MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 14 Ное 2022 21:34

Nikin написа: 13 Ное 2022 19:54 Млад шофьор съм и автомобила ще се кара в градски условия
Ярис 1,5 хибрид щом е за градско най-вече,и върви добре и казват че е здрав.
worthy.gif

Nikin
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Ное 2022 14:58
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Тойота ярис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Nikin » 15 Ное 2022 10:18

Благодаря за отговора но Ярис 1,5 ми надминава бюджета ,затова се интересувам за Ярис 1,3

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 16 Ное 2022 19:57

В такъв случай мога да Ви посъветвам винаги да поглеждате автоматикът който сте избрали дали има позиция P.
worthy.gif

svilen0974
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Ное 2021 14:37
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис 1,3 робот

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от svilen0974 » 05 Дек 2022 09:47

Здравейте колеги! Искам само да кажа, че когато става въпрос за майстора Petar555, единственото нещо, което мога да направя е да стана прав и да се поклоня! Закарах му колата Тойота Ярис с ММТ трансмисия в "будна кома" и след ден и половина си я взех като чисто нова. Благодаря от сърце. Жив и здрав бъди! worthy.gif

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 05 Дек 2022 14:50

svilen0974, много благодаря за хубавите думи!
Желая безаварийно движение, здраве и късмет!
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Yoshi
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2022 11:25
Местоположение: Петрич
Автомобил: Тойота айго 2006 ммт

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Yoshi » 08 Дек 2022 12:03

Здравейте колеги
От 2 дни съм горд собственик на Тойота айго 2006 с ммт скоростна кутия. Възможно ли да ме насочите към съвестен майстор в София или региона където да се направи диагностика. Колата съм я карал 250км без проблеми, но като чета по-добре превантивно да се види има ли нещо. Не съм много грамотен по отношение на механика и тн. Ще съм ви много благодарен за съдействие.
Поздрави!

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Mcl » 08 Дек 2022 20:05

Ами един пост по нагоре и ще разбереш,кой е твоя човек. С две ръце за него.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Yoshi
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2022 11:25
Местоположение: Петрич
Автомобил: Тойота айго 2006 ммт

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Yoshi » 09 Дек 2022 10:48

Petar555, здравейте! Дали е възможно някакви данни за контакт? Все още не мога да пиша на лични, нов съм във форума.
Поздрави!

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 09 Дек 2022 11:58

Здравейте Yoshi,

Напишете още един пост с още подробности за състоянието на колата: километраж, сменян ли е съединителя, евентуално кога(километраж), вид двигател...
И тогава ми пишете на лични съобщения
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Yoshi
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2022 11:25
Местоположение: Петрич
Автомобил: Тойота айго 2006 ммт

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Yoshi » 09 Дек 2022 13:59

Petar555, автомобилът е на 110 Хил км. Трицилиндров двигател бензин. За съединител нямам инфо.

sly_lady
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2022 22:38
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris 2009 1.6

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от sly_lady » 12 Дек 2022 22:52

Здравейте, имам нужда от помощ и се надявам да съм дошла на правилното място. От няколко месеца колата ми създава проблем посетих един майстор общо 3 пъти, но отново съм в изходна ситуация. Прочетох темата тук и изглежда,че моят проблем се случва и на други.
От около година и половина имам Тойота Аурис (2009-2010) с ММТ. Купих я на 120 хиляди километра и сега е на 130 хиляди. Проблемът, който срещам е следният: в даден момент колата минава на неутрална скорост (N започва да мига на таблото) и светва просволутото червено зъбно колело с удивителната. Налага се да я изгася и да изчакам за да може да потегля отново. Последния път за да се прибера се наложи да направя тази процедура 3 пъти и беше кошмар. Както споменах съм посещавала майстор и първия път ми казаха, че четките на моторчето са били кофти и са ги сменили както и самото моторче. След това колата нямаше проблем около няколко месеца докато не стана пак това. Тогава ми казаха, че а се развалили едни елементи вероятно (не мога да ги цитирам точно), защото смяната на скоростите е била затруднена и те са "изгорели" заради това или нещо подобно. Казаха ми, че са ги сменили, но все пак на компютъра е показало, че съединителя е на 10% и е добре да се смени (все пак ще издържи още може би към 10 хиляди километра). Аз реших да го сменя и пред месец го смених. Колата определено се чувстваше много по-различно и по-добре. Нямаше го това задяване или задърпване при смяна на ниски скорости (от 1-ва на 2-ра най-вече). Но миналата седмица отново стана този проблем. Аз карам в пикови часове до работа и обратно и имам чувството, че това я тормози доста. Забелязах, че други хора споделят грешки от диагностика, но за съжаление аз не съм сигурна никак ако са ми казвали.

Всеки коментар би ми бил полезен! Благодаря предварително!

Zmiori
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2022 20:53
Местоположение: Търговище
Автомобил: Citroen C1 / Aigo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Zmiori » 14 Дек 2022 18:06

Здравейте, от около месец женами кара С1 кото си е тойота айго 2010 1000кубика ММТ кутия. Подменил съм масло на кутията с 75W на кастрол. /Тук някъде го прочетох че трябва да е такова/. Нещо друго трябвали да я глезя с нещо още? Колицата върви прилично. Оплаквасе само от слаба динамика. От 2 години живеем на село преди самото село има байр дълъг около 300-350 метра сравнително стръмен. Нагоре по баира трудно може да се кара с над 40 км/ч. В момента който се наеме на втора и хоп преминава на трета за нея няма душа и пак на втора и така докато се изкачи.
Старата и кола рено клио ръчка 100 коня и се дразни.
Някакъв съвет за това аз като я изръчкам до кикдауна и тръгва ама тя на смее а пък и си мисля че не е нормална чак такава агресия.
Иначе грубо казано на 3000оборота сменя нагоре и на 2000 сваля надолу предавките.
Имали някаква активна адаптация на кутията към начина на шофиране.
Благодаря предварително.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 14 Дек 2022 18:22

Просто я карайте на ръчен режим по баира. Например на 2-ра.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Zmiori
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2022 20:53
Местоположение: Търговище
Автомобил: Citroen C1 / Aigo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Zmiori » 14 Дек 2022 19:59

Неще. "Иска си автомата". Принципно и много внимателна и педантична с техниката. Абе даскалска работа.
Като ми остане време трябва на изчистя оня сикиндрик дет е за ВВТ /аванса Р0011/
Не се оправи със смяна на маслото във ДВГ..
Минати са почти 1000 км. след смяната.
Да чакам ли още за само оправяне или да чостя?

cveiv
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2021 20:00
Местоположение: ruse

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от cveiv » 14 Дек 2022 20:51

sly_lady написа: 12 Дек 2022 22:52 Здравейте, имам нужда от помощ и се надявам да съм дошла на правилното място. От няколко месеца колата ми създава проблем посетих един майстор общо 3 пъти, но отново съм в изходна ситуация. Прочетох темата тук и изглежда,че моят проблем се случва и на други.
От около година и половина имам Тойота Аурис (2009-2010) с ММТ. Купих я на 120 хиляди километра и сега е на 130 хиляди. Проблемът, който срещам е следният: в даден момент колата минава на неутрална скорост (N започва да мига на таблото) и светва просволутото червено зъбно колело с удивителната. Налага се да я изгася и да изчакам за да може да потегля отново. Последния път за да се прибера се наложи да направя тази процедура 3 пъти и беше кошмар. Както споменах съм посещавала майстор и първия път ми казаха, че четките на моторчето са били кофти и са ги сменили както и самото моторче. След това колата нямаше проблем около няколко месеца докато не стана пак това. Тогава ми казаха, че а се развалили едни елементи вероятно (не мога да ги цитирам точно), защото смяната на скоростите е била затруднена и те са "изгорели" заради това или нещо подобно. Казаха ми, че са ги сменили, но все пак на компютъра е показало, че съединителя е на 10% и е добре да се смени (все пак ще издържи още може би към 10 хиляди километра). Аз реших да го сменя и пред месец го смених. Колата определено се чувстваше много по-различно и по-добре. Нямаше го това задяване или задърпване при смяна на ниски скорости (от 1-ва на 2-ра най-вече). Но миналата седмица отново стана този проблем. Аз карам в пикови часове до работа и обратно и имам чувството, че това я тормози доста. Забелязах, че други хора споделят грешки от диагностика, но за съжаление аз не съм сигурна никак ако са ми казвали.

Всеки коментар би ми бил полезен! Благодаря предварително!
Здравейте! Имам абсолютно същият проблем. Колата ми е Ярис 2008 ММТ. Преди година и половина колата ми беше стигнала до там едва да успея да я закарам до сервиза. Дори от сервиза на Тойота я взеха с хиляди молби и уговорки. Накрая ми казаха, че трябва да се смени компютъра, съединителя и други консумативи. За всичко платих 2500 лв плюс... След тази смяна работи добре досега :crybaby: :crybaby: :crybaby: Днес пак ми направи същото нещо. Предстои отново обяснения в сервиза, молби и т.н. Тойота си знаят за проблема, явно си е фабричен недостатък при ммт, не че нещо ти обясняват... Не знам какво да правя вече и докога.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта