Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mapamop
Мнения: 4255
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 100 пъти
Получена  благодарност: 332 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 05 Юли 2021 08:02

BOz написа: 04 Юли 2021 23:0080
Обаче едва ли ще си прибера двигателя под шофьорската седалка. Коша на двигателя беше доста сгънат надолу и назад.
Ограничението там е 80, обикновенно там се движа с 80 в бабешката най-дясна лента, че елементарните частици ми свирят в другите ленти.
Грубо 2 - 3 километра нагоре по тази пистa, преди мисля 2 месеца, 2 хлапета бяха направили едно БМВ комби, на кабриолет под ремаркето на спрелия ТИР. Автоекспертизата, извади поне 140 км/ч. скорост преди удара. Случват се неприятности, ама как все на разни вентилатори и две тоалетни една до друга, са със стряскащи окото щети.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 05 Юли 2021 09:49

BOz написа: 04 Юли 2021 23:00 На практика и при 80 може да събереш отново въпросните служби без проблем.
то и със 60 може и с 30 може.. малката разлика ще е в щетите и евентуално жертвите ще са по - малко. Все пак: Втори закон на Нютон.
За жалост в много от случаите причинителите оживяват,а за още по - голяма, страдат други.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 05 Юли 2021 09:54

Ето малко поизрязано клипче...
Реално наблюдението върху начина му на шофиране започна няколко километра преди това - когато още бе в далечината, и ми направи впечатление странният му начин на шофиране, така, че за съжаление очаквах и реакцията му с подаването на газта в момента на изпреварване (вижда се леко и при първото изпреварване как точно преди да изчезне от кадъра темпото на изпреварване рязко намалява)... Звука умишлено е премахнат, щото бях сам в колата :censored:
Второто изпреварване е при сериозен баир нагоре - на Кашкая му трябват едни 200-300кс. отгоре (бяха направили такъв - с двигател и трансмисия от GT-R :) ).
Твърдо не обичам да съм близо до такива идиоти - дори с цената на превишение на скоростта искам да се отдалеча 'на безопасно разстояние' . Щом съм го настигнал при стандартно темпо- при такъв дълъг път няма начин да не го настигна отново дори и да намаля за момент темпото си, иначе при къси придвижвания - временно изоставане също е добра опция..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 05 Юли 2021 12:23

slowtraveler написа: 05 Юли 2021 09:54 впечатление странният му начин на шофиране, така, че за съжаление очаквах и реакцията му с подаването на газта в момента на изпреварва
Какво точно гледаме?! Че през повечето време си над ограничението и настигаш друг, който иска да се доказва на пътя и не те пуска да го изпревариш?? До колкото се вижда на клипа, маздата държи около 90 и малко км/ч докато не те види, че си след него и почне да се ръчка и той.
След което настигайки ТИРа той пусна мигач, кажи речи когато и ти се емна да го изпреварваш. С тази разлика, че ти почна изпреварването на непрекъсната линия:

И за капак да го изпревариш на междуградски път (90км) и двамата се правите на рицари и стигна до 125 км. РАЗБИРА се, че знам че си си преценил и можеш и е празен пътя и тн... Ама да сочиш някакъв индивид, предвид че и ти си нарушител...някак не ми се връзва... no.gif

Съвсем настрана оставям че си му се лепнал на бронята и го подпираш. Те тези са ми най - любимите. Хуу немаш акъл за 5 стинки (не те визирам теб, ама пък ако се засягаш - твоя си работа), ама грам не осъзнават, че като тоя отпред, по няква причина набие спирачки всичките ще сте в кюпа. Преди месец на тракия, колеги на позната се натресли 7 коли.. Щото първата кола е получила факс, че требе да натепе спирачките.... и отзад всите маймуни на клона 7 или 8 коли... Миналата година на път за морето, същата работа, приятели се натепали 4-5 коли.... 1вия спира щото НЕШО СИ . спира втория спира третия 4тия няма място да спре и ги събира всичките.
Поради тази причина ги пускам тия.

п.п. колко 10 минути по - рано пристигна, като кара с 20-30 над ограничението? Или нямаше и 10 минути?

vfr800
Мнения: 474
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 72 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от vfr800 » 05 Юли 2021 13:24

10мин по-рано , ако пътуваш редовно да кажем 180 пъти годишно са си 30 часа. 30 часа са си 3 дена. Както и да го смяташ печелиш 3 дни годишно.За човек, който си цени времето това е мнооооого време.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 05 Юли 2021 13:37

vfr800 написа: 05 Юли 2021 13:24 10мин по-рано , ако пътуваш редовно да кажем 180 пъти годишно са си 30 часа. 30 часа са си 3 дена. Както и да го смяташ печелиш 3 дни годишно.За човек, който си цени времето това е мнооооого време.
tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif tooth.gif tooth.gif :) :) :)
Предполагам се бъзикаш... нали Хахаххахахахаха
иначе да напълно съм съгласен, шанса да се утрепеш или да утрепеш някой напълно си заслужава 30те часа ХАХАХАХХАХАХАХАХ... все пак си цени времето... винаги бързаме...споко, никой не е закъснял за собственото си опело...

dracunculus
Мнения: 1252
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 71 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от dracunculus » 05 Юли 2021 13:45

Krachunov , подкрепям нетолерантността ти към неапазващите закона, самият аз съм така. Но, не е мястото на изпреварваният да раздава правосъдие, ускорявайки, когато го изпреварват. Точка. Караш си според правилника, или твоите норми (всеки решава сам) и когато някой те настига с привишена скорост и те изпреварва - не променяш скоростта си, той те изпреварва и заминава по пътя си. Има си органи на реда, камери и каквото и да е, че да бъде санкциониран. Това е. Но изпреварваният да прави умишлено ситуации, застрашавайки себе си и изпреварващия го е за мен престъпно!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line ->
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
peterhr
Мнения: 587
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 8 пъти
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от peterhr » 05 Юли 2021 13:52

Krachunov, нещо много е впрягаш. Ти знаеш ли хората как бързат? Дали бърза изпреварвайки в завой? Или кара със 110 по равен прав път от клас първокласен? Знаеш ли още колко различни варианта на "бързане" има?

Като цяло поведението на шофьорите е ужасно. Никой с никой не се съобразява. По първокласните пътища много често има шофьори каращи почти с левите гуми настъпващи осевата линия. Не защото искат да изпреварват и гледат напред, а просто ей-така решили са че там им е хубаво. Пред тях няма никой на 200-300 метра, ама той си кара на осевата линия.
Или пък някой залепил се зад ТИР, без да иска да го изпреварва. Ама и кара на едни 3-4 метра зад него. Аз трябва да изпреваря и двамата, а не един по един, просто няма място между тях. А индивида си кара без да има идея да изпревари ТИРа.
Или такива, които както и ти каза им идва факс и решават да намалят рязко. Без причина. Аз зад такива не мога да карам, по-добре да вдигна над разрешената скорост, но да ги изпреваря и те да и набиват спирачки зад мен.
Или такива, които не знаят какво е ограничението на конкретното място и и кара както и знае. Примерно с 80 в село, или с 60 на място, където е ограничение 90 (това съм го виждал многократно, на един конкретен участък от пътя си има определен % хора, които си карат по точи начин).
Вчера един колоездач карайки по първокласен път падна, добре че надясно в тревата, добре че няма кой да я окоси. И неговите авери отпред разбраха, спряха и направиха обратен завой заемайки цялата лента, без да се интересуват дали има коли или ТИР зад тях.
Има огромен % хора, които не искат да се пазят сами, правят безраъдни неща и чакат някой друг да ги пази. Не е нормално.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

vfr800
Мнения: 474
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 72 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от vfr800 » 05 Юли 2021 14:03

Krachunov написа: 05 Юли 2021 13:37
vfr800 написа: 05 Юли 2021 13:24 10мин по-рано , ако пътуваш редовно да кажем 180 пъти годишно са си 30 часа. 30 часа са си 3 дена. Както и да го смяташ печелиш 3 дни годишно.За човек, който си цени времето това е мнооооого време.
tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif tooth.gif tooth.gif :) :) :)
Предполагам се бъзикаш... нали Хахаххахахахаха
иначе да напълно съм съгласен, шанса да се утрепеш или да утрепеш някой напълно си заслужава 30те часа ХАХАХАХХАХАХАХАХ... все пак си цени времето... винаги бързаме...споко, никой не е закъснял за собственото си опело...
Не не се бъзикам, просто направих едно бързо изчисление. Аз лично не видях нищо кой знае какво да се случва в клипа. Реално такива ситуации ми се случват през ден и просто вече не ми правят впечатление, но пък както казах 10мин са си 10мин, кой как ги спестява си е негова работа, но според мен твърде много драматизираш.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 05 Юли 2021 14:14

Krachunov написа: 05 Юли 2021 12:23 РАЗБИРА се, че знам че си си преценил и можеш и е празен пътя и тн.
В случая към края на изпреварването дори не бях сигурен дали е празен - на мен изпреварването ми се стори рисковано към края, което ме принуди да се прибера при по-малка дистанция от нормалната за изпреварвания...
Пътят ми е пределно познат... Затова и докато той набиваше спирачки преди камиона аз ускорявах, пуснах си чинно мигача, изнесох се, и както се вижда - 'предницата потъна' от резките спирачки... И да - след това го натиснах, защото знам, че там мястото не е чак толкова голямо между завоите, и предполагах, че ще настъпи, въпреки, че преди това удари спирачки заради плавния завой - видно е, че дистанцията, въпреки, че бе малка, не се промени въпреки корекцията на скоростта с повече от 10км/ч - явно съм го очаквал...)?!
А защо исках да се 'махна' - ами просто бе прекалено непредвидим и доста неадекватен (вижда се по постоянното удряне на спирачките, настъпване и преминаване на осовата линия при прав участък без видима причина, и с наближаващ трафик и т.н.)...
Ако забеляза - същият индивид на прав участък набиваше спирачки до под 80км/ч - без причина, нито пък свързано с моето присъствие - това го правеше далеч преди да го доближа първият път...
Скоростта ми по темпомат бе настроена точно на 100км/ч през целият път... За спокойното и неагресивно шофиране (през огромна част от пътя) говори и постигнатият ми разход - 6.8л/100км с Кашкая :)
Тези два дни врътнах около 1200км - за радост този идиот бе единственият от този род (да, имаше още един, който ме принуди да удрям спирачки, защото иначе щеше да се нацели челно докато ме изпреварва - аз си карах на темпомат, след което и той спря на пътя, щото реши, че ще прави ляв завой на непрекъсната линия в селото, в което бяхме влезли, но общо взето - онова изпреварване бе негова грешка, и не изглеждаше на умишлено притискане).. Но да - както писах по-горе - навярно 'чичето' е смятал, че се 'движи изцяло по правилата и затова трафикът трябва да се съобразява с него'. Пренебрегвайки основното правило при шофиране - да не пречиш на околните...
За мен продължава това да не е добра шофьорска практика - всички можем да се движим спокойно без да си пречим...
Дали съм пристигнал с 10 минути по-рано ? Едва ли - според математиката при 500км участък, колкото бе през него ден, 10км/ч разлика ще даде разлика между 20 и 30 минути (защото с толкова се движих, а не с 20-30 над ограничението - такава скорост вдигах единствено за да приключа изпреварване на идиот като споменатият по-горе, след което колата автоматично се връща на зададената скорост). Предполагам и с 90км/ч щях да го настигна, но по-нататък по пътя... И съвсем не 'печалбата на време' ми е целта - основната цел ми е спокойното шофиране с минимална максимална скорост, но максимална средна скорост - с минимална 'интерференция' от околния трафик..
А защо точно 100км/ч?
Поради няколко причини - първата и основна е, че средният трафик по тези артерии се движи с такава скорост и изпреварванията са минимални.

П.С. мога да пусна и други клипчета от пътуването - забита скорост 99-100км/ч, изпреварват ме хора, които са по-бързи - ами супер... Нито ще тръгна да ги гоня, нито пък да се впрягам - това си е нещо нормално..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 05 Юли 2021 15:03

dracunculus написа: 05 Юли 2021 13:45 Krachunov , подкрепям нетолерантността ти към неапазващите закона, самият аз съм така. Но, не е мястото на изпреварваният да раздава правосъдие, ускорявайки, когато го изпреварват. Точка. Караш си според правилника, или твоите норми (всеки решава сам) и когато някой те настига с привишена скорост и те изпреварва - не променяш скоростта си, той те изпреварва и заминава по пътя си. Има си органи на реда, камери и каквото и да е, че да бъде санкциониран. Това е. Но изпреварваният да прави умишлено ситуации, застрашавайки себе си и изпреварващия го е за мен престъпно!
че аз друго казал ли съм. Мисля споменах няколко пъти, че лично аз пускам бързаците и си карам като баба според правилника. Даже на повечето места със завои имайки по - добра видимост поради това че съм пред бързак, му подавам сигнали кога е чисто и кога не е, за да се емне максимално бързо и безопасно а двамата. Имал съм и случаи съвсем умишлено да засека изпреварващ ме, защото селянчето беше решило че законите на физиката не важат за него и изпреварваше при 0 видимост... все ми е едно ако умре. Даже се радвам като го правят сами... ама въпросния случай щеше да ни овърти 3-4 коли и му дадох ляв мигач и го засякох да не тръгва, заради идваща насреща кола... и не НЕ Е моя преценка, насрещната кола беше буквално на метри.
peterhr написа: 05 Юли 2021 13:52 Ти знаеш ли хората как бързат? Дали бърза изпреварвайки в завой? Или кара със 110 по равен прав път от клас първокласен? Знаеш ли още колко различни варианта на "бързане" има?
Село, ограничение 40-50, караш със 60... БЪРЗАШ.. за къде не е ясно... Междуградско, ограничение 90 - караш със 100-110-120 бързаш. Ограничение 30, караш с 50, значи бързаш.. какво значение, колко вида БЪРЗАНЕ имало.. освен това ми се спряга тук, трафика как бил с каква скорост се движил. Трафика е същия човек, като тебе, мене и ония с маздата. Всеки еин от нас е трафика и когато всеки един превишава скоростта е налице резултата..
dracunculus написа: 05 Юли 2021 13:45 Има си органи на реда, камери и каквото и да е, че да бъде санкциониран. Това е. Но изпреварваният да прави умишлено ситуации, застрашавайки себе си и изпреварващия го е за мен престъпно!
Може би не видя, но в никакъв случай не съм подкрепил маздата от клипчето. Той е толкова нарушител колкото и колегата, карайки с малко от горе. Къде малко, къде повече..
Това с органите на реда....
знам за индивид, който обяснявал, какво те интересува с колко карам аз?! Това си е отношение между мен и КАТ.... в този ред на мисли, да нищо не ми пука че застрашаваш всички... и пак в този ред на мисли ако реша да си извадя оръжие и да те застрелям, това си е отношение между мен и криминална полиция нали тъй?
slowtraveler написа: 05 Юли 2021 14:14 Предполагам и с 90км/ч щях да го настигна, но по-нататък по пътя... И съвсем не 'печалбата на време' ми е целта - основната цел ми е спокойното шофиране с минимална максимална скорост, но максимална средна скорост - с минимална 'интерференция' от околния трафик..
Я си го настигнал я не си. Ако всички си караха с ограниченията нямаше да има резки маневри, рязко ускорение и намаляване. Трафика щеше да си върви с една постоянна скорост. Тук идват и тези дето по - горе споменавахте и за които казах че са същите дИбили. Дето карат с 60 при ограничение 90. Само че има превозни средства, които въпреки че не са дебили нямат физическата възможност да се движат по - бързо. Тежкотоварни, и друга техника която просто не може. Та тях настрана. Останалите газ газ газ до последно за да е 3 коли пред теб, след което се намушква в трафика и всички след него намаляват за да има място да влезе... съответно се забавят 2-3-6-10 коли.
Подобни абдали съвсем наскоро се нагледах.. даже 2ма на 1 завой. Карам Ст.Загора София. и понеже трафика е отбит през селца и паланки, една офца :censored: :censored: :censored: с десен волан (дори не е събрала за истинска кола) направи 5торно изпреварване в завой без видимост. И зад нея един хипстър с изклесана кия спортидж и той барабар с офцата... Едвам успя да се мушне а отсреща ТИР. Същите двама дебила буквално един след друг, направиха още 2 изпреварвания... Цялото действие се развива на 2-3 км преди да се качиш на магистралата (при сегашния ремонт на Тракия при Чирпан). Като се качиха, какво според вас се случи. Двете човешки издънки караха със 100 на магистралата... ТОЛКОВА... ни по - бързо ни по - бавно...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 05 Юли 2021 15:30

Krachunov написа: 05 Юли 2021 15:03 Я си го настигнал я не си. Ако всички си караха с ограниченията нямаше да има резки маневри, рязко ускорение и намаляване. Трафика щеше да си върви с една постоянна скорост.
Така е, и това не е по мое желание...
Моето темпо си е доста равномерно... На първото изпреварване дори ударих спирачка във втората фаза (не бях сигурен дали няма да се откаже от изпреварването, и тогава моя промяна на скоростта би влошила ситуацията)..

Ето равномерно движение... За ограниченията - имам си свое мнение... На МНОГО МЕСТА има забравени или безсмислени знаци... Откога не е правена ревизия на знаците?
Как може Финландия, Норвегия и т.н. да НЯМАТ ограничение на всяка паланка, и да се движиш с равномерна скорост (100км/ч между другото във Финландия лятото, по нормални двупосочни пътища) без да напрягаш никого?
Да, имат препоръчана скорост (например 40км/ч преди остър завой), но не и ограничение?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 587
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 8 пъти
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от peterhr » 05 Юли 2021 16:31

Krachunov написа: 05 Юли 2021 15:03 Даже се радвам като го правят сами... ама въпросния случай щеше да ни овърти 3-4 коли и му дадох ляв мигач и го засякох да не тръгва, заради идваща насреща кола... и не НЕ Е моя преценка, насрещната кола беше буквално на метри.
Ако онзи не те разбере, което е по-вероятно и стане катастрофа, нали ти си един от предизвикалите я. Какво ще обясняваш после в съда? "Аз за добро..."
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
BOz
Мнения: 4337
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 136 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от BOz » 05 Юли 2021 17:03

slowtraveler написа: 05 Юли 2021 09:54 Ето малко поизрязано клипче...
Пусни си другия път круиза на 90 и всичко ще е наред. Няма да настигаш такива малоумни, а само стари чичета с Ладички, на които им е простено. И няма да се набутваш сам в такива ситуации. ppp.gif
Но има едно основно нещо. Всеки може да кара бързо, но тези, които карат бързо, не могат да карат бавно. И да се пробват, няма да издържат и 50 км. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mirott » 05 Юли 2021 17:22

По принцип тръгна ли да те изпреварвам не даваш газ. Просто е. Всичко друго е чиста проба заяждане. А защо съм искал да изпреваря, къде и с каква скорост отговорността е моя. И не, не всеки може да кара бързо. Грешиш...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта