Почвам да събирам за MX-5

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 10 Юли 2009 10:35

LordDigital написа:Luksozen sys sredno debela TEL vmesto zaden SwayBar! Potresen sym ,bez maitap
Заден Swaybar? Тва пък какво е? Имаше една тел, но отдавна е изхвърлена ... :whistle:

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 10 Юли 2009 17:34

LordDigital написа:
smb написа:
ALTEZZA написа:prilicha na traba ot kenef tooth.gif
gore-dolu e taka - luksozen kenef tongue.gif
Luksozen sys sredno debela TEL vmesto zaden SwayBar! Potresen sym ,bez maitap
E te taq "TEL" e napravena ot specialna splav, po slecialen na4in uganata, iz4islena i namestena! tongue.gif
Tva da ne e Dupra 4e da se slagat 2" solid sway bars i da se zavarq s elektrojena kato nevidel razni pomo6ti trabi :whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 10 Юли 2009 17:58

K-A-N-U написа:
LordDigital написа:
smb написа:
gore-dolu e taka - luksozen kenef tongue.gif
Luksozen sys sredno debela TEL vmesto zaden SwayBar! Potresen sym ,bez maitap
E te taq "TEL" e napravena ot specialna splav, po slecialen na4in uganata, iz4islena i namestena! tongue.gif
Tva da ne e Dupra 4e da se slagat 2" solid sway bars i da se zavarq s elektrojena kato nevidel razni pomo6ti trabi :whistle:
Тупти Тупти Сърце Нациско biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Юли 2009 05:19

Az se otkazvam da hr4a pari po moqta baraka.

Ne sum v sustoqnie v momenta, a puk i nqmam vreme da pose6tavam event-ite ve4e, za6toto shte ba4kam i subota, i nedelq.

Sorry, 6te se vkliu4a drugata godina ili kusno esenta.

Pla4e mi se, no tova e realnostta ... mellow.gif


p.s.
Ne se podavam ve4e na nikakvi podstrekavaniq ot strana na nikoi ot foruma ve4e.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Юли 2009 07:56

Shte si opravq reikata i nqkoi drugi raboti, deto imam, no gumite shte vidim, pri polojenie, 4e nqmam fizi4eskata vuzmojnost da se race-vam, shit ...

Oba4e iskam da vidq ALTEZZA-ata i V35GTR da se race-vat, abe da ne bi da e svurzano ne6to s rusta im lipsata na izqvi ili pove4e na nejnata polovinka ... :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Юли 2009 08:58

Pirncipno sum prinuden, jivotut me prinujdava vseki den da vursha vsqkakvi ne6ta, koito NE jelaq.
Otdruga strana nali subiram za Miata,
ta 6te stane s 2 udara 1 zaek.
Abe v deep shit sum, no skoro, skoro... nqkolko godinki o6te.

Principno ne sum dlujen da davam obqsnenie, no nali si mi buddy.
A puk i gledam si zagrijen, no ot druga strana zanm, 4e oni4ash seira i pukankite.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Юли 2009 09:06

Shtom Vasko e zamesen moje i da dam vsi4ko ot sebe si, za6toto toi the Great haTer.
Obi4a mnogo da klepI.
Za sega izlizam v InCognito, taka e nai-opasno za vraga.
V35GTR-kata mai ostana parketen luv - pista niga NE vide. sad.gif
Edin drag strip samo i to KANU dade po-dobro vreme ot sobstvenika na kolata. Tova za men si e golEm rezil i zna4i, 4e ne poznavash dostatu4no sobstvenata si kola. Nooooooo... razni hora, razni ideali. rolleyes.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 14 Юли 2009 07:42

Tezi dni misulta za autoX ne mi dava mira.

V4era(nedelq) smenihme v garaja na edin priqtel ediniq mi kontrol arm. ne ostana vreme za drugiq, no smenihme to4no tozi deto 4ukashe. Az go smenih. biggrin.gif Trqbva o6te da rabotq za skorost s instrumentite. NO da se nadqvame, 4e zad volana 6te se predstavq po-dobre ot Corolla-ta.

Plana mi e sledniq:
1. Sega si smenqm i raikata + p. steering pump
2. Zadnite nakladki sa za smqna su6to(prednite sa novi)
3. 6te si karam sus moite gumi, t.e. varianta za gumi i djanti otpada, za sega

S after market oka4vaneto kolata mi e super povratliva i daje ima malko oversteer zaradi po-niskata zadnica! wink.gif

p.s.
Reikata i pompata mislq sam da gi smenq, 6te vidim kude.
Nakladkite su6to.
Otdelno trqbva da pla6tam $200 na bibliotekata, za6toto sum zagubil edni knigi. Mai posledno gi ostavih na pokriva na kolata i trugnah za rabota ... :whistle: rolleyes.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 14 Юли 2009 19:27

smb написа: japanese, kvo obshto ima bibliotekata s autocross ?
Еми свързано е с бюджета ми по някакъв начин,
а разходите по кола са свързани с бюджета също. rolleyes.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 14 Юли 2009 22:10

Japanese_fever написа:Tezi dni misulta za autoX ne mi dava mira.

V4era(nedelq) smenihme v garaja na edin priqtel ediniq mi kontrol arm. ne ostana vreme za drugiq, no smenihme to4no tozi deto 4ukashe. Az go smenih. biggrin.gif Trqbva o6te da rabotq za skorost s instrumentite. NO da se nadqvame, 4e zad volana 6te se predstavq po-dobre ot Corolla-ta.

Plana mi e sledniq:
1. Sega si smenqm i raikata + p. steering pump
2. Zadnite nakladki sa za smqna su6to(prednite sa novi)
3. 6te si karam sus moite gumi, t.e. varianta za gumi i djanti otpada, za sega

S after market oka4vaneto kolata mi e super povratliva i daje ima malko oversteer zaradi po-niskata zadnica! wink.gif

p.s.
Reikata i pompata mislq sam da gi smenq, 6te vidim kude.
Nakladkite su6to.
Otdelno trqbva da pla6tam $200 na bibliotekata, za6toto sum zagubil edni knigi. Mai posledno gi ostavih na pokriva na kolata i trugnah za rabota ... :whistle: rolleyes.gif
I posle Honda bili nadejdni koli wacko.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 14 Юли 2009 22:49

'Що бе?!? smile.gif

Спирачките са консуматив.
А рейката замина ведниж като правих опит за сноу дрифт,
ама така става с новобранките. Беше отдавана, преди 3 години,
но сега искам да я сменя. Bushings на 15 годишна кола + пътищата в Чикаго са си консуматив също. Аз контрол арма не го сменям, че му е станало нещо, заради ball joint & bushings дето са на него.

Сега съм решил да показвам на мексиканците как се прави stylish exterior tuning с малко кинти, но не в стил "циганска каручка". biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 29 Юли 2009 03:48

Tui kato tazi tema q iz4erpahme ve4e, t.e. az MX skoro nqma da si vzimam za sujalenie, no nadejdata umira posledna.
Reshih, s pozvolenieto na moderatorite smile.gif , da q polzvam kato up-date za moqta baraka.

Eto rezultatite ot dneska, za autoX negative camber e qko, no to i pove4e ne moje da se bara, t.e. da stava po-malko negative, za pozitive da ne govorim.
Tui kato az sum s okolo 2" po-nisuk ot OEM oka4vaneto. No v Civic forumite mi kazvaha, 4e s Tokico Blue(lower kit) ne mi trqbvat camber plates.Moje i da mi trqbvat ve4e, za6toto oka4vaneto ulegna, no mi e vse taq.

Kolata e bluskana otpred, za6toto ima sledi ot preboqdisvane i NAI-VAJNOTO ot ednata mi strana e po-niska ot drigata s debelinata na edin prust. Az tova go znaeh otdavna,no misleh, 4e kato smenq bushings and balljoint shte se opravi, no uvi. Tova ne go kazvam kato opravdanie, a samo konstatiram

Shte pusna resultatite i v Civic foruma da vidim oniq umnici kakvi nastroiki shte midadat. Za6toto platih $120 za alignmnet i toi vkliu4va v ramkite edna godina bezplaten alignment ot datata na purviq takuv. T.e. sled vseki autX moga da hodq pri oniq i da im kazvam kakuv camber iskam, a te da me psuvat na um. laugh.gif

Eto i rezultatite nakraq.
Прикачени файлове
Alignment_results.jpg
Alignment_results.jpg (117.85 KiB) Преглеждано 1947 пъти
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 29 Юли 2009 04:15

Плати 120 кинта и ти нагласиха колата така, че отпред да имаш 0.6 градуса разлика в наклона между ляво и дясно а отзад 2.3 градуса (!) разлика? И отзад сходимостта от едната страна я е отворил а от другата затворил - целта му е била задницата сама да си ходи на една страна ли? :confused2:

Да не е бил някой бай мексиканец, препил с текила на предната вечер и още да не може да фокусира laugh.gif
Ходи го тормози да наглася докато му се стабилизира погледа, щом повече пари не се дават
Japanese_fever написа:No v Civic forumite mi kazvaha, 4e s Tokico Blue(lower kit) ne mi trqbvat camber plates.
Чакай бре, твоя Civic не е ли с double wishbone? ohmy.gif Какви camber plates, какво чудо, ако амортесьора не играе роля на горен носач - колкото и да го буташ амортесьора с camber plates, това не променя геометрията.


Последно промяна от MX5 на 29 Юли 2009 05:02, променено общо 6 пъти.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 29 Юли 2009 04:20

Xa-xa-xa laugh.gif

Emi mom4eto beshe amerikanetz.
Obqsni mi, 4e kolata mi e naklonena na eedna strana i na praktika ednakuv camber ne moje da se napravi. Otdelno e po-nika ot stock s okolo 2".
Ina4e az moga da hodq vseki den, ama mi obqsniha, 4e tova e naj-dobroto, koeto mogat da napravqt?!? wacko.gif

Predniq put hodih bez da sum pipal ni6to po oka4vaneto, samo novite control arms i inner tie rod, no ne znam kakvi merki bqha slojili, oba4e kolata vurveshe dobre i gumite se iznosvaha ravnomerno.

Kato doida na autoX-a 6te q vidish barakata. smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 29 Юли 2009 05:11

Хммм... Що е наклонена? Блъскана ли е?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост