Corolla Cross - има ли собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 16 Авг 2023 17:38

SadR написа: 10 Авг 2023 15:20 Здравейте. Хвърлил съм око на модела от зимата, но едва напоследък ми остава повече свободно време да се заема с въпроса. Като гледам текущия каталог, това към което съм се насочил е Executive ниво, като двигателят още е под въпрос, но май и 1.8 ще върши достатъчно добре работата си, като най-вероятно ще добавя някой друг пакет. Последните месеци все чаках да пуснат промоция, но за този модел явно все още не виждат нужда.
И така, ако не е голяма тайна, да попитам новите собственици долу-горе каква отстъпка им дадоха при покупката? Просто да се подготвя дали и колко смъкват дилърите за този модел, че като гледам може и да не е много. Още не съм ходил да говоря на място, така че информацията ще ми бъде полезна.
И втори въпрос, долу-горе колко месеца отива поръчката в момента?
Благодаря.

Поръчахме в края на април в Спекта Ауто (Бургас). Отстъпки не дадоха и казаха, че никъде у нас нямало-политика на Тойота България. Не само това-не се очаквали промоции, а даже можело да има и вдигане на цените. По техни наблюдения за 2022 и първа половина на 2023 въобще не е имало намаления.

Относно двигателите-категорично ни препоръчаха 2.0. И двата са взети от Корола и са сложени на Корола Крос, но докато на седана 1.8 е достатъчен и 2.0 е спортен, при SUV 1.8 се задъхва при ускорение и изпреварвания. Същите мнения и ревюта присъстват из форуми в САЩ, Австралия, Европа-1.8 хибрид е доста по-зле на Кроса. Дори само като сравнение: през април 2.0 Executive беше почти 70к лв, 1.8-почти 66к. Точно от двигател не бих спестил и предвид не чак толкова голямата сума между двете, поръчахме 2.0. Сега обаче 2.0 е на същата цена, а 1.8 е намалено на 62.4к и не е промоция, което означава, че искат да разкарат тези двигатели и/или няма търсене за тях. Финансовата разлика обаче е по-сериозна и предизвиква обмисляне

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4205
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от zi_zi_top » 16 Авг 2023 20:49

Разликата е не само в мощността. При 2.0 литровия окачването отзад е независимо с двойни А рамена. При 1.8 е с греда и торсиони.
На 2.0 л. багажникът е по-малък заради окачването и 12V акумулатор.
1.8 е само до Екзекютив плюс.
И т.т.
Не съм тествал 1.8, но вече имам 2200 км с 2.0 литровия Крос и съм супер доволен!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

stelibg
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Авг 2023 18:21
Местоположение: Оряхово
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stelibg » 20 Авг 2023 11:16

Jorjeta Bogoeva написа: 05 Фев 2023 08:05 Не грешиш в нулите.Фолиото е гаранционно 10 г.
Здравейте, коя фирма постави фолиото?

Аватар
iovkito
Мнения: 2846
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от iovkito » 20 Авг 2023 12:07

zi_zi_top написа: 16 Авг 2023 20:49 Разликата е не само в мощността. При 2.0 литровия окачването отзад е независимо с двойни А рамена. При 1.8 е с греда
Само това е достатъчно, за да се забрави за варианта с 1.8 бензинов двигател. Нашите пътища не са за коли с прав мост.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 20 Авг 2023 12:09

Здравейте,Автоцентър " Мания"-Велико Търново.

Karina
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Сеп 2023 11:04
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Karina » 05 Сеп 2023 11:16

Привет група, отскоро съм собственик на Корола Крос и започнах да гледам за зимни гуми. В Тойота ми искат 4660 лв за гуми с джанти. Първоначално бях решила, че ще си купя само гуми и ще ползвам същите джанти, но днес прочетох, че и някакви датчици трябва да се закупят. Според вас заслужава ли си да ги дам тези 4660 лв или по-добре да търся други варианти?Мерси предварително.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4947
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 157 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от slowtraveler » 05 Сеп 2023 11:48

Пробвайте вариант да ги натиснете за цена (приятел бе вземал такъв нов комплект от представителството за доста по-ниска цена - някакъв клиент искал друг размер, а колата му дошла с този, та представителството направило размяна)... Дали си заслужава или не - ами това е лична преценка...
За някои 10лв отгоре не си заслужава, за други и 10х.лв си заслужават... Дали има афтърмаркет варианти - разбира се, че има... И за джанти и за датчици...
Ама често ще срещнете въпроси 'ама тази джанта уж трябваше да бъде същата, пък централният отвор или офсета се различават'... Или 'датчикът уж за същият модел Тойота, ама на друга честота' :) И т.н. и .тн.
Т.е. за да нямате проблем с афтърмаркет (по-евтиният вариант) трябва да се оглеждат внимателно всички детайли..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от astranom » 05 Сеп 2023 14:52

Доста сериозна цена са предложили! Аз на королата 2019 г. имам един комплект джанти (с които си дойде) и два комплекта гуми - летни и зимни. Ходя два пъти в годината да сменя гумите в Тойота. Последната смяна олекнах със 100 лева. Въпреки това предпочитам този вариант, за да нямам проблеми с датчици и подобни - в ТМ Ауто си знаят как да го направят. За смяна в Гуми Диана и други подобни също съм си мислил, но за 16-ки джанти ще ми искат 60 лева или повече, та за разликата от 40 лева два пъти годишно предпочитам да си отида в Тойота.
По този начин на мен ми е спокойно, че ако има проблем с джантата или гумата, или пък ако гумите просто са стари вече, при смяната на гумите върху джантите ще го открият и ще ми сигнализират. Ако просто се смянят джанти с летни гуми с джанти със зимни гуми, е по-малка вероятността да забележат проблем. Освен това ще запонат да правят някакви изправяния на данти, баланс на гуми и прочее, за да си вземат парите.
При моя вариант си купувате хубави гуми от където са по-евтини, държите си ги в гаража/мазето и не се занимавате със скъпи и тежки втори комплект джанти, хотел за тях и прочее. Улеснението от втория комплект джанти е минимално или дори никакво, но за сметка на това струва хиляди левове!

Аватар
iovkito
Мнения: 2846
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от iovkito » 05 Сеп 2023 17:29

Аз за рав4 си взех комплект от рав4 хибрид 2020г с датчиците и перфектни 18 цола гуми Йокохама, за 1200лв. Сменям ги в гаража за 20мин и не си губя времето с глупости.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
ivied
Мнения: 309
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 9 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от ivied » 05 Сеп 2023 20:51

Karina написа: 05 Сеп 2023 11:16 Привет група, отскоро съм собственик на Корола Крос и започнах да гледам за зимни гуми. В Тойота ми искат 4660 лв за гуми с джанти. Първоначално бях решила, че ще си купя само гуми и ще ползвам същите джанти, но днес прочетох, че и някакви датчици трябва да се закупят. Според вас заслужава ли си да ги дам тези 4660 лв или по-добре да търся други варианти?Мерси предварително.
НЕ!
За Кроса Ярис зимни гуми 215/55/17 - Дънлоп - 4 Х 120 € = 480 €
(държах на Дънлоп - иначе има и други марки от средния клас - в диапазона 80 - 110 € - без китайчета за по 50-60 €)
- 17 инча джанти - нови оригинални от частна обява 4 Х 100 € = 400 €
- вентили/сензори за налягането по 4Х35 € = 140 €
монтаж по 15 € на гума = 60 €
--------------------------
или 1080 €
така, че...
------------------------------
За Королата Крос = ако са 18 цолови + 10 % = нека са 1200 €
Karina написа: 05 Сеп 2023 11:16 Първоначално бях решила, че ще си купя само гуми и ще ползвам същите джанти, но днес прочетох, че и...т.н.
Не е за препоръчаване, намалява се живота и на гумите и на джантите при 2 смени на сезон - освен време и излишна хамалогия... А с 2 комлекта гуми с джанти, имате сигурен живот на гумите (според пробега де_ поне 4 години.
Ако са еднакъв размер - и резервна гума - защото новите идват без такава.
Има опция летните да са примерно 18 цола - (по-скъпи) зимните 17 (по-евтини)
Като в 2-та случая размера на гумите е различен.
Но аз предпочетох да са еднакви и заради резервната и заради това, че намерих 2-ия комплект джанти изгодно.
А и на Яриса Крос - 215 са достатъчно (тамън)
За RAV 4 / Королата Крос - от 18 може спокойно да се мине на 17 цола.
С най-добри пожелания!
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Brodnik
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Апр 2023 19:46
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 3 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Brodnik » 06 Сеп 2023 11:30

Karina написа: 05 Сеп 2023 11:16 Привет група, отскоро съм собственик на Корола Крос и започнах да гледам за зимни гуми. В Тойота ми искат 4660 лв за гуми с джанти. Първоначално бях решила, че ще си купя само гуми и ще ползвам същите джанти, но днес прочетох, че и някакви датчици трябва да се закупят. Според вас заслужава ли си да ги дам тези 4660 лв или по-добре да търся други варианти?Мерси предварително.
Поискайте им разбивка на цената. Кое колко струва, модел и размер джанти, винтили, гуми, труд. Така ще можете по-лесно да се ориентирате, като направите справка в нета. В сайта на тойота когато правите конфигурация на нова корола крос, в допълнителните екстри пакет Зима е 3600 лв! Пакета сигурно е с някакви отстъпки, но разлика от 1000 лева ми се вижда необяснима. А в него са включени освен зимни гуми и джанти, напречни багажни греди за покрив и ски или сноборд държач

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4205
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от zi_zi_top » 07 Сеп 2023 15:02

Аз купих Michelin Cross Climate 2 SUV и си ги монтирах на оригиналните джанти .
Гумите са всесезонни и за моят стил на шофиране са идеални. Още повече, че няма да се занимавам със смяна на летни/зимни гуми.
Отзивите за този модел гуми са отлични.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Iliyan Boshev
Мнения: 51
Регистриран на: 16 Ное 2022 12:21
Местоположение: Бургас
Автомобил: Corolla cross
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Iliyan Boshev » 07 Сеп 2023 16:27

Харесал съм Goodyear ultragrip performance 3.
Смятам тези да взимам, някакви впечатления, мнения ?
Летните, с които дойде колата, са адски шумни, по нашата магистрала. Надявам се, тези, да не са толкова шумни.
Също, приемам мнения, за други марки и модели.

SadR
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Авг 2023 15:06
Местоположение: Varna
Получена  благодарност: 3 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от SadR » 07 Сеп 2023 16:30

Най-лошият вариант е да имаш едни джанти върху които да редуваш летни и зимни гуми, според мен това е върха на глупостта. Първо защото всяка година оставяш едно 100-150лв. за 2 пъти смяна на гумите. И второ съсипваш и гумите и джантите с времето. Преди години, когато една смяна беше 20лв. може би имаше смисъл, но отдавна не е така.
Според мен работните варианти са 2.
1. Да си караш със всесезонни и да не сменяш. Това е вариант ако въртиш под 10к км. на година. След 5г. гумите така или иначе ще са за смяна и ги сменяш. За това време ще си спестил едно 600-700лв. от смени.
2. Ако караш над 10к км. на година, тогава вземаш още едни джанти и ги въртиш заедно с летни и зимни гуми. Сменяш си ги сам в гаража си, за половин час работа, пак пестиш време, пари и хамалстване до местни гумаджия. За зимните може и железни джанти да се използват, и без това със зимни се кара по-малко време от с летни, а и като цяло поне аз зимата пътувам по-малко спрямо лятото.
И в двата случая си запазваш джантите и не ги съсипваш с постоянни смени.
Така че за мен въпросът опира основно до това колко се кара автомобила.

Аватар
gimara
Мнения: 1467
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от gimara » 07 Сеп 2023 18:34

Iliyan Boshev написа: 07 Сеп 2023 16:27 Харесал съм Goodyear ultragrip performance 3.
Iliyan Boshev написа: 07 Сеп 2023 16:27 Също, приемам мнения, за други марки и модели.
Темата за летни гуми - https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=37479
Темата за зимни гуми - https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=29825
Темата за всесезонни гуми - https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=35810

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 4 госта