:35
Местоположение: sofiq

Мнение от ValShopov » 25 Май 2010 09:13

diver написа:
ValShopov написа:тцтцтц ти до кога ще продължаваш да се заяждаш май тук ти е единственото поле за изява......мн комплексирано човече си... клавиатурен рицар
Докато не спреш с мозъчните диарии например. Опитай да помислиш, следващия път преди да се изцепиш с поредната глупост. Цял свят кара на газ, само акнето от люлин, дето няма 1 резервоар напълнен вика ГАЗ не....

По повод колко съм клавиатурен рацер, кога викаш ще ме напляскаш с оня леген соларата? Докато те чакам взема туря едно газово освен laugh.gif laugh.gif laugh.gif
къде да те пляскам то ясен резултата се занимавам тука по кръстовщата да се стрелкам ... ама то ти не трябвада шофираш че не знам електрическата количка ще тръгне ли изобщо с такава пържола като теб

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта