Клапан ли е ? ПОМОГНЕТЕ

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Клапан ли е ? ПОМОГНЕТЕ

Мнение от group4dam » 04 Юли 2005 12:57

колеги имам нужда от помощ

Като вземах колата продавача ми каза че му притракал клапан-- сменил маслото и се оправил. В петък си оправих климатроника и реших да тръгна с нея за Китен и на около 35 км. от Варна взе леко да почуква нещо, след изкачването Старо оряхово - Рудник то се увеличи и вече около Бяла взе да трака като дизел --- много се притесних и обърнах и с 60 км/ч се пробрах до Варна. Взех хондата и отидох с нея --- та като се върнах в Неделя я запалих и тракаше по-малко и постепенно затихваше и накрая спря да трака ---- поразходих я малко за да видя но не трака сега ---- Явно като вдигна по- голяма скорост 120-130 се разтраква щото вече съм и навъртял 200 км. и не трракаше.

Дайте ъкъл какво може да е ???????? Клапан май няма от къде да намеря -- да не са нещо паричките. Те тия клапани саморегулиращи ли са? Да не би да се е изместил от водача????Не знам какво да правя ---
да я отварям ли ???[/b]

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 04 Юли 2005 18:33

strannoto e che se e raztrakal dokato si karal. ako e klapan triabva da traka kato ia zapalish i da utihva kato zagree. az imam trakasht klapan i dokato ne zagree kato horata ne spira i zatova ia karam poleka otnachalo.

samo s tova moga da pomogna. izchakai da vidish drugite kvi idei shte imat.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Клапан ли е ? ПОМОГНЕТЕ

Мнение от punkara » 05 Юли 2005 15:15

group4dam написа:колеги имам нужда от помощ

Като вземах колата продавача ми каза че му притракал клапан-- сменил маслото и се оправил. В петък си оправих климатроника и реших да тръгна с нея за Китен и на около 35 км. от Варна взе леко да почуква нещо, след изкачването Старо оряхово - Рудник то се увеличи и вече около Бяла взе да трака като дизел --- много се притесних и обърнах и с 60 км/ч се пробрах до Варна. Взех хондата и отидох с нея --- та като се върнах в Неделя я запалих и тракаше по-малко и постепенно затихваше и накрая спря да трака ---- поразходих я малко за да видя но не трака сега ---- Явно като вдигна по- голяма скорост 120-130 се разтраква щото вече съм и навъртял 200 км. и не трракаше.

Дайте ъкъл какво може да е ???????? Клапан май няма от къде да намеря -- да не са нещо паричките. Те тия клапани саморегулиращи ли са? Да не би да се е изместил от водача????Не знам какво да правя ---
да я отварям ли ???[/b]
ya zapishi edno malko klipche s trakaneto i go kachi tuk. ili e klapan ili e biela.
ako e klapan tryabva da otvorish da gi nastroish i shte se opravi, ako e biela, smenyai lagerite i shlaifai vala.
wink.gif

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Мнение от group4dam » 05 Юли 2005 15:37

Пънки, не мога да я разтракам бе брат !!!
Вчера бая е разтрих -- 120-130 - минах 60 км. еее не трака
Дано обаче да няма шлайф :(

Сега събота и неделя като съм по-свободен ще отида до Шумен. само да се разтрака ше снимам. Но тогава ми направи впечатление че тракането сякаш се чува и от гърне или колектори, заедно с това в ДВГ-то.

Благодаря ви колеги-- дано не е нещо сериозно , че тряя да търся японеца дето я е правил (вече белобрад старец)

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 05 Юли 2005 22:13

Ako idva6 v shumen sa obadi 0899822524 ne 4e ne6to 6a moga da pomogna ama da sa zapoznaem

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Мнение от group4dam » 06 Юли 2005 08:16

ще ти звънна ако идвам. А пък ако се разтрака до там може да ме заведеш при некой мастер да я погледне. ОК ДУЦО?

ALEKANGG

Мнение от ALEKANGG » 04 Авг 2005 16:37

MI 6TE TRAKA NA TOLKOVA GODINI. MAJ 6TE E OTVARQ6 AKO E BIELA ILI NE6TO PO ZLE. PO DOBRE E MAHAJ NAVREME. KARAJ SI HONDATA.II P.S. OPRAVILI KAPAKA???????????? biggrin.gif

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Мнение от group4dam » 08 Авг 2005 08:07

Honda-ta zamina s izkriveniq kapak - prodadoh q !
Minah 900 km s Toyotata --> ne traka ni6to. I neq 6te prodam, makar da ne mi se dava, no 6te q dam na priqtel deto 6te q razkrasi. Predstoi mi patuvane bez vra6tane

Koi si ti bre alekangg ???? Poznavame li se ???? happy.gif

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Мнение от group4dam » 24 Авг 2005 08:50

Пак се разтрака и пак спря ама тоя път я хванах ---> трака клапан тряя да се сменя повдигач. Хубавото е че не трябва да се маха главата (като на Опел) за да се изкара вала.
А най- радостното е че намерих повдигачи --- малко са спекли но сега са накиснати и утре влиза за смяна на повдигача и гарнитура на капака на клапаните (голям дефицит - поръчка)
Смених маслото (Мобил) за масления и въздушния бая се поровихме из компютрите
Днес влиза за климатроника mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif .Пишман станах с него веднъж дадох 155 лв. за филтър, фреон и труд и сега едно уплатнение се скъсало --- 80 лв. ще сменя лагера щото така или иначе ще се маха компресора 50лв. смяна 30-40 лв. , но този път намазах безплатен фреон.

Останаха 2 накрайника външни , боя и 17' джанта

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта