Yaris Cross - има ли вече собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от tora » 01 Фев 2022 12:18

Още един Cross...


Изображение

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от eli70o0 » 07 Фев 2022 15:04

Явно повечето хора го харесват или квотата за 2022г е била малка.
Поръчките вече са спрени и дори за 2023 още не се приемат.

mkassalova
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Фев 2022 14:51
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Тойота

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от mkassalova » 25 Фев 2022 14:57

[Знаете ли как се движат доставките? За тези, които сме поръчали говоря, дали ще се спазят сроковете?

Бико
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Мар 2022 05:24
Местоположение: Madrid
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Бико » 21 Мар 2022 05:52

Здравейте любители и собственици на Тойота. От три седмици съм собственик на Yaris Cross. Направих му 1400 километра и за момента съм доволен. Живея в Мадрид, но това не ми попречи да се включа в БГ. форума на тази чудесна марка. Поздрави.
.
20220303_100807 (2)_LI_opt.jpg
20220303_100807 (2)_LI_opt.jpg (29.24 KiB) Преглеждано 4635 пъти

Dimitar38
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Апр 2020 15:06
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla 2019
Благодарил/а: 2 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Dimitar38 » 21 Мар 2022 20:22

Бико написа: 21 Мар 2022 05:52 Здравейте любители и собственици на Тойота. От три седмици съм собственик на Yaris Cross. Направих му 1400 километра и за момента съм доволен. Живея в Мадрид, но това не ми попречи да се включа в БГ. форума на тази чудесна марка. Поздрави.
.20220303_100807 (2)_LI_opt.jpg
Честито, със здраве и без аварийно

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от ТТодоров » 03 Апр 2022 19:59

Бико, красота - със здраве!

Аватар
ico1
Мнения: 280
Регистриран на: 22 Окт 2014 18:09
Местоположение: Асеновград
Автомобил: LEXUS RX 450hl
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от ico1 » 03 Апр 2022 20:07

Честито!Без проблемно каране! :thumbsup:
LEXUS RX450hl

Бико
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Мар 2022 05:24
Местоположение: Madrid
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Бико » 03 Апр 2022 20:23

Благодаря колеги.Същото желая и на вас. Поздрави от слънчева Испания,макар че в момента е толкова студено хе хе :D :D (като че зимата се завръща).

Бико
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Мар 2022 05:24
Местоположение: Madrid
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Бико » 14 Апр 2022 03:43

Здравейте колеги. Включвам се отново в тази тема с две снимки от приложението MyT. Разхода на гориво(3,45) в един ден, отиване и връщане от работа (31 километра в една посока и наклон ). С предишната ми кола (субару дизел),разхода беше почти двойно по висок. С всеки изминал ден съм все по приятно изненадан и доволен от колата. Поздрави.
► Виж съдържание

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Monster » 14 Апр 2022 07:16

Да се включа и аз по темата с още едно положително впечатление от модела. Януари като ходих за тест драйв на Рав4 видях един Yaris Cross в шоурума и лично на мен ми хареса как изглежда отвън (вътре не съм влизал). Оценката за визията очевидно е субективна, като в моя случай аз харесвам по-грубовати по-кубични дизайни. Сегашната ми Шкода е с подобни размери (само с няколко сантиметра по-дълга, по-широка и с по-квадратен завършек на багажника) и за тези 6 години, през които я карам, мога да кажа че точно тези размери я превръщат в един наистина практичен автомобил, влизащ лесно в тесните градски парко места. По-големият просвет е плюс за ужасните пътни условия в нашия район и позволява също по-спокойно излизане по селски пътчета и дори в непочистени снегове. Близкото позициониране на гумите до задницата на колата позволява максимизиране на междуосието и прави колата достатъчно удобна и за междуградски пътувания (поне за моята Шкода това е изтествано на дълги пътувания в Европа, за Yaris Cross трябва да го каже някой, който я е карал). За багажника - на видеа ми изглеждаше ОК, така или иначе е въпрос на организация и винаги може да се оптимизира използването му. Със сегашната ми кола миналото лято си пътувахме на море с жената и две деца, едното от които беше 3 месечно бебе с голяма детска количка и всичките съпътстващи бебешки щуротии (стерилизатор, кана за вода, котлони, тенджерки... да не продължавам, че ми става лошо само като си спомня на колко курса съм го товарил багажника tooth.gif ). Моята Шкода е с прав багажник отзад и вероятно хваща повече неща до тавана, но пък и аз не съм я пълнил съвсем догоре, за да имам видимост.

Относно разхода от предния пост - bow.gif . С дизела градският ми разход върви към 7+ литра на 100 км, а това хибридче прави 5 на 100 в посоката с наклон нагоре. Комбинирано отиване и връщане разход 3.5 литра на 100 км звучи супер. :thumbsup:

P.S.: Ще следя с интерес как вървят сроковете за доставка. Моята тойота също я поръчах Януари със срок за доставка 6 месеца и ще се радвам да споделяте като имате информация как се движат вашите поръчки.

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от eli70o0 » 15 Апр 2022 00:45

Отново има ценова листа и моделът е отворен за поръчки.
Естествено и с нови цени, но това едва ли учудва някого.
Средно + 2.5к
И тук има махнати нива на оборудване за бензина както при Ярис от март месец.

Monster, поръчаната януари дали е влязла в производство?
Опитвам се на разбера има ли по-големи забавяния покрай всички световни сътресения, защото и аз чакам както и още доста хора.

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Monster » 15 Апр 2022 15:40

Нормално, всички модели им вдигнаха цените последните няколко месеца (не само тези на Тойота). Относно моята поръчка на Rav4 - преди 3 седмици звънях и нямаше информация, но предвид че сега е точно средата на шестмесечния период на чакане, бих се изненадал ако вече е влязла в производство. След няколко седмици, като пристигне тестовия автомобил, се разбрах да си запазя час за тест драйв и като се видя на живо с човека от представителството ще го разпитам някои неща (включително и дали има информация за производството като цяло и моята поръчка конкретно).

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Monster » 13 Май 2022 15:40

eli70o0 написа: 15 Апр 2022 00:45 Monster, поръчаната януари дали е влязла в производство?
Опитвам се на разбера има ли по-големи забавяния покрай всички световни сътресения, защото и аз чакам както и още доста хора.
Днес бях в ТМ Ауто Изток и питах за моята поръчка от януари. Казаха ми, че колата вече е влязла в производство и вероятно средата на другия месец ще е вече в България. Ако това се окаже вярно, то тя ще пристигне с 1 месец по-рано от обещаното - за 5 вместо за 6 месеца. Предстои да видим дали наистина ще се случи така... tongue.gif

P.S.: Докато чаках в автосалона позагледах по-отблизо Yaris Cross-a, който е изложени вътре - еми на мен ми харесва. Супер количка си изглежда. Между другото съм засичал вече няколко пъти различни Yaris Cross да щъкат из София. Не знам дали е лъжовно, но отстрани ми изглежда доста височка, което поне на мен ми харесва.

eli70o0
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2016 14:21
Местоположение: Варна

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от eli70o0 » 13 Май 2022 16:19

Много добра новина. Ще звъня и аз да проверя дали няма раздвижване. Явно обещаното да се обаждат щом влеве в производство, изобщо не е вярно, защото сте вториа колега на когото никой не се е обадил, а е разбрал с питане от негова страна.
И аз видях вече на живо няколго Кроса, на мен също ми харесва.
Ако нямах дилема с чистия ярис, която беше главно заради дължината на кроса, щях на поръчам него и дори до 2023 да чакам, макар че колкото и да не ти е спешно, поръчаш ли и вече искаш да идва.

Мирослав Петков
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Мирослав Петков » 28 Май 2022 19:40

Monster написа: 13 Май 2022 15:40 Днес бях в ТМ Ауто Изток и питах за моята поръчка от януари.
Колега пиши ми на лично ,защото и аз се интересувам от Plugin -а.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Volkata и 52 госта