Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 02 Авг 2021 23:49

mfandakov написа: 02 Авг 2021 23:41 LEXUS,
Фен си на тези каруци,и няма лошо. :thumbsup:
Ти си фен на германските каруци и трошки БМВ и това не е проблем. Всеки харесва различни неща, но не е нужно аз да си налагам мнението и съответно обратното, ти да си налагаш мнението. :D
Hursa написа: 02 Авг 2021 21:59 Ами средната възраст на автомобилите на американския пазар е около 12 години в момента. Което е с до 50 процента повече по сравнение с европейските страни.
Средната възраст на европейските автомобили е почти идентична с тази на американските, поне според източника:
https://www.acea.auto/figure/average-ag ... y-country/
Последно промяна от LEXUS на 02 Авг 2021 23:58, променено общо 1 път.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
mfandakov
Мнения: 3358
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mfandakov » 02 Авг 2021 23:52

Кой налага мнение?.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от max-2 » 03 Авг 2021 00:10

mfandakov написа: 02 Авг 2021 23:28 Колко шарнира,колко накрайника и какво по предницатс си сменил.Колко пари си вкарал по твоята тойота.За това казвам евтин работен кон.Иначе Тойота си е таралясник .Една с добра возия не съм имал.Корола,Авенсис,Ярис,Рав 4,карах и още по зле ...представители като ланд крузери ,CHR и..прехвалената Camry
Аз карината я държа заради возията и ремонтопригодността и. Визията и интериора също са на ниво. Японската карина е с газови амортисьори и няма нищо общо с английската и с меката задница на короли, ауриси, авенсиси и т. н. Поведението при неравности е стегнато и не твърдо при скорост над 30 40 км/ч до колкото може да развие. Предницата и задницата минават през дупки с еднакво усещане в купето, което си е една приятно балансирана возия.
Двигателя е малко слаб, но злобен в обороти и на газ стига до 7-8000 сравнително бързо.
Всички ремонти по колата се правят за да е в добро състояние близо до идеалното, а не защото ме е оставила на пътя.
Харесват ми последните модели корола и камри, но нямам преки впечатления. Надявам се возията да превъзхожда тази на карината, иначе не бих си купил друга тойота и ще мина към една по-чуплива марка.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 03 Авг 2021 00:22

max-2 написа: 03 Авг 2021 00:10
mfandakov написа: 02 Авг 2021 23:28 Колко шарнира,колко накрайника и какво по предницатс си сменил.Колко пари си вкарал по твоята тойота.За това казвам евтин работен кон.Иначе Тойота си е таралясник .Една с добра возия не съм имал.Корола,Авенсис,Ярис,Рав 4,карах и още по зле ...представители като ланд крузери ,CHR и..прехвалената Camry
Аз карината я държа заради возията и ремонтопригодността и. Визията и интериора също са на ниво. Японската карина е с газови амортисьори и няма нищо общо с английската и с меката задница на короли, ауриси, авенсиси и т. н. Поведението при неравности е стегнато и не твърдо при скорост над 30 40 км/ч до колкото може да развие. Предницата и задницата минават през дупки с еднакво усещане в купето, което си е една приятно балансирана возия.
Двигателя е малко слаб, но злобен в обороти и на газ стига до 7-8000 сравнително бързо.
Всички ремонти по колата се правят за да е в добро състояние близо до идеалното, а не защото ме е оставила на пътя.
Харесват ми последните модели корола и камри, но нямам преки впечатления. Надявам се возията да превъзхожда тази на карината, иначе не бих си купил друга тойота и ще мина към една по-чуплива марка.
Много ти е хубава Карината, не се връзвай на алабалистики. Червена Карина ми е любимата кола, както и червена Корола, но не металици. Твоята май си е червена и не е металик. Старата ми Корола е същия дизайн - червен лифтбек с черни линии в червените брони, които са на едно ниво с черните лайстни на вратите,подобно като при Карината. Интересното е,че такива Карини има много малко,а повечето са безлични металици и с черни брони, а не с брони в цвета на купето.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от max-2 » 03 Авг 2021 07:35

Да, така е. Не се връзвам на нищо, просто изказвам мнението си в подкрепа на марката. :thumbsup:
Явно и аз съм фен на търалясници :)
Carina E 4AFE LB 1992

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 03 Авг 2021 07:57

Вярно, че в статията се говори за 12 и повече години. Но се отклонихме. smile.gif
LEXUS написа: 02 Авг 2021 23:24 Значи първо Тойота не е евтина,а е евтин Фолксваген, но не се купува,а има местно производство и в САЩ, и в Мексико.
...
По отношение на евтините Тойоти в САЩ, това не е вярно. Струва си да отвориш сайта на Тойота в САЩ
Всъщност виждам голф седмица и то с отдавна устарелия за европейския пазар 1.4 двигател - на цената на хибридната корола седан (2022 година). Аз си го обяснявам с това, че по-високите технологии заложени дори в този вече стар двигател си имат своята висока цена.
Аргументи приемам всякакви, но в пълноводния поток многобройни реплики - не видях и един. Само свободни съчинения, без картинка. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 03 Авг 2021 08:47

LEXUS написа: 02 Авг 2021 22:54 Нищо подобно,колега, Пасат е на дъното във всички възрастови категории в ТЮВ Ауто Репорт
Прегледай от преди 17-8 години.

dracunculus
Мнения: 1225
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 03 Авг 2021 09:24

Колега mfandakov....., а защо сравняваш Камри с Е39? Вземи сравни Е39 с еквивалентното по цена и години GS450h, например. Бъди все пак обективен. Тойота нямат коли с уникална возия в гамата си, факт, но не забравяй, че горният им сегмент се казва по друг начин. Качвал ли си се в Lexus GS, LS, пък даже и в новия ES? Е, сравнявайки даже IS-a ми с БМВ (3ка) и C-Klasse...определено са си на едно ниво на комфорта.
Последно промяна от dracunculus на 03 Авг 2021 10:15, променено общо 1 път.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Volkata » 03 Авг 2021 09:33

Hursa написа: 03 Авг 2021 07:57Вярно
Ако карате колата от подписа си, и ако сте имали други тойоти може ли да споделите какви проблеми са създавали лично при вас, за да има такова отрицателно мнение, аз една година се мъчих ежемесечно с едно старо ауди и дори към него нямам чак такова мнение отдавам го че съм уцелил каръшка кола, въпреки че шанса да уцелиш каръшко ауди е доста по - голям, но и много хора със същото си го карат без сериозни проблеми (като за ауди на 20 г) с години.
Toyota Corolla 1.6 e210

Аватар
mfandakov
Мнения: 3358
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mfandakov » 03 Авг 2021 09:36

За съжаление нямам никакви наблюдения ,даже като пасажер на съм се возил в тези упоменати модели.Май е време за един Lexus.Дайте идеи за Lexus дизел 2500/3000 ,автоматик обаче не тези тролейските автоматици а степенни.Кой отговаря на тези критерии.
Последно промяна от mfandakov на 03 Авг 2021 09:46, променено общо 1 път.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

dracunculus
Мнения: 1225
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 03 Авг 2021 09:42

Е, модел има, ма може и да не ти хареса, защото е на практика с двигателя на Авенсис и леко старичък tooth.gif Мисля се сещаш за кого говоря :cheers: А по повод на тролейския автоматик- поне аз нямам никакъв проблем с това. Двигателя си стои в оптималния оборотен диапазон при ускорение и си дърпа доволно. Но.....това си е въпрос на личен вкус де, така е
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
mfandakov
Мнения: 3358
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mfandakov » 03 Авг 2021 09:48

Ето за това Lexus ми седи нещо в страни. :D
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
Krissss
Мнения: 85
Регистриран на: 05 Ное 2018 10:07
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.0 147 Petrol

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Krissss » 03 Авг 2021 10:05

mfandakov написа: 02 Авг 2021 23:28 Колко шарнира,колко накрайника и какво по предницатс си сменил.Колко пари си вкарал по твоята тойота.
Здравей,
аз лично за 3 години съм сменил две крушки и нищо повече. И само да те питам, не се заяждам, след като толкова си негативен към Тойота, какво правиш в този форум?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3358
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mfandakov » 03 Авг 2021 10:31

Явно не съм разбран.. :D
Казах само че автомобилът е здрав и е като работен кон ,имам 2 короли едната навъртя вече 60 000 само градско в Пловдив.Нищо не е сменяно само масла и филтри.Нооо нямат никаква возия и удобства и уморяват много.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
Krissss
Мнения: 85
Регистриран на: 05 Ное 2018 10:07
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.0 147 Petrol

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Krissss » 03 Авг 2021 10:49

mfandakov написа: 03 Авг 2021 10:31 Явно не съм разбран..
Казах само че автомобилът е здрав и е като работен кон ,имам 2 короли едната навъртя вече 60 000 само градско в Пловдив.Нищо не е сменяно само масла и филтри.Нооо нямат никаква возия и удобства и уморяват много.
Ясно.... :)
аз съм доволен от возията на комбито....за другите нямам мнение...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта