Prius - товарно пространство, просвет и батерии

imarh
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Яну 2012 12:22

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от imarh » 30 Май 2022 13:15

Здравейте,

Замислил съм се конкретно за Prius III. Имам 3 супер конкретни въпроса:
- При свалени задни седалки подът равен ли е, така че вътре да може да се вместят(легнали) 2 велосипеда(27.5) със свалени(преди) гуми?
- Просветът и артикулцията на окачването достатъчни ли са, че автмобилът да може да мине по някое черно пътче до язовир на риба/палатки? (без дълбока кал, коловози, каъни и извращения)
- Има ли сигурен и бърз начин при покупка на втора ръка Prius да се прецени състоянието на батериите без спец. софтуер и без диагностика в TM Ауто?

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от Krachunov » 30 Май 2022 13:46

imarh написа: 30 Май 2022 13:15 - Има ли сигурен и бърз начин при покупка на втора ръка Prius да се прецени състоянието на батериите без спец. софтуер и без диагностика в TM Ауто?
Тест драйв и да следиш колко бързо пада и се зарежда батерията. Колко време може да караш само на ток. При колко км/ч включва двигателя. Но всичко това е супер условно. Път/пътна обстановка/шофьор/атмосферни условия/ОПИТ с хибрид.
Яриса който го краднаха преди 2 години, супер бързо му падаше батерията, буквално нямаше и 100 метра да мине на ток. В момента който докоснеш педала, вече палеше двигателя. Сегашния въпреки че е малко по - стар. Има осезаема разлика в поведението на хибридната система. Върви на ток, доста по - късно включва двигателя (доста по - късно спрямо предходния, с който сравнявам), батерията на дисплея седи в горната част заредена за разлика от предходния.... НО всичко това, както казах е много субективно. И сравнявам два автомобила с няколко месеца разлика, като сравнението го правя след 2 години опит в/у хибрид. За да имаш база. Покарай няколко. Запиши се за тест драйв, да видиш нов как се държи.
imarh написа: 30 Май 2022 13:15 и без диагностика в TM Ауто?
Не е нужно да е ТМ. Из страната има и други представителства. Какво те притеснява диагностиката?
imarh написа: 30 Май 2022 13:15 - При свалени задни седалки подът равен ли е, така че вътре да може да се вместят(легнали) 2 велосипеда(27.5) със свалени(преди) гуми?
Това е много тегаво, греди и два багажника може да вземеш за 500 лева и си решаваш драмата с колела. Да не говорим че ако са с хирвалични спирачки, трябва да слагаш нещо на буталата, за да не сгънат. Отделно мизерията

niki_k
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Авг 2012 14:31
Местоположение: Габрово
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2003

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от niki_k » 30 Май 2022 18:23

Аз карам Prius 2 - колата не е висока, но спокойно минавам по черни пътища, като все пак имам едно наум и при препятствия минавам внимателно.

За два велосипеда вътре ще е трудно събирането.
Както предложи колегата едни греди и багажници са по-удачен избор. Аз ползвам вело багажници за покрива вече доста години и не съм имал проблем нито с велосипедите, нито с колата

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от BOz » 31 Май 2022 11:00

- Колелата ще влязат.
- Просветът не е много голям. С една идея по-ниско от друга "стандартна" кола. Но ако няма коловози и такива неща, не е толкова драма.
- Няма начин. Дори и със софтуер е много условна работата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

imarh
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Яну 2012 12:22

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от imarh » 06 Юни 2022 11:40

1. По-предишната ми кола(мондео комби) я бях повдигнал леко супер безпроблемно и евтино с 2см чрез гумени тампони между витките на пружините. Това адски много ми помагаше и доволно и без грижи ми вършеше работа в продължение на цели 7 год., както я и продадох. При Приус това възможно ли е пак така бепроблемно?

2. 7 mестната Приус+ ? Как би била с поддръжка тук?

Аватар
rufo
Мнения: 33
Регистриран на: 17 Мар 2017 17:03
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от rufo » 12 Юни 2022 13:08

Prius+ е твоята кола:

Свободно влизат 2 велосипеда и то без да им махаш предните гуми! :
https://www.toyota-europe.com/new-cars/ ... o/tfv2-3-0
:cheers:
Corola Verso 1.8 :iroc: Prius+

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от Lwerewolf » 19 Юни 2022 15:25

...prius+ във Европа е със литиева батерия (по груб спомен), та нещата не са баш като със рециклирането на Ni-MH при що годе всичко останало.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

dekzz
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2017 08:32
Местоположение: София
Автомобил: ZVW_30

Prius - товарно пространство, просвет и батерии

Мнение от dekzz » 27 Дек 2022 11:16

Здравейте и Честита Коледа!
Относно просвета на 30-ката: Колата е доста ниска според мен и аз много често опирах по неравности в началото. Но много бързо намерих решение на проблема - монтирах 3 см. подложки под пружините отзад и между купето и макферсона отпред. В иБей се продават на цена около 270лв за комплект. Оттогава съм минавал през доста груби терени и никъде не съм опрял. В eBay потърсете ключови думи "Lift Kit Toyota Prius 30mm". В резултатите от търсенето при мен излиза и продавач от България. Успех!
ZVW30_2010
Odometer: 700 000+ km

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта