Инструмент за вадене на пулове

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Инструмент за вадене на пулове

Мнение от ufer » 15 Сеп 2020 09:57

Колеги, някой да е ползвал подобен инструмент на Zimber tools за 4AGE мотор? Направил съм дори запитване към фирмата-вносител, но и те нямат информация, за какви коли стават тези ключове. Отворен съм и за други идеи без оригиналните на Тойота или вносните от САЩ, които са с прекалено напомпени цени. Иначе приключих с ремонта и машинката лети, но по някое време ще трябва да регулирам клапаните и искам да си улесня работата... :D
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-180mm-zr-36vdfdr180-zimber-tools.jpg
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-180mm-zr-36vdfdr180-zimber-tools.jpg (4.92 KiB) Преглеждано 3239 пъти
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-230mm-zr-36vdfdr230-zimber-tools.jpg
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-230mm-zr-36vdfdr230-zimber-tools.jpg (4.71 KiB) Преглеждано 3239 пъти
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-245mm-zr-36vdfdr245-zimber-tools.jpeg
instrument-za-vadene-na-pulove-na-klapani-245mm-zr-36vdfdr245-zimber-tools.jpeg (4.35 KiB) Преглеждано 3239 пъти

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Инструмент за вадене на пулове

Мнение от vfr800 » 16 Сеп 2020 23:00

Не ти трябва това. Трябва ти голяма отвертка , за да натиснеш пружината и после нещо , което да подложиш на ръба на чашката от едната страна и вала от другата страна с цел да държи пружината компресирана и после го вадиш. Иначе правилните инструменти са ето тези 2та, ама колко пъти ще я правиш тая операция ..... незнам дали си заслужава да инвестираш.


Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Инструмент за вадене на пулове

Мнение от ufer » 17 Сеп 2020 09:01

Точно там е проблемът! Аз познавам добре този инструмент, дори получих оферта от една американска фирма през Гърция, че после и Италия, като поискаха 100 евро за нещо, което в Щатите струва между 25-50 долара. Оригиналният на Тойота вероятно е още по-скъп. На мен колите ми са хоби и не мога да инвестирам такава сума за инструмент, който ще ползвам може би 2 пъти в живота си. Ясно е, че мога да използвам много методи за подмяна на пуловете, но ми се искаше да си улесня работата. От един друг форум колега ми каза, че вероятно тези три ключа са за европейски коли (цитира ми VW и Fiat), но пък вносителят казва, че са универсални. Ще изчакам още малко, ако получи отговор от тайванския производител за повече информация. Дори се пошегувах, че ако упоменат марките коли, ще си подобрят маркетинга и увеличат продажбите, защото цената им е прилична: 18-20 лв. :D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], bobiborisov, Google [Bot] и 60 госта