Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от mapamop » 16 Юни 2020 20:41

gimara написа: 16 Юни 2020 20:25 Как ще ги правите тези ремонти, без да имате ел. схема
Без заяждане: Е ти, Freedom другите нали сте тук за да помагате? Иначе за какво сте се регистрирали и влизате всяка вечер? Толкова едно ръководство ли не може да "разкодирате"?
Пак да кажа, че това на горният ред изобщо не го мисля, и слава богу че ви има!
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от gimara » 16 Юни 2020 20:47

mapamop написа: 16 Юни 2020 20:41 Без заяждане: Е ти, Freedom другите нали сте тук за да помагате? Иначе за какво сте се регистрирали и влизате всяка вечер? Толкова едно ръководство ли не може да "разкодирате"?
Можем, но според мен, човек, който има уменията да прави сам такива ремонти, трябва да има схема. И ако нещо по схемата не му е ясно, да пита и ще му помогна с удоволствие. Доста хора са вложили труд, за да има тема с ръководства. А викаш, ние да си я ползваме тази тема, да сваляме, да търсим и да пействаме схемата направо в темата. Лично моето мнение, че такива колеги не заслужават помощ, който иска да му е евтино, трябва да се потруди. Иначе в сервиза и КЕШ. Имаме случаи, когато има зададен въпрос и на следващия ден, колегата пуснал темата нервничи, че не му даваме бърз и точен отговор. Иначе, аз когато се регистрирах, само черпех информация, защото преди имах два Опела и не познавах Тойота. Не съм се регистрирал с идеята да помагам на непознати - това за въпроса, защо сме се регистрирали. Най-лошото, е че доста уважавани колеги все по-рядко помагат вече. Защо? - който следи различните теми, сигурно е разбрал.
mapamop нищо лично към теб, просто въпросът ти провокира такива размисли.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от mapamop » 16 Юни 2020 22:59

Офтопик
gimara написа: 16 Юни 2020 20:47 просто въпросът ти провокира такива размисли
Това беше идеята, но размислите не трябваше да излизат от теб.
Разбира се, че не съм си помислил за каквото и да е "лично".
Регистрирах се миналата година, за да си изтегля книжката на Авенсиса и някоя друга "методичка", как се сменят разни дреболии (крушки) и така нататък. И после - майната му на форума.
Уви и аз стигнах до вас - онова прословуто реле, и идеите ви бяха безценни.
Разбира се и снимките на схемите. И това промени картинката тотално...
Не че не ги изтеглих целите веднага, след като казахте "интеграционно реле".
Не че не ги рових още няколко пъти - монтаж на парктроник, подмяна на тонколони отпред, къде какво върви за проклетата помпа на фаровете, която ми уби 3 релета... Откъде вървят кабелите...
И за това време от почти година, съм споделил каквото аз съм преживял в замяна. Но това си е до мен самият - каквото ми се стори изпълнимо, съм седнал да си изчета "хартиите", направил съм го и съм споделил крайният резултат, да е лесно за следващите след мен. Ако нещо от "хартиите" не ми е било ясно съм питал. Но винаги съм знаел че това е форум и така е редно - четеш, осмисляш, питаш за подробности и може и никой да не отговори, но споделяш "краят на историята". Въпреки че и тук и на работа, ми се налага да пиша от време на време, досадно подробна документация, а това никак не ми харесва. Но има и хора, които не оценяват момента че е форум, а не официален безплатен сервиз на марката. И че този форум всъщност е част от свободното време на всички, и никой на никого не е длъжен, но питащият е длъжен да си прегледа документацията, и ако не може да я разбере цялата - бегом в сервиза като мен. Тъжният момент е че повечето "колеги" напоследък даже не влизат да затворят темата, която са отворили по подходящ начин. Аз никога няма да надскоча лаишките си познания по двигатели, комплексни ел.схеми и всичко над козметични дреболии по автомобила - занимавам се с друго и нямам амбицията да излизам от аматьорското ниво.
Но слава богу че ви има, и все още не ви е писнало. "Утре" ще се наложи да ви питам "за нещо" отново, но преди това трябва да си осмисля въпроса, и да се опитам да си отговоря сам на него. Разбира се после ще споделя.
Както и да е - станах много подробен и емоционален.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Yordanov1965
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2020 16:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Аурис

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Yordanov1965 » 17 Юни 2020 06:00

Да отговоря на gimara, ръководство си имам в колата, а Ел. Схеми в руските сайтове. Не ме мързи да чета и понеже не намерих никъде писано за проблема който имам, реших да попитам. Още веднъж искам да благодаря на всички които откликнаха с разбиране, да сте живи и здрави.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от gimara » 17 Юни 2020 09:06

Yordanov1965 написа: 17 Юни 2020 06:00 Да отговоря на gimara, ръководство си имам в колата, а Ел. Схеми в руските сайтове.
Това е добре, обаче в първия пост питате:
Yordanov1965 написа: 15 Юни 2020 17:26 Един зумер ли е за светлини, ключ и колани и къде се намира този за забравени светлини.
Сега ние, как да разбираме този въпрос? Вариант 1 - намерили сте схемите, но не сте задълбали в тях. Вариант 2 - не можете да четете схемите. В зависимост от това, са различни и подходите с които можем да помогнем.
Ето, аз поразрових схемите и виждам, че има два зумера и правя извода, че единия е за това, което питате и той е един и същ и за светлини, ключ. Просто другия е за VSC. Къде се намира? Ами пише си на схемата, че е в таблото с уредите.
ScreenShot055.jpg
ScreenShot055.jpg (18.36 KiB) Преглеждано 3585 пъти
ScreenShot056.jpg
ScreenShot056.jpg (28.74 KiB) Преглеждано 3585 пъти

Ето ви и диагностичен лист за зумера на Корола Версо, принципът при тестване на Аурис е същия, разлика може да има в перата на куплунгите. С нетърпение ще чакам да опишете как точно сте решили проблема, за да е в помощ на други колеги.
Диагностика на зумера.pdf
(99.73 KiB) Свалено 133 пъти

Yordanov1965
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2020 16:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Аурис

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Yordanov1965 » 17 Юни 2020 10:42

Благодаря gimara! Определено ел.схемите не са ми силна страна. Очаквах да е нещо по-простичко, като изгорял предпазител, оксидирал контакт, с което да се справя. Но тези електрическите проблеми са най-трудни за решаване. Трябват си уреди за диагностика с които не разполагам и явно ще ползвам услугите на човек който има нужните умения.
Задължително ще пиша как са се развили събитията и дано да има положителен резултат. Още веднъж благодаря!

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от gimara » 17 Юни 2020 12:34

Yordanov1965 написа: 17 Юни 2020 10:42 Определено ел.схемите не са ми силна страна.
Ето това, ако бяхте писали в първия пост, щяхме да ви дадем съвет, а не да пишем две страници лакърдии. Ако всичко в първия ви пост е вярно, т.е. всичко друго работи, освен пищялката за забравени фарове, аз бих направил следното:
С парите, които ще дам за майстор, а сигурно и по-малко, ще сложа модул за автоматично включване на фаровете.
Предимства на решението:
1. Няма да се налага даването на ток, заради забравени фарове.
2. Няма да забравяте да ги включите и от там възможността за фиш.
3. Ако попаднете на пишман майстор, може да имате други проблеми./например прословутото интеграционно реле/
4. Няма да се налага заради този проблем, да четете и пускате теми от рода на - таблото тропа, откъде да купя щипки и т.н.
Ако все пак решите да се възползвате от този съвет, моля ползвайте търсачката. Има много писано за DRL в други теми и може там да зададете въпросите си.

P.S. Всички словоизлияния по-горе, не ги приемайте лично. Такива теми са всекидневие във форума. Просто на "балъците", които помагат, в един момент им писва и си казват какво мислят. Е този момент, по случайност дойде точно във вашата тема.

Yordanov1965
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2020 16:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Аурис

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Yordanov1965 » 17 Юни 2020 14:57

Определено не очаквах в един момент темата да се измести в тази посока. Извинявам се, нито съм го искал, нито съм го търсил.
Това беше първата ми тема във форума и не исках да правя дълги описания, а да акцентирам на проблема.
Преди време се бях засилил да сложа модул за автоматично включване на фаровете, но така и не го направих.
Ще пробвам първо да възстановя зумера и ако не стане, тогава ще помоля gimara да ми препоръча читав майстор, щото гледам че и той е от Пловдив.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от mapamop » 17 Юни 2020 17:05

Проверете първо дали наистина звукът не е твърде тих и околния шум не го "поглъща" - поне е безплатно и няма да има странични ефекти.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Sandocan » 17 Юни 2020 18:09

Първо трябва да се знае дали съществува звуков сигнал за забравени светлини на този модел и конфигурация.Няма ли някой със същия автомобил да потвърди?

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от gimara » 17 Юни 2020 18:22

Sandocan написа: 17 Юни 2020 18:09 Първо трябва да се знае дали съществува звуков сигнал за забравени светлини на този модел и конфигурация.
Yordanov1965 написа: 15 Юни 2020 17:26 Здравейте, имам Тойота Аурис 2008г. и зумера за забравени светлини спря да работи.
Казва колегата, че е имало, но сега няма звуков сигнал.

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Sandocan » 17 Юни 2020 19:55

Да,това го видях но се усъмних понеже на някои модели от тези години няма.
За да не оспамвам само с моите догадки бих предложил да се изгледа този клип.

Yordanov1965
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2020 16:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Аурис

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Yordanov1965 » 18 Юни 2020 08:22

Ако аз разглобя така колата, със сигурност ще ми останат части за още една. Благодаря за видеото, определено има какво да се научи от него.
Не бих губил нито Вашето нито моето време с измислени проблеми. Имам колата от 2008 година. Чисто нова от магазина в Пловдив и да чукна на дърво не ми е създавала никакви сериозни проблеми. Като изключим това, че не ми работи пръскалката на задното стъкло, но сигурно е запушена, защото известно време я карах без задна чистачка - някой беше решил че е негова. Наложи се, да сменя запалката, защото без да искам я бях затиснал с някаква чантичка, тя се включила и в купето замириса на изгорял бакелит. Добре че не стана нещо по сериозно. Не мога да си обесня защо залагат такива модели запалки, които при невнимание могат да създадат неприятности. Както и да е, исках да кажа, че звукова сигнализация за забравени включени светлини има, която към момента не ми работи, но благодарение на Вашите мнения и идеи, ще се опитам да възстановя. Хубав ден на всички.

Yordanov1965
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2020 16:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Аурис

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от Yordanov1965 » 30 Юни 2020 07:31

Здравейте,
В крайна сметка я закарах в сервиз. Доколкото разбрах, някакъв контактор и ли нещо такова, свързано със включените светлини бил доста нагорял и предизвиквал изгаряне на предпазител 7,5 А. Честно казано, не успях да разбера къде и как точно се случва, но срещу около час ровичкане и 20 лв. сега вече си имам работещ зумер за забравени светлини. Знаещите тук, сигурно ще се сетят за какво иде реч.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Тойота Аурис 2008 зумер за забравени светлини

Мнение от tora » 30 Юни 2020 09:09

Слагай едни дневни и няма да го мислиш... Наистина не го мислиш, че карам и една служебна и вече на 2 пъти х20 за каране без вкл. светлини bash.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта