Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Мнение от VDK » 26 Фев 2023 12:34

Скоро правих първо обслужване на автомобила. По фактура няма допълнителни такси за Рекакс. Казаха, че до следващ преглед са или 1 година или 15000км.
Още с купуването му имам включени 10 години Рекакс, 10 години хибридна батерия и 12 години за ръжда. Трябва само да си правя ТО в техен или оторизиран сервиз. И ако 11-то обслужване го направя дори ден преди изтичане на 10 годишната гаранция, ще имам още една година Релакс.
Yaris Hybrid XP210

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Мнение от Monster » 26 Фев 2023 23:08

Бях гледал едно видео на Dizzy Riders с Асен Асенов от ТМ Ауто, което сега нещо не успях да открия, но в него се разясняваше как това доплащане за Тойота Релакс се отнася за по-старите модели, които изначално са били продавани с 5-6 годишни гаранции, но сега срещу споменатото и в тази тема заплащане има възможност да им се удължи гаранцията до 10 години по програмата Релакс. Иначе за новите автомобили (ако не се лъжа започващо от 2022 година), Тойота Релакс си е включена още при продажбата им и съответно не се налага допълнително заплащане. Ето и една статия с видео, където същото нещо се обяснява по-подробно.

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Мнение от Monster » 28 Фев 2023 08:02

Както е известно "утрото е по-мъдро от вечерта" и тази сутрин успях да открия и първата статия с Асен Асенов, където във видеото обяснява, че напрактика всеки автомобил, който е под 10 години и определени километри, би могъл да се включи към тази удължена гаранция срещу споменатото заплащане.



За да е консистентно ще оставя тук и второто видео от статията продължение, която онзи ден споделих:



Не знам колко се чупят под 10 годишните Тойоти, но на мен също парите, които искат, за включване на колата в тази удължена гаранция, ми се струват разумно малко.

Аватар
mvb87
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Май 2015 17:06
Местоположение: Батак
Автомобил: Т27, 2.0D4D, 124hp
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Мнение от mvb87 » 06 Мар 2023 09:47

Аз се възползвах от Toyota Relax за последен път, тъй като автомобила ще стане на 10г. и няма да имам възможност след това.
Но друго ми направи впечатление и то е цените на масла и филтри спрямо миналата година.
Миналата година смяна на масло, всички филтри, задни накладки сумата е 625лв. без Toyota Relax
Тази година смяна на масло, маслен филтър, въздушен, филтър купе, проверка на ходова част, проверка на подгревни свещи и Toyota Relax = 691лв.
Най-фрапираща промяна има в цената на маслото, като за 1л. масло 0w30 се заплаща по 42лв. ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Въздушния филтър е с 10лв по-скъп, проверка на ходва и свещи е 35лв. Миналата година ми дадоха 20% ТО на всичко, тази година не. Май това
ще ми е последното посещение там.
Автомобила е Авенсис 2.0 D4D, 124hp. 2013г.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Toyota Relax-имаме ли нужда от нея?

Мнение от Krachunov » 06 Мар 2023 10:22

Ами за съпоставка голямо обслужване в ТМ 680 лева - Кале ауто - 460

Имаше др колега който беше пуснал тук фактура от тм.. вдигнали са от 77 на 88 без ДДС часовата ставка за труд.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта