Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 157 пъти
Получена  благодарност: 148 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от slowtraveler » 02 Авг 2021 17:58

Hursa написа: 02 Авг 2021 17:37 проблеми със спирачната система (също на нов автомобил, та това е подсъдно)
На Джипа също имах сервизна кампания за спирачките... Звучи страшно нали? Реално - след доста години експлоатация кондензираната влага в сервоусилвателя може да доведе до корозия и пропуск на сервоусилвателя, което би принудило водача да използва по-голяма от обичайната сила при спиране, и което разбира се особено при американските водачи е животозастрашаващо... Проблемът се решава с поставянето на топлоизолация около сервоусилвателя - това правиха като сервизна акция...
Така, че не приемайте гръмките заглавия за 'пълен провал'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 02 Авг 2021 18:04

dracunculus написа: 02 Авг 2021 17:51Мерцедеса
Е как да ми разкажете за мерцедеса - като взехте лексус. А лексуса дори не е споменат в статията smile.gif
slowtraveler написа: 02 Авг 2021 17:58 Звучи страшно нали?
Разбира се - и като обичаен потребител се отказахте от джипа. Както и от проблемната тойота. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 02 Авг 2021 18:26

Hursa, Лексус взех, защото цялостният пакет ме убеди повече от алтернативния Мерцедес след обстойно сравнение и многодневни тест-драйвове- да, пред това да платя 6-7 000 Евро отгоре за "премиум" немец с изкуствена кожа, кофти пластмаси, скърцащи дръжки на вратите (интериорните) и 1,5 моторче на Рено- взех Лексуса. Да, с малко по-малък багажник и откровено остаряла концепция за свързаност (което на мен не ми е проблем). Разбира се и Лексус в никакъв случай не е застрахован от дефекти, никога не съм твърдял това. И, НЕ, ако биеш натам...гроздето не ми е кисело. Можех и Мерцедеса да взема, просто не сметнах за удачно. А по повод на дефектни Мерцедеси, за пореден път, защото тук явно всеки дефект се взима под лупа:

Е220CDI 2017- АМГ ФЛ, покупна цена 71 000 Евро-
-скърцащи интериорни дръжки и центр. конзола на под 30 000км
-тракащо възд. окачване на под 40 000км
-проблем с дюзите (при немска хубава нафта!)
-проблем с панорамния покрив- работи само когато си поиска
-навигацията забива и т.н.....
Колата е в момента на около 80 000км само и е в гаранция, НО НИТО един от изброените дефекти не беше ремонтиран гаранционно.

Предишният му Мерцедес- С220 от 2012 имаше проблеми само с дюзи и ламбда-сонда+ ЕГР.

Ще каже човек- случва се дефектна кола от всяка марка- абсолютно прав ще е, е, да, ако от служебните ни GLC-та, коли на под 110 000км 2019г. не тракаше окачването на абсолютно ВСИЧКИ!

И, не, не защитавам сляпо Тойота или когото и да е, но това са фактите.

Ако представлява интерес- БМВ М3 за някакви баснословни пари скърца в интериора горе-долу като Авенсиса ми и износва предните гуми на една страна и никой не може да открие защо (колата се кара нормално, не на писта и т.н...въпреки, че върви баш зверски). Върху други БМВта нямам поглед. Но, за мен това си е далеч от безпроблемно возило. Как става това?
Последно промяна от dracunculus на 02 Авг 2021 18:46, променено общо 1 път.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 02 Авг 2021 18:31

Как мислите? На кое може да се вярва повече - на написаното във форум на конкурентна марка или на написаното в проучванията на "водеща световна компания за индустриални и сертификационни услуги"? smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 02 Авг 2021 18:40

Аз се водя по моята лична статистика, която изглежда по описания начин. Всеки да се води от каквато иска статистика. Нямам лична облага от това да възхвалявам една марка и да плюя по друга, без да имам основанието и да разправям небивалици за МБ, например. Доброволно съм си закупил Тойота-Лексус, мога и Мерцедес да карам, ако имах вътрешната нужда. А ми е най-странно защо човек като теб/Вас кара Тойота, след като е толкова недоволен от бранда?
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 02 Авг 2021 18:56

За себе си не съм говорил. smile.gif Коментарите се "въртяха" около статията на първа страница и около заглавието на темата.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 02 Авг 2021 19:01

Ок, значи нещо аз разбирам грешно, защото общо погледнато в темите из форума най-големите критики към марката, разбира се в някаква степен обосновани, но понякога- не (конкретно със спирачния апарат на моята Корола, например wink.gif , което едно прокъсано маншонче на 140 хил. км е за мен нормално, та затова почнах дискусията) идват от определен кръг потребители, в това число и Hursa....
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 02 Авг 2021 19:58

Hursa написа: 02 Авг 2021 17:37 Странно, но никой не отбеляза, че статията е единствено за щатския пазар. smile.gif
Ами то го пише в статията, предполага се,че ще се прочете. И като е за американския пазар какво? Най-големият и капризен автомобилен пазар в света е американският, и то с изградени традиции.
Hursa написа: 02 Авг 2021 17:37Освен това, че собствениците не продават автомобила си, съвсем не е тъждествено на надеждност - вижте дори коментарите в темата: сменен двигател на нов автомобил, проблеми със спирачната система (също на нов автомобил, та това е подсъдно) и много други споменати проблеми, някой сменили новата си тойота поради постоянни проблеми - но собствениците въпреки това са превързани към автомобила.
Първо правило на аргументирано твърдение би трябвало да бъде достоверност и мащаб на извадката. Твоята теза се опира точно на обратната логика. По дефиниция подценяваш някакъв сайт за продажби със стотици хиляди автомобили, а представяш аргумент 5 мнения на няколко човека в български форум и от това изведе извод,че Тойотите не се продават не заради здравината си много вероятно,а заради привързаност на собствениците им въпреки че много се трошат по информация 5 мнения в български новинарски форум.
Hursa написа: 02 Авг 2021 17:37То има хора с жигули или ниви на по 30 и повече години и хората си ги карат у нас.
Ами колега, то има хора и с трабанти и зазки от 68-ма година и не ги продават, но първо, те са единици, а в статията става дума за някаква статистическа информация, обхващаща всички значими марки на пазара в САЩ, а не изключенията и второ, сигурен съм,че не ги продават не защото са много здрави,удобни или приятни за управление.
Hursa написа: 02 Авг 2021 17:37Вижте сравненията по надеждност за европейския пазар - например от "водеща световна компания за индустриални и сертификационни услуги", а не препечатана статия от сайт за продажби - като коментираната. smile.gif
Видях ги, какво ти е мнението? :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 02 Авг 2021 20:04

Hursa написа: 02 Авг 2021 18:56 За себе си не съм говорил. smile.gif Коментарите се "въртяха" около статията на първа страница и около заглавието на темата.
Доколкото разбрах, той не прави някаква ретроспекция на посоката на коментарите, а пита нещо друго. Както и да е.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 02 Авг 2021 21:59

LEXUS написа: 02 Авг 2021 19:58 И като е за американския пазар какво?
Ами средната възраст на автомобилите на американския пазар е около 12 години в момента. Което е с до 50 процента повече по сравнение с европейските страни. Просто американците са си консервативни и практични – защо да се харчат за нова, вместо да поддържат старата кола. Тойота там е евтината марка, много под цената и на евро пазара – затова се и купува много от практичните или не много състоятелни американци. Тъй като е евтина и поддръжката на старите автомобили излиза евтино. (Имат сравнително много голямо местно производство на тойота за вътрешния си пазар.) Там почти си нямат дизели (консервативност на пазара) – затова и приус, който е сравнително икономичен по-сравнение с бензиновите автомобили с обемни двигатели (по популярни там) – се купува от по-пестеливите, от по-възрастните, от семействата за втора „градска” кола. Затова и води в подобна „класация”. Вижте другите – два пикапа, в Европа не се купуват особено пикапите. А единия модел дори не се предлага на европазара. Сравнително голям ван – също не се предлага в Европа. Как да направим извод за надеждността на тойота на европейския пазар. smile.gif
LEXUS написа: 02 Авг 2021 19:58извадката
Извадката е много показателна – имат проблеми с автомобилите си, сериозни проблеми, но въпреки това много хора не ги продават и дори си ги харесват. smile.gif
LEXUS написа: 02 Авг 2021 19:58 Видях ги, какво ти е мнението?
Може би не сте ги разгледали добре (както и) – ако фигурира модел на тойота е към края на класацията. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от dracunculus » 02 Авг 2021 22:15

Колега, ако специално визираш разните TÜV-Reports, публикувани в Аутобилд и подобните- stretcher.gif откажи се. Говорил съм с не един ТЮВ-аджии по тези въпроси. За съжаление напълно тенденциално платената от авто-лобито немска преса се опитва да диктува от къде да духа вятъра. Хайде кажи на моя приятел с Е-Класата, че колата му е, според немската преса, най-най-....А, забравих да споделя и за обелената му на ръбовете на седалките изкуствена кожа. А по повод на американския пазар- там са евтини всички коли, та в конкуренцията всички са в това отношение с равен старт happy.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от mirott » 02 Авг 2021 22:30

dracunculus написа: 02 Авг 2021 22:15 За съжаление напълно тенденциално платената от авто-лобито немска преса се опитва да диктува от къде да духа вятъра
Не може го обясниш, аз съм го писал преди сума години същото ама се отказах. Откак видях акорд 7 с 20 позиции след пасат 5.5 се отказах да ги чета. Просто пасата го изкараха по-по-най! Платени, та платени, та най-платени...

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от Hursa » 02 Авг 2021 22:41

И аз се опитвах да убедя колегата, който хвърли ръчна скоростна кутия на 60 хиляди на авенсис - че тойота е надежден бранд, но не успях.
Иначе TÜV си е TÜV. Аз поради последната класация се загледах по а класата на мерцедес - много привлекателен хибрид. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 02 Авг 2021 22:52

Hursa написа: 02 Авг 2021 22:41 И аз се опитвах да убедя колегата, който хвърли ръчна скоростна кутия на 60 хиляди на авенсис - че тойота е надежден бранд, но не успях.
Иначе TÜV си е TÜV. Аз поради последната класация се загледах по а класата на мерцедес - много привлекателен хибрид. smile.gif
Колега, именно ТЮВ си е ТЮВ и ти гарантирам,че всички модели на Тойота са сред първите,ако не най-здравите в класовете си, но винаги в челото. Разгледай актуалния ТЮВ 2021!
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Публикувано във факти.бг: Колите Toyota са тези, които собствениците не искат да продават дори след 15 години

Мнение от LEXUS » 02 Авг 2021 22:53

Hursa написа: 02 Авг 2021 22:41 И аз се опитвах да убедя колегата, който хвърли ръчна скоростна кутия на 60 хиляди на авенсис - че тойота е надежден бранд, но не успях.
Нали знаеш,че това се случва при всяка марка? Никоя марка не е 100% здрава, но при Тойота повредите са сред най-малко възможните в съответния клас! Именно ТЮВ го доказва.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG, Google [Bot] и 3 госта