MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Patilanka777
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2020 20:19
Местоположение: София
Автомобил: Yaris 2006 d4d

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Patilanka777 » 14 Сеп 2020 20:43

Petar555 написа: 02 Сеп 2020 21:41 Здравейте,
Писал съм на лични. Опишете накратко тук и ще можете да се свържете с мен.
Здравейте, от известно време следя темата понеже и аз имам такъв проблем с моя Yaris (2006, D4D) и никъде не могат да ми помогнат... Първоначално само даваше грешка в таблото, а колата вървеше,но впоследствие започна да я вади от скорост(стои на неутрална и не може да се смени) при използване на задната. Сега я вади от скорост на най-неочаквани места и нито напред, нито назад. Обикновено изгасям, изчаквам 5-10 мин и паля пак и грешката изчезва. Само че нещата станаха толкова зле, че спрях да я карам, понеже взе да блокира все по-често и ме оставя на пътя. В 3 сервиза бях и не могат да й направят диагностика.
Исках да ви пиша и се регистрирах днес, но не мога да изпращам лични съобщения... Ще се радвам ако може да се свържем :)

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 15 Сеп 2020 16:21

Здравейте Patilanka777,

Отколко време я мъчите колата?
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Patilanka777
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2020 20:19
Местоположение: София
Автомобил: Yaris 2006 d4d

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Patilanka777 » 15 Сеп 2020 19:35

Petar555 написа: 15 Сеп 2020 16:21 Отколко време я мъчите колата?
Към средата на юли даде за пръв път грешка... Купих я юни месец.

Славов
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2020 01:37
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Корола

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Славов » 16 Сеп 2020 07:25

Здравейте колеги. Четох доста за тази скоростна кутия, защото от три години имам Тойота Корола 1.4 с ММТ скоростна кутия. Преди два дни сменях съединител + обучение на актуатора. В понеделник като отидох да взимам колата от сервиза първоначално не искаше да включи на скорост. Обучиха ми актуатора отново и във вторник всичко беше наред. Покарах я доста без никакъв проблем през дена. И вечерта не искаше да отчете, че изключва от скорост и на таблото остана да свети 2-ра скорост. Съответно сега не мога да я запаля дори. Колата се намира в Пловдив. Може ли някой да ми помогне. Гледах, че колегата mfandakov е от Кричим и разбира доста нещата. За съжаление понеже съм нов във форума не мога да му изпратя лично съобщение, а бих се радвал на контакт и съвет. И всъщност, който може да помогне ще съм много благодарен.
П. С. Днес ще я карам отново в сервиза в който смениха съединителя, но не знам дали ще има резултат.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от WoLF » 16 Сеп 2020 09:34

Виж сервиза какво ще кажат, че вече пари са взели и искаш съответно работеща кола...
ИзображениеИзображениеИзображение

Славов
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2020 01:37
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Корола

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Славов » 16 Сеп 2020 12:41

WoLF написа: 16 Сеп 2020 09:34Виж
Напълно си прав WoLF. Та днес колата запали без проблем и включваше скорости. Закарах я на собствен ход до сервиза и там я закачиха отново на диагностика. Беше запаметила грешка която гласеше " грешка верига актуатор". Последва вадене на буксите към актуатора и пръскане с контактен спрей и така. Вече й навъртях около 30 км. в града за да я тествам и работи добре следобяд и довечера ще я покарам още и се надявам всичко да е наред. Та въпроса ми е възможно ли е това да е бил проблема - лоша връзка на някоя букса? Предварително ви Благодаря за мненията!

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от WoLF » 16 Сеп 2020 17:16

Лошите връзки са доста често източник на странни проблеми, но не може да се каже с тази информация дали от там е било всичко. Случвало се е заради букса да се губят седмици в диагностики и смяна на здрави неща, но не винаги е така и може да е съвпадение при теб unsure.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Славов
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2020 01:37
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Корола

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Славов » 16 Сеп 2020 17:22

WoLF благодаря! За сега колата върви, днес цял ден я карам, така че да се надявам всичко да е наред. worthy.gif

atnasko
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2020 11:26
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Aygo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от atnasko » 05 Окт 2020 20:37

Здравейте,от няколко дни чета темата и разбирам, че тези скоростни кутии не трябва да се ремонтират от случаен техник.При мен проблема е със Айго ММТ 2010 бензин.Преди няколко дни от веднъж започна да писка през определен интервал и съединителят започна да приплъзва,като преди това не е имало никакви симптоми.Направих теста с 5 скорост на ръчен режим и се потвърди диагнозата.При отпускане на спирачката колата поема без газ,превключва нормално ,но ако подам повече газ оборотите се вдигат ,а не набира бързо.Ходих в сервиз и диагнозата беше съединител,само че като чета тук започнах да си мисля че ще ме вкарат в приключение.Колата няма и 50к км.,като 80% е карана градско.Дали да сменям съединител или първо да правя реглаж на актуатора?И ако някой може да ме насочи как да процедирам ще съм много благодарен.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 06 Окт 2020 07:52

Ако имаш Техстрийм,можеш да опиташ да предизвикаш прищракване на зъб в диска.Ако не успееш отиваш на смяна,с актуатора ако се получи ще е временно,а може и да се бъгне.
worthy.gif

atnasko
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2020 11:26
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Aygo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от atnasko » 06 Окт 2020 17:45

Благодаря за отговора!Поръчах съединител и четвъртък я вкарвам в бокса. :thumbsup:

atnasko
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2020 11:26
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Aygo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от atnasko » 11 Окт 2020 09:57

Сменен е съединителя и засега всичко изглежда наред.Сменено и масло скоростна кутия за всеки случай.

Krasimir. K
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2020 23:23
Местоположение: София
Автомобил: Corolla verso 2004 1.8vvt-i

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Krasimir. K » 05 Ное 2020 10:14

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате майстор или сервиз в София за качествена диагностика на Ммт? От вчера имам колата и вече има проблема с N и невъзможността да включа на скорост. Забелязах, че го прави, когато намаля за светофар или спирам. Възможно ли е съединителя да е "твърде зацепил" на 1ва и това да създава грешката в компютъра?

Stefan 1977
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2020 22:10
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола1.4D4D

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Stefan 1977 » 07 Дек 2020 08:32

Здравейте имам корола 1.4дизел 2006година ММ-Т . Съединителя е за смяна.Трябва ли да се смени и актуатора или може само съединител?

Stefan 1977
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2020 22:10
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола1.4D4D

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Stefan 1977 » 07 Дек 2020 10:46

Може ли от слаб акумулатор да имам проблем с работата на скостите ММ-Т?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта