Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от venciru » 20 Апр 2021 09:39

И аз нанесох покритие на стъклата и на трите коли (едната е вече продадена). За мое учудване действа много добре. На Лагуната от миналата пролет до продажбата и през септември. На Рекстъна от миналата пролет до сега. На Королата от октомври досега. При скорости по високи от 80 км/ч на "джипа" и 70 км/ч на Королата не пускам чистачки изобщо. Особено при Тойотата това е добре като се има предвид, че те (чистачките) не ми харесват - още са си фабричните. И препаратът не е от скъпите от рода на Rain X и т.н. Български на бранд MAX.
Апропо - Да ни е честит SYGIC на андроид ауто. Вече работи, или аз чак сега разбрах mellow.gif . Без никакви допълнителни намеси от моя страна.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

xtratime
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014 06:41
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris Touring Sports Hy
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от xtratime » 20 Апр 2021 10:18

Тази екстра, която описва колегата "nicktodorov" за чистачките и аз я имаха на предишния автомобил и наистина ми харесваше.Но в Ауриса е заменена от сензора за дъжд, който има три вида настройки. Когато спра на сфетофара интензитета намалява, когато потегля с увеличаването на скоростта се увеличава и интензитета. Виж задната чистачка няма сензор за дъжд и не тръгва, като избереш задна, но не е и нужно защото има камера за задно виждане. Предполагам и Королата трябва да е така.
Toyota Yaris 1.3 VVTi 2003
Toyota Auris Touring sports 1.8 Hybrid 2016

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 20 Апр 2021 10:30

venciru написа: 20 Апр 2021 09:39 Апропо - Да ни е честит SYGIC на андроид ауто. Вече работи, или аз чак сега разбрах mellow.gif . Без никакви допълнителни намеси от моя страна.
Пари си дал за това ли?

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от venciru » 20 Апр 2021 11:45

За какви пари става дума?
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 20 Апр 2021 13:16

venciru написа: 20 Апр 2021 11:45 За какви пари става дума?
За каквито и да било.
Иначе от 10 до 20 долара
https://eshop.sygic.com/en/
Но всички "фичъри" ги има и в гугъл и вазе, за това се чудя защо човек би дал какви и да е пари за това. Да не говорим че ако искаштрафик информация няма да минеш с базовия пакет.
Не мисля да задълбавам, но да има трафик информация най - вероятно ще я взима от гугъл или от други усери, които ползват приложението. Второто ми се вижда изключително невероятно, понеже просто няма как да са повече от всички андроидски телефони, които в 99% са с включена локация и те тракват.
Малко като айфонските неща.. абсолютно същите са, както андроидските, но са платени.

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от venciru » 20 Апр 2021 16:48

Не съм специалист в областта и не разбирам. Просто казвам, че имах инсталиран Sygic на телефона и вече го виждам в колата и работи. Не съм плащал нищо никъде за тази цел. Това е. Просто вече имаш избор от три навигации.
Лека вечер.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

van
Мнения: 107
Регистриран на: 07 Ное 2017 08:51
Местоположение: Варна

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от van » 03 Май 2021 16:28

Наскоро намерих едно приложение което показва височинния профил между две точки и смятам че ще интересно нагледно да се видят няколко магистрални отсечки. По-назад в темата имаше доволни и недоволни колеги от магистралния си разход. Надявам се прикачените снимки да хвърлят повече светлина в тази насока.
Krachunov написа: 09 Апр 2021 22:19 Днес излязох на магистралата Тракия, след тапата от ремонт и забих 140... Не съм намалявал освен за около минута две, до 130 да речем когато някой бавно се прибираше. На моменти дърпах до 150 и малко за да направя място на някой бързак.
Та след тапата при 140 км нулирах разхода, докато сляза от магистрала беше 5.9 -6.... някъде 80-90 км по магистра
Не знам къде е тази тапа, но ето профила на пътя от София до Пазарджик само по магистрала. Мисля че добре се вижда "причината" за чудесния разход.
Ако се комбинира изкачване при 120 км/ч и спускане при 140 км/ч ще се получи още по-добър резултат.
Интересно ми е в обратна посока какво ще покаже БК.

IMG_9192.jpg
IMG_9192.jpg (80.19 KiB) Преглеждано 1252 пъти

По-назад в темата бях споделил за разхода при 2.0 HSD в отсечките Варна - Белокопитово и Бургас - Стара загора при 120 км/ч на КК, съответно 7.9 и 7.0.
Щеше да е супер ако приложението показваше каква част от пътя е изкачване и каква спускане.
Вижда се с просто око, че по-голяма час от пътя е изкачване и в двата участъка, като сложим и факта че колата е пълна с хора и багаж, смятам че разхода е напълно нормален.
Ето как изглежда профила там:

IMG_9184.jpg
IMG_9184.jpg (72.34 KiB) Преглеждано 1252 пъти
IMG_9183.jpg
IMG_9183.jpg (96.55 KiB) Преглеждано 1252 пъти
Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 03 Май 2021 22:43

van написа: 03 Май 2021 16:28Мисля
Тапата беще където беше горял камиона и спеш о ремонтираха асфалта. След което си беше изкачване, изкачване което го взех със 140, не 120.
Освен това като изключим баирите около ихтиман, останалата част от тракия е сравнително равана. И в този ред на мисли ако маршрутът беше по - дълъг, разхода щеше да падне още много надолу. Защоти въпросното изкачване в процентно съотношение щеше да е мн малко.
Иначе да, ако САМО катеря няма да е чудесен разхода. Но живота е радост и тъга и дори след най - голямото изкачване идва и спускане. Така, че това по никакъв начин не променя споменатите разходи.
Ако се качваш от бояна до копитото, нагоре може да ти даде 6,7,8.. само че надолу ще е около 0 или 0.5..
И сега, кое ще гледаме???

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ToyotaPassion » 04 Май 2021 09:57

Офтопик
Ще си сложа мнението като офтопик, защото все пак карам друг автомобил.. Коментирате приложения, които показват и височинния профил на пътуването и в тази връзка също така си се чудех какви точно данни събира приложението MyT, ще ми бъде интересно да покажете примерен отчет, ако има как да се сподели. Аз още преди доста време четох много суперлативи за едно android приложение - Hybrid Assistant, което обаче така и не успявах да подкарам като хората, защото нямах препоръчания от тях OBD адаптер. Покрай голямото ми любопитство, а и факта, че добавих Andorid box към оригиналната мултимедия на Lexus-a, си купих и адаптерчето, та в петък успях да направя първи тест :) Споделям трип лога от пътуването (основно магистрала), за да покажа колко много данни събира и в колко различни сечения ги представя - приложението наистина е страхотно... https://bit.ly/3umAKqI В духа на темата и коментарите по нея - липсва само една графика, която да показва разход спрямо скорост и денивелация :)
Имам въпрос към ползващите вече програмата - всичко изглежда супер детайлно и точно, но при показването на обобщението на използвания разход има очевидна грешка: показва разход 22.763 L/100km (общо 105л) при реален разход от 8, който си се вижда и от графиките по-долу (Fuel usage over distance). Имате ли идея на какво може да се дължи тази грешка? Оказа се, че за да приключи дадено пътуване, то трябва да се излезе от приложението, а аз с пристигането си в хотела съм го оставил работещо и го затворих едва вечерта, когато си изтеглих репорта. Дали може това да е причина за грешното обобщение?
Вчера в обратната посока разходът беше 9.3, освен денивелацията имаше и северозападен вятър 30km/h
П.П. ако някои от картите не се визуализират, то си изтеглете файла локално и тогава го отворете.
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 04 Май 2021 12:45

Освен всичко и самия трафик има голямо значение, последно София Пазарджик карах с над 140 почти целия път, но нямаше движение и почти не се е налагало да натискам спирачки и да ускорявам рязко и очаквах разход от сорта между 7.5-8 даже повече към 8, а като стигнах Пазарджик разхпда бе 6.8 така че това също оказва доста голямо влияние, аз не съм с хибрид така че не обръщайте вниманое на конкретния разход, и наздраве за обяд :D
Toyota Corolla 1.6 e210

Стоян Кръстев
Мнения: 79
Регистриран на: 09 Окт 2019 21:29
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Стоян Кръстев » 04 Май 2021 20:43

Здравейте!!!Системата за предотвратяване на катастрофа в Корола 2019г. Executive само известяваща ли е,или прилага и спирачките!
Благодаря за отговора!!!

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 04 Май 2021 22:33

Стоян Кръстев написа: 04 Май 2021 20:43 Здравейте!!!Системата за предотвратяване на катастрофа в Корола 2019г. Executive само известяваща ли е,или прилага и спирачките!
Благодаря за отговора!!!
Ако си с тойота сейфти систем 2 би трябвало да бие спирчки. Ама мисля че и предната версия го прави

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Mcl » 04 Май 2021 23:08

Набива спирачки но не трябва да движите волана и да пипате спирачката, ако натиснете спирачката ще увеличи силата на натискане ако е необходимо. Ако завъртите волана ше приеме че сте реагирал и ще се изключи.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

V.Vasilev
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Сеп 2020 22:56
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA SEDAN 1.6 2020

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от V.Vasilev » 05 Май 2021 12:16

► Виж съдържание
Това е от вчера. Само един Мустанг ме е изпреварил.Иначе си имаше движение особено на Хемус.Незнам добре ли е зле ли е разхода вие кажете.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 05 Май 2021 13:19

Това хибрид ли е, и като цяло си карал бая бързо 99 средна скорост, аз по горе описанието ми е на тракия и карах уж 160 и средната скорост със излизането от София беше 80-85 нещо такова и по този маршрут с натоварено движение и хибрид да е колата поне по мое виждане е добър разход
Toyota Corolla 1.6 e210

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], dido_ns и 74 госта