Toyota Avensis - parking brake inoperable

Sdikanski
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2019 21:10
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Авенсис

Toyota Avensis - parking brake inoperable

Мнение от Sdikanski » 06 Апр 2019 21:15

Здравейте, днес си взех колата от автомивка и ми светна лампата на ръчната спирачка и изписва надпис parking brake inoperable - като лампата на ръчната мига а до нея свети удивителен. Колата е тойота авенсис 2010

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota Avensis - parking brake inoperable

Мнение от Cealtex » 07 Апр 2019 09:54

Едва ли си първия човек, който си взема колата от автомивка и почва няква дискотека на таблото. Според мен, по някакъв начин са успяли да намокрят някой и друг датчик, който води до светването на съответните лампи на таблото.

Ако не се оправят нещата по същия начин, по който са се появили ще трябва да се огледа колата, защото може и да не е от намокряне. Може да се пусне и една диагностика за малко повече подробности, ако ти се намира под ръка или имаш познат.

За съжаление, не мога да ти кажа нищо по-конкретно.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение


Аватар
malolitrajkata
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Яну 2011 12:50
Местоположение: Благоевград
Автомобил: TOYOTA AVENSIS 2.2 D4D 150 T27

Toyota Avensis - parking brake inoperable

Мнение от malolitrajkata » 11 Яну 2021 09:01

Здравейте колеги! Имам следният проблем: Колата изписва parking brake inoperable , като с това мигат 3 лапми - удивителен с триъгълниче - жълта светлина, удивителен в скоби - жълта светлина и удивителен в скоби червена светлина- лампа за ръчна спирачка. Проблема се появи след каране в дъждовно време. Интересното е , че сега не иска да се задейства ръчната спирачка от бутона, но след загасване на двигателя се пуска автоматично и при всяко палене се самоизключва. Има ли някакъв вариант за рестартиране или къде да търся проблема?
Автомобила е Тойота Авенсис 2.2 Д4Д 150 к.с. 2009г.
И най - мъдрия си е малко прост!

YanaSS
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2021 22:51
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Toyota Avensis - parking brake inoperable

Мнение от YanaSS » 22 Мар 2021 23:07

Malolitrajkata как успя да оправиш проблема, защото днес и на мен ми изписа същото и при загасване на колата се пуска автоматично, но като я запаля наново все още това се изписва.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта