RAV4 XA30 2.4 2AZ-FE VVTi 170HP - Възможен ли е монтаж на ГИ ?

Публикувай отговор
alalexll
Мнения: 183
Регистриран на: 03 Дек 2008 20:58
Местоположение: sofia

Мнение от alalexll » 27 Дек 2011 10:40

paratech2 написа:а що се касае до частите от каде купувам в БГ оргинал е относително понятие ако искаш да ти е читава колата и искаш нови части ургинални-гърция там има що годе гаранция въпреки че и там се изколцатиха.но, ако си ги поръчаш от ибеи и са таивански, е повярваи ми те ще са по добри и от наи уригиналните ментета закупени от БГ! за старите равчета мога да кажа какво точно трябва да направиш като си го купиш и кои неща трябва да смениш и ти гарантирам 5 години яко друскане из планините без проблеми и само яздене! 3 дни в седмицата минимум изкачвам планински върхове с товар 4 човека 3 крила и на връщане жена ми я сваля ние сме по въздуха разбира се и повярваи ми там от кадето минава хруизерите вкючват 4по4 затъват калищак яко, а аз минавам стъпваики лекичко.много съм доволен!нека да е паркетник, ама ко маи за новите се води този слух.
Мерси за инфото,ще ги проуча тези момчета какви уредби монтират,аз по скоро съм се насочил към ГИ ,притеснява ме това със пукането в филтъра с обикновенните газови.Често ги чувам по улиците особенно зимата.Мерси за инфото и за частите за гърция не се бях сетил,гледах частите от щатите там наистина са безбожно евтини но понякога или не доставят до бг или ако доставят доставката е солена,пример с водната помпа намерих я за 20$ но доставката е от 40 до 200$ нещо такова по памет пиша.Иначе мерси за цялото инфо ще ми е полезно завбъдеще.Моя разход сега в зимните дни 12.5 градско без да я вкарвам в обороти,настъпя ли я малко и веднага скача 13 и на горе.

inj.stoichev
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2021 22:38
Местоположение: София

RAV4 gaz ili ne!!!

Мнение от inj.stoichev » 19 Апр 2021 23:07

ЛЕЛЕ, леле... Изчетох всичко, защото имам намерения да си взимам джипче и Рав4 е сред избраните опции, но имаше толкова излишни писаници offtopic.gif и пак не добих адекватна представа има ли проблем с това VVT-i за газов инжекцион или няма???

Към последните мнения се изписа, че един човек 5 години над 100 000км е навъртял на мотор "3S-FE" , а същевременно вижте какво пише ето тук ! - https://www.bgdiagnostica.com/index.php ... t-gas.html че на този мотор не трябва да се слага газ !!! Значи ако на този мотор не трябва да се слага и е изкарал над 100 000км не знам какво остава за другите ! bash.gif

Аз да споделя моя личен опит:
Имах БМВ е46 3ка 318и - 4 цилиндъра с 8 клапана. Сложих му НАЙ-ЕВТИНИЯ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, на пазара, защото така ме посъветва мой познат, който с това се занимава! Извинявайте, но минах почти 90 000км за 4г с този автоможил, а той стана прехвърли 18г. Никога никакъв проблем не ми е направил, освен че не показваше адекватно колко газ остава в бутилката и че през 30-40000 км искаше настройка, която ставаше за 5 мин. Ааа.. веднъж ми се загуби масата и не отвори клпанаа на бутилката... отстранява се без пари за 10 мин...

Сега карам БМВ е39 2000г - 6 цилиндъра 2200куб. с 24 клапана, двоен VANOS (подобнa на VVT система). Колата я взех на 350 000км ей сега ще станат 50 000км навъртяни с инжекциона... кажи речи почти на 400 000км... Еми не правя разлика в работата на мотора. Все още върви... Ама правя една разлика че на всичките ми коли които съм имал са били монтирани ГИ и съм спестил ХИЛЯДИ левове :whistle: :whistle: :whistle:

Действително има много твърдения, че някои мотори не са подходящи за газ. Например МАЗДА 6 към 2005г дето е с Фордовите мотори. Общото което аз виждам при тях е че те нямат хидравлични повдигачи или чувам че клапаните и леглата им са от някави кофти материали. Дори комбинация от двете. Предимно такива изпълнения имат Японски коли. Дори във сервиз със специализанти за Японски коли са ми ги говорили тия неща и ми обесняват, че трябва бързи рейки или системи за мазане на клапаните. Но имам големи съмнения, че това може да е чист маркетинг. Не знам колко са верни, защото никога не съм карал японска кола и нямам познати с такива коли, около мен всичко е немско и за него смело мога да твърдя, че за газификация няма драми! Например отворете мобиле и филтрувайте Мерцедес МЛ163 бензин, ако намерите един бензинов мотор, който да е без газ или метан идете и ПУСНЕТЕ ТОТО! Същото със VW, AUDI. Във форума на БМВ ще прочетете всякакви мнения против газта, но там пишат основно млади пърлета, дето си мислят че карат самолет и думата газ е нещо много мръсно и непристойно за тях и за марката... А то БМВ-то направо си приветства газта като малка сестра на бензина!

Само да вметна че газовата се избива за има няма 15-20 000км за 4 цилиндров мотор 2000куб.

Та, разбутайте малко темата, някой с по-дълъг опит на газ с тия РАВ-ки няма ли та да се произнесе ?

vfr800
Мнения: 455
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

RAV4 газ или не!!!

Мнение от vfr800 » 20 Апр 2021 11:06

inj.stoichev написа: 19 Апр 2021 23:07 ЛЕЛЕ, леле...
Колега сбъркал си форума.на BMWтата са на друго място. Писано е достатъчно за плюсовете и минусите на това гориво. Няма нужда повече да се рови. Има дори и снимков материал в определени теми. Няма нужда да разбутваш 10 годишна тема, защото тебе те интересува нещо. Има търсачка ползвай я.
Последно промяна от Akima на 20 Апр 2021 13:14, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

valentin gorianov
Мнения: 14
Регистриран на: 10 Дек 2015 21:43

RAV4 газ или не!!!

Мнение от valentin gorianov » 26 Сеп 2022 15:47

Здравейте, и аз вече съм с рав 4. 3. бензин 152кс. От всичко прочетено за газовите разбрах, че този мотор издържа на газ около 100000км и след това ремонт на клапани. Ще бъда благодарен ако има някой, който е изминал повече километри без ремонт да сподели, че и аз се чудя да слагам или не.

Колко струва хубав газов инжекцион за тази кола?
 ! Съобщение от: mapamop
Слях ви мненията, и изтрих излишното. Използвайте бутона за редакция.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

RAV4 газ или не!!!

Мнение от Bass_Man » 16 Ное 2022 14:14

valentin gorianov написа: 26 Сеп 2022 15:47 Здравейте, и аз вече съм с рав 4. 3. бензин 152кс. От всичко прочетено за газовите разбрах, че този мотор издържа на газ около 100000км и след това ремонт на клапани. Ще бъда благодарен ако има някой, който е изминал повече километри без ремонт да сподели, че и аз се чудя да слагам или не.

Колко струва хубав газов инжекцион за тази кола?
 ! Съобщение от: mapamop
Слях ви мненията, и изтрих излишното. Използвайте бутона за редакция.
Не си разбрал колега, карай си спокойно на газ. Хубавите инжекциони са в диапазона 1200-2000лв. за 4цил. мотор.
Просто като видите такси с корейска кола спрете и го питайте дали прави клапани на 100 000км и евентуално къде :) .

Аватар
nov
Мнения: 823
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

RAV4 газ или не!!!

Мнение от nov » 16 Ное 2022 16:58

Тъпото на такситата (извън София разбира се, но и там има) е, че повечето са Сандеро-та, а тия кучета изкарват спокойно по 300000к.км на газ без ремонт, даже има едно (лично съм видял с очите си), влезе за обслужване на 410к.км в официалния сервиз на марката и беше на газ, 900 кубикова моторетка.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

RAV4 газ или не!!!

Мнение от Bass_Man » 17 Ное 2022 16:14

Дачийките ги има с вечния 1.4/1.6 мотор на Рено. Един приятел изкара над 600 000км с метан с плочка!!! Друг френд относително ново върнато от лизинг на под 200 000км му свалиха главата за ремонт. Трети френд с някакво опелче май Астра беше, вика тука нещо газта да видиш...... колата беше карана сигурно над 150 000км без смяна на филтри....... изпарителя вече нямаше мембрана а просто един процеп, и вътре всичко в сталактити и сталагмити no.gif :help:
направиха главата и те и те така.......

rosenrt
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Дек 2022 11:47
Местоположение: Haskovo

RAV4 XA30 2.4 2AZ-FE VVTi 170HP - Възможен ли е монтаж на ГИ ?

Мнение от rosenrt » 21 Яну 2023 20:19

valentin gorianov написа: 26 Сеп 2022 15:47 Само 200 хиляди на газ със същия мотор без правене на глава, може и от хубавата уредба да е :thumbsup:
IMG_20230121_201617.jpg
IMG_20230121_201617.jpg (1.85 MiB) Преглеждано 5787 пъти

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта