Горивна добавка за Пропан-Бутан /LPG/ ?

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Горивна добавка за Пропан-Бутан /LPG/ ?

Мнение от YoKK » 09 Ное 2022 05:58

Здравейте, колеги. Наскоро ми се случи на една бензиностанция да се заговоря с таксиметров шофьор от съседната колонка докато чакахме да се заредят колите. Някак разговорът се завъртя към добавките за гориво и човекът ми спомена за добавка към газта, която ползвал и бил страшно доволен. Трябвало бутилката с газ да е изцяло празна, флаконът бил нещо като шише за дезозорант и се навивал в зареждачката, като по този начин съдържанието преминавало в газовата бутилка. След това се зарежда нормално газ от колонката. Ефектът бил страхотен- почистване на системата, понижаване на разхода, успокояване на мотора и т.н. Някой чувал ли е за подобна добавка и ползвал ли е? Така и не успях да го попитам поне как се казва добавката, че моята кола се зареди първа и трябваше да отивам на касата да плащам.
Последно промяна от Akima на 18 Ное 2022 12:28, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 958
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 37 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от Ивайло Димов » 09 Ное 2022 07:47


Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от ufer » 09 Ное 2022 08:09

Е, сега ще се почне една... про и контра... tooth.gif

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

добавка за пропан-бутан

Мнение от YoKK » 09 Ное 2022 08:39

Като гледам трябва да се купува отделно и накрайник, и стана една ...

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 958
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 37 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от Ивайло Димов » 09 Ное 2022 08:40

Накрайника е на газстанцията :)

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от vfr800 » 12 Ное 2022 23:03

Леле и тука ли вече се бутат за производство на добавки :) досега нямаха зор, че който е на газ явно парици за глупости няма .......ама явно не е точно така :) "почукващи клапани" това като го прочетох и се смях от сърце..................

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

добавка за пропан-бутан

Мнение от Bass_Man » 16 Ное 2022 14:07

Доста отдавна си ги има тия добавки. Като масовите уредби в БГ са със инжектори за по 40 лв 4бр. нормално е да има нужда от всякакви видове добавки :whistle: , ремонтни комплекти и тн.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от dimkaraganchev » 16 Ное 2022 22:53

Пунта мара е това с добавките. Ама то и с ваксините е така. Та, който клъвне. Важно е бизнесът да процъвтява... ppp.gif

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от ufer » 17 Ное 2022 09:38

Клапаните "чукат", за да им отворят входните врати на цилиндрите... tooth.gif Май тази тема взе да става банална, защото рано или късно някой пак ще се амбицира да пита и всичко почва отначало... :whistle:

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

добавка за пропан-бутан

Мнение от YoKK » 17 Ное 2022 14:54

Аз не виждам какъв е проблемът да се пита?! Лично аз бих я пробвал добавката, но ме отказа тъпотията със закупуване на допълнителен накрайник. Общо взето темата не е за чесане на езиците, а към хора, които са я пробвали или имат пряко наблюдение.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

добавка за пропан-бутан

Мнение от ufer » 17 Ное 2022 15:44

Всъщност аз се шегувах... :D и дори малко смесих темите с "омасляването на клапаните", като считам по-скоро другата тема за банална. Може да се окаже, че тази добавка е ефективна, дерзай... :thumbsup: Голата истина е, че станаха прекалено много хвалебствията за какво ли не, а това вече е предпоставка за търгашески изцепления... tooth.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

добавка за пропан-бутан

Мнение от Bass_Man » 17 Ное 2022 15:58

Някой казал ли е че има проблем да се пита? Просто като питаш всеки си казва каквото мисли.

Добавките са отдавна на пазара има информация за тях. Ако имаше голям ефект щяха да се ползват.
Въпроса е ти какъв проблем искаш да решиш с тая добавка по-скоро? Тази добавка я дават че намалява разхода, вдига мощност и почиства, тази за клапаните също, тези за двигателите също. Ся ако сипеш от всичките дали ще ти падне разхода 10-20%? И ако не падне какво? Сега това значи ли че не действат?
Принципно за двигателна добавка, за скорости за диференциал иди дойди, караме износени коли може нещо да подобрят. Ама на нова газова уредба с доста евтини части какво да и подобряваш. Ако инжекторите са кофти няма да станат по-добри. Ако изпарителя е слаб или запушен няма да го отпушиш. И газта е евтина и частите са евтини, чудя са какво ще подобриш че да има смисъл инвестицията защото тия добавки не са без пари.
Защото ако отложиш ремонт на диференциал или скорости с добавка това си е голям +. Ама ако отложиш смяна на инжектори за 40лв с добавка за 10лв за 1 месец? Разбираш ли ме на къде бия? Не се заяждам просто гледам рационалната страна.
Вместо да слагаш добавки по 10 лв на газова за 700-800лв по-добре ги инвестирай в по-скъпа газова. Или ако вече е купена просто и смени компонентите с по-добри.
За мен така е доста по-смилесно и ефекта е по-дълготраен.

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

добавка за пропан-бутан

Мнение от YoKK » 17 Ное 2022 23:02

Има лигика, но моята е друга. В семейството сме с 4 автомобила : 3 бензинки с ГИ и един дизелак. На едната бензинка ( Qashqai J11) и на дизелака ( citroēn C4 ) превантивно слагам в заводското им гориво съответната добавка на Бардал. Добавките не са от шоковите за почистване на дюзи или другите им сродни, а за подпомагане на по-пълноценно изгаряне. Колите са купувани нови от магазин от България и добавките ги слагам ПРЕВАНТИВНО!!! Досега проблеми никакви- Кашкая е на 160к км, Ситтоена на 61к км. Третата кола е малолитражка на Сузуки с ГИ на 45к км и на нея никога нищо не е слагано. Питането ми е относно четвъртата кола , BMW 320i, E90, без история и без гарантиран пробег, с наскоро направен ремонт на мотора от предишния собственик и с ГИ поставен от него. В бензина почнах да си добавям добавката на Бардал, но таксиджията ме заинтригува с тази за газ. Нито искам да правя реклама на някой, нито да агитирам друг. Както казах, за мен съм си направил извода и ползвам добавките. Интересно ми бе дали някой я е ползвал тази за газ, но явно никой не е. Ако все пак някой има конектора за пълнене и може да ми услужи за да сложа добавката, бих я пробвал и споделя впечатления.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Горивна добавка за Пропан-Бутан /LPG/ ?

Мнение от Bass_Man » 24 Ное 2022 00:08

Не ме разбирай погрешно. Аз съм фен на добавките и си ползвам когато и където мисля че има нужда.
Газовите ги знам от повече от 10 г, даже имаше едни на хапчета. Иначе за бензиновата система определно има смисъл защото тя събира доста конденз и не се ползва активно, може да се позапушат инжектори и тн. За повишаване на окатновото число според мен няма никакъв смисъл за стандартна кола. Ако имаш някакви тунинги може и да помогне.
За дизелчето също, анти-гел, почистване може да има файда.

За газта ми е малко икономически необосновано. Но щом си фен може да тестваш и да кажеш. Прсто при газта отворите са големи, няма помпа и тн.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта