Впечатления от моята Toyota

Публикувай отговор
Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 13 Мар 2008 17:01

Ами Kiki да беше казал че е дизел бе човек. Не да ме шашкаш така вече си мислех че нещо не съм у ред biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Мнение от Kiki » 13 Мар 2008 20:08

pepa_k написа: вече си мислех че нещо не съм у ред biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Не бе Пепи, щом караш Тойота си напълно в ред! Това в кръга на шегата. А днес ходих до Пазарджик по работа. Карах по магистралата със средна скорост 124-по компютъра на колата. Средният разход-пак по кома-5,8. Вярно е,че дизела си е дизел.
Последно промяна от Kiki на 15 Мар 2008 22:37, променено общо 1 път.

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 14 Мар 2008 14:23

LEXUS написа:Има вариант да има.Но твоята по каталог е до 180 км/ч.. Тестът е прост- ускори няколко пъти рязко,за да видиш до колко оборота ще отиде на ниски предавки,трябва да отиде на 6500-6700 об./мин..
Моята е до 170 по каталог с този двигател 1.4. От форума на Хонда разправят че и тяхните имали ограничения ама то по принцип било само на 5-та предавка (или на 6-та ако имаш такава). Тоест на 4-та можеш да я вкараш в червено и да дигнеш максималната скорост ,а на 5-та те ограничава. Та при мен ще пробвам по късно при загряла кола на колко обората ще изключи на свободна или на първа и ще дам рапорт wink.gif

jingo

ВПЕЧАТЛЕНИЯ-АУРИС 1.4 VVTi-terra,ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнение от jingo » 17 Мар 2008 11:00

Бях обещал да споделя малко повече ! Та на 15.3.08 тръгнах за Велико Търново,от Бургас,през Котел-Омуртаг-В търново,на обратно разходка до Преображенски и Дряновски манастири,Габрово,Шипка,Казанлък,подбалканския път,магистралата Карнобат-Бургас .Разход 7.3 по компютъра,76км/ч ср скорост,изминати 539.5км.Вколата имаше трима по 80кг + пълен резервоар + 3х10кг чанти за всеки .По принцип карам плавно.До 100км/ч не се забалязва особенно дърпане на двигателя при по рязко натискане на газта на 5та предавка,след 115км/ч обаче нещата стоят другояче tongue.gif ,добро и чувствително ускорение особенно след 125км/ч,забелязох,че оптималната скорост откъм усещане за движение,шум в купето е 140-145км/ч ,при 160 вече шумът е по осезаем и започва да дразни към 170-180,забравих да кажа,че минах вече 6500 км и май се е отпушила вече ! Дотук с разхода и скороста. Забележка откъм шумове имам относно десният колан,ако нямам спътник в дясно и при малко по неравен път ,закопчалката на колана се удря в страничната опора и понякога е дразнещо,това се оправя,ако предварително се обърне ногоре ! Относно нарушената видимост от предната лява греда,на Шипченския проход се почувста особенно неудобство,на по острите виражи,задължително трябва да протегнеш врат или пред нея или зад нея,за да си уверен ,в това което виждаш отляво ! Някой беше писал за прозорчетата "тип лада" изцяло не съ съгласен,защото именно дясното такова много помага при десен завой,в близост до друг автомобил ,защото ти позволява да видиш елементи преди да имаш достъп от инфото на пр дясно огледало ! вече се каза много за стабилността и отсъствието на накланяне в завой ,нама да повтарям ,да перфектно поведение ! :thumbsup: Пасажерите отзаде бяха дами с тегло от около 80 кг и ръст 175 см,отбелязоха много добро усещане за удобно сидене,удобсво на допълнителните възглавнички за врата,никоя не ме поббутваше с коленца отзад,много място за краката значи,за разлика от Шкодата и Сеат Кордоба ! Ами засега това е ! Ако имате въпроси питайте ! На един колега с аурис махнах с ръка за поздрав,обаче оня беше некакъв sad.gif ....май не е фен !

spiritch
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Ное 2007 12:56
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от spiritch » 17 Мар 2008 12:07

сериозни дами
Avensis 1,8 VVT-i MT Comfort 2007

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 20 Мар 2008 14:17

spiritch написа:сериозни дами
biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

kompressor
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2007 14:40

Мнение от kompressor » 20 Мар 2008 17:01

Вече 2 години карам и един курник 1.6 '85 МР2 и тази кола ми затвърди мнението за японците. Относно разхода - взех я с агу, мислех да я махна, че няма място за един сак с дрешки даже, от бутилката, но градско/извънградско ми гори около 10/8 на 100. На бензин - ЯКО СТЪПКА ДА НЕ СЪМ ЧУЛ КОЛКО ГОРИ 'ЩОТО МНОГО ВЪРВИ laugh.gif. Разхода градско започва от 9-10, обаче по-добре, че няма разходомер, че няма да му стигат цифрите понякога. Колата не е случила на собственик и до момента - ако спра до някоя голяма дупка сигурно ще се освободи от скорост сама и ще си приключи мъките :) За 20 х километра се сменят масло, гуми, и се долива антифриз малко (още както я взех надуваше маркучите - явно гарнитурка иска)! Управлението е директно, двигателя е страхотен, стабилна и забележитолно комфортна возия при по високи скорости и спира чудесно (въпреки това вече взе 2 опела на абордаж и едно А8, без особени поражения за тотка - да отбележа - не по моя вина cool.gif ). Единственото нещо което не ми харесва в нея е, че е на 23 години biggrin.gif

ПП не ме плюйте, че така я тормозя laugh.gif Обичам си я все пак, просто не бях решил какво да я правя до момента - сега на пролет и предстои цял ренесанс!

jingo

Мнение от jingo » 20 Мар 2008 17:22

Аз си мислех,че Ви интересуват впечатленията от колата ? unsure.gif

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 21 Мар 2008 11:10

Имаме Ярис 1.3 VVTi 86 коня купен нов от ТМ Ауто през 2002, април последните партиди на японската сглобка, според думите на дилърите, следващите вече били френски и унгарски...
На 71.000 км стана вече, кара се само в София и един-два пъти в годината на по 100-тина - 200 километра наоколо, ако се наложи и олямата кола не е свободна по някаква причина. В сервиз е влизал само за обслужване докато изтече гаранцията и за дребни тенекеджийски проблеми - паркирането в центъра знаете до какво води. Включително предното стъкло сменях, един бетоновоз щеше да ме убие с камък от гумата му на Цариградско.... Това е, преди месец смених оригиналните накладки отпред, нещо тая зема се поразтропа отпред, мисля, че биалетките вече са сдали багажа. Гори градско около 7-7.5 до 8 зимата, но тази зима със зверските задръствания покрай празниците стигнах и до 10. Карам го с 95 от ОМВ или Лукойл. Проблеми с динамиката не съм имал, свещи сменям на всяко ТО "Б" до сега 2 пъти. Скоро му смених и антифриза - нали го дават на 2 години, аз реших, че 6 са му предостатъчно.
На два пъти ми пада акумулатора - миналата и тая година през зимата, ако не го карам повече от 10-тина дни, като съм по командировки и в студа дава фира. Но то е нормално с това акумулаторче като на мотор, колко е 30-тина Ач май я има я не и е на 6 години все пак...
За града е супер количка, доволен съм много. Изпилнението е ЛУна, с климатик,единствено ме дрзни, че е с касетофон и два високоговорителя, не четири, а не ЦД, но слушам радио и това е.
Супер стабилна е по снеговете - тая зима по снеговете със служебния Мерцедес се видях в приключение със задното и автомата по неразчистените улички по кварталите - рих с лопатка като къртица навръх коледа или Нова година беше - няма тръгване излезеш ли от коловоза, с Яриса никога не съм имал грижи...

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Мар 2008 11:21

То на 6 години акумулатор полеко отива за смяна също де.

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 21 Мар 2008 11:27

Да, така е, но ако се кара без да се оставя повече време да стои особено зимата и то в гаража, не навън, където температурата не пада под 0-та и в най-зверския студ, няма никакви грижи. Започнах да я заключвам само с ключа без алармата като зная, че няма да е карам седмица примерно и няма грижа.
А и друг проблем забравих - нещо датчика за горивото не ми показва вярно, пуснах отделна тема, ама никой нищо не казва. Рових по мануалите тук като гледам тя помпата си има поплавък в резервоара и май не е отделна част а нова помпа няма да купя за едно невярно показание....Дано някой се е сблъсквал да сподели опит в темата...

Instability
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Сеп 2007 20:42
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Instability » 21 Мар 2008 11:32

Колата е Авенсис 2.2 disel , Русе- Варна , средна скорост 110 , среден разход 5.4. Навъртени са само 3000км , предполагам разхода ще падне още. Колата има перфектно поведение на пътя, предлага висок комфорт на возене , както и много нисък шум в купето при по висока скорост. Това е за сега от мен , по нататък ще пиша пак :)
Toyota Avensis 2.2D-4D Luxury- 2007

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 21 Мар 2008 11:33

30 ач са малко , на Трабанта е 44-50.... иначе не лошо да смениш маслото в ск.кутия и бензиновия филтър...

съвет ако няма да я караш дълго време откачи минусовия кабел от клемата...

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 21 Мар 2008 12:21

mitoko,
за маслото в ск.кутия по книжка дават смяна на 100.ооо и то само ако след инспекцията покаже, че е за смяна - така е записано там - I(inspection) и R(replacement). Та си мислих да го направя заедно с ангренажния ремък с ролката на малко под 100 К.
А за бензиновия филтър - не можах да го открия. Може би е в резервоара (нещо като цедка при помпата виждам на картинките), защото иначе под колата и покрай резервоара не виждам нищо приличащо на филтър... Или греша...

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 21 Мар 2008 12:38

Benzinoviat filtyr triabva dase namira niakyde pri dvigatelia

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 3 госта