Мнение - Съвет, Газ на Rav4, 2.0vvt-i, 158hp, SVT

cersey17
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2024 19:24
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4

Мнение - Съвет, Газ на Rav4, 2.0vvt-i, 158hp, SVT

Мнение от cersey17 » 13 Мар 2024 19:43

Привет на всички.
Моля за съвет и мение за монтаж на газов инжекцион на Rav4 2.0 vvt-i 158 hp Valvematic, 7 step SVT.
Моля да пишат хора с опит предимно такива минали през моята дилема, благодаря.

Въпросите са следните.

1 - Каква да е марка на уредбата и дали да не е сбирщайн от няколко такива,или една марка всичко освен бутилката.
2 - Дали е нужно да се вpръсква бензин във високите обороти и ако да, какъв ще е плюса освен по-висок разход и уж пазене на клапаните.
3 - Какъв е максималният капацитет на бутилка спямо нишата в багажника, и колко литра събира.
4 - Търся препоръка къде да бъде извършен монтажа за района на гр. София.

Благодаря на всички за отделеното време и внимание към темата.

Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Мнение - Съвет, Газ на Rav4, 2.0vvt-i, 158hp, SVT

Мнение от Двигателист » 13 Мар 2024 22:56

cersey17 написа: 13 Мар 2024 19:43 3 - Какъв е максималният капацитет на бутилка спямо нишата в багажника, и колко литра събира.

В задната на ниша на нормалнобазовата (не щатска) XA30 влиза максимум 37-38 литра (в зависимост от производителя) цилиндрична бутилка ф244 мм. Колко събира? Зависи... на теория - 30-31 литра при изправен клапан и правилен ъгъл на монтаж.

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение - Съвет, Газ на Rav4, 2.0vvt-i, 158hp, SVT

Мнение от nov » 17 Мар 2024 20:26

Здрасти колега, имам същия РАВ, само, че ръчна кутия .
1. Уредбата ми е БРЦ слагана преди година и три месеца, бутилката ми е в нишата на багажника, но тъй, като карам много не ми е удобна, пълня в нея максимум 31 литра , на една бензиностанция ме послъгаха и наляха 34 литра, при условие, че имах поне 10 вътре.
2. Уредбата , която ти цитирам, че имам впръсква бензин при определени условия, когато тя самата си реши - може да впръска бензин дори на празен ход, може да впръска, като надвишиш 3 хил.оборота, всичко е според зависи, но ти така или иначе не разбираш, че впръсква бензин, според газаджиите до които се допитвах това с омасляването на клапаните ала - бала и по тази причина този при който отидох монтира с впръскване на бензин при нужда, разхода на бензин е точно един резервоар на 20000км, имай предвид, че аз карам (Х), предимно на дълго и малко градско. Но дори и само градско да караш двигателя обръща много бързо на газ (моя мисля е на 35 градуса на антифриза) и разхода на бензин на фона на цените на газта, дори и в момента е пренебрежимо малък.
Уредбата е , както казах на година и три месеца - набил съм 70 хил.км вече и нямам абсолютно никакви проблеми с нея - сменям си редовно филтрите на газта с печат в сервизната/гаранционна книжка от сервиза монтирАл газовата.
По т.4 не мога да ти бъда полезен, но при моя майстор монтирам газ на 4-та кола и ходя само за смяна на консумативи, малко скъпо ми излезе тогава, защото имаше разни сбирутаци от по 1200-1400 лева (не при него), но май по-добре така, че да се щади нервната система :)
За тия километри и това време нямам наченки за проблеми с клапаните, моите са с хидравлични повдигачи и няма нужда да тичаш с луфтомера през 20к.км да нагласяш хлабини, като при други марки - все едно караш Жигули от 78-ма, въпреки, че доколкото съм чел хидравличните повдигачи Тойота много късно започва да ги влага в автопрома си.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта