двигателя претриса - едно решение.

marian
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2021 09:11
Местоположение: София
Автомобил: avensis

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от marian » 10 Юни 2021 20:59

Здравейте ето и моите 5 ст тук - като скорошен собственик на тойота авенсис 2,0 - 2007г лифтбек - и аз стигнах до проблема с претрисане на двигателя.

Малко предистория - скоро я взех, и много и се радвам, аз съм 3 собственик, а вторият е дъщеря ми, която живее в Германия. Колата е много гледана и обслужвана само в тойота ( там) - както един мой приятел каза, лъскач! Пристигна преди месец и беше само за смяна на съединител.

И от тук се започна
След смяна на съединителя, си я взех от сервиза. Още след като тръгнах, забелязах че не се държи по обичайният начин. Веднага звъннах на майстора и попитах да не е пропуснал нещо да събере и му обясних какво се случва. Майсторът ми каза, че тойотите след разкачване на акумулатора губят настройки и да я покарам малко докато напише нови. Разрових също и тук и се уверих, че има такива неща - странни за мен! Имах към половин резервоар 95 и го изхарчих, но промяна нямаше. Двигателят тресеше като стар дизелов автобус .... при положение, че съм на бензин. Вчера случайно заредих "от скъпия" ( така пиша за да не правя реклама на бензинистанцията) и ето - двигателя без да правя каквито и да е интервенции - се успокои. Вече втори ден няма помен от тази досада!
Дано помогнах на някого!

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от TATI » 10 Юни 2021 21:50

А какво е решението?
Ако е да се налива от скъпия бензин, това не е решение.
Ако беше изчистил дросела, щеше да си върви нормално и с 95 - казвам го от личен опит
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от YoKK » 11 Юни 2021 07:28

И аз не виждам никаква полезност от темата. Просто самообучението на колата е съвпаднало с наливането на "скъпия" бензин. Има писано доста по въпроса и е безсмислено отварянето на още една тема. Иначе, честито за придобивката и бъдещите ти разходи да са само за гориво ;)

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от ufer » 11 Юни 2021 10:29

Ако сега колегата налее пак 95, би трябвало да е добре. Но у нас има един друг сериозен проблем! На някои майстори като им падне добра кола си прибират някоя и друга част за себе си. Интересно дали сервизът не е от тази група "почитатели", като едно време в соца - всички майстори караха перфектни коли с постоянно обновявани части! Аз отдавна съм загубил доверие и си правя всичко сам, да видим докога... bash.gif

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от Оги » 11 Юни 2021 11:30

На Яриса от подписа като му смених акумулатора 20 мин. след това се инатеше и правеше номера, не искаше да върви. В един момент тръгна. Просто е трябвало да стои 20 мин. след връзването на новия. През това време и да си късаш нервите да я караш, каквото и да наливаш е все тая.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от slowtraveler » 11 Юни 2021 19:15

То при сваляне на акумулатор има и тема ама.... viewtopic.php?t=19580
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

marian
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2021 09:11
Местоположение: София
Автомобил: avensis

двигателя претриса - едно решение.

Мнение от marian » 13 Юни 2021 12:29

Ами пуснах темата по следните причини:
След като изхарчих около половин резервоар - към 300 км, нямаше подобрение и двигателя все още тресеше
търсих и четох тук - не открих нищо сходно ( във всички теми настройките ставаха бързо и до 100 - 150 км! )
При мен нямаше промяна
Не, момчето не е фен на Тойота и японския лагер - части едва ли му трябват!
Дросела не смятам да чистя за сега, защото колата работеше на конец, и този проблем се появи и изчезна след посочените интервенции!

Благодаря за отговорите - ако толкова пречи темата - нямам нищо против да я изтрие властимащия!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 59 госта