Добавка или 100 октана

Публикувай отговор
chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от chukich » 21 Яну 2020 22:16

Три месеца само зареждам от Бенита и определено мога да кажа, че бензина им е хубав, но колата пак на моменти се чувства някак си тромава и мудна. Реших да сложа на Bardahl добавката за почистване на инжектори и цялата горивна система. 500мл на 20л гориво е съотношението. Колата се събуди от зимен сън rolleyes.gif Сутрин при студен старт едвам се чува двигателя, децибелите сигурно паднаха двойно.
Препоръчвам на всички колеги, особено на тези с дизелите да си направят поне веднъж годишно прочистване на горивната система с такава или подобна добавка. Bardahl и имат и стандартна добавка за горивото. 35лв струва и стигало за около 500л гориво. Мисля да си взема и при всяко зареждане да слагам по една капачка от нея.
Ако някой ги е ползвал, нека сподели своя опит и наблюдения
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от biro » 22 Яну 2020 07:16

35лв за 500 литра гориво вероятно говориш за Bardhal BDC. Това е за дизели.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Добавка или 100 октана

Мнение от kalkam » 22 Яну 2020 07:55

BDC ползвам от около една година - никаква видима разлика.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от chukich » 22 Яну 2020 07:58

biro написа: 22 Яну 2020 07:16 35лв за 500 литра гориво вероятно говориш за Bardhal BDC. Това е за дизели.
Става въпрос за това https://www.bardahl.bg/bg/product/a/4276
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Добавка или 100 октана

Мнение от todorakis » 22 Яну 2020 09:30

kalkam написа: 22 Яну 2020 07:55 BDC ползвам от около една година - никаква видима разлика.
И аз от толкова на Авенсиса. Дюзите бяха преди +/- 0.7- 0.8, сега са +/- 0.2- 0.3 Не твърдя, че е точно от това, но за 17 000км това са показанията.
Извинявам се за off topic- a.
А по темата смятам на мотора първото палене на пролет да сложа точно от тази добавка, че всяка година е малко тегаво след около 4 месеца престой и поизветрял бензин. 500мл в 16л, колкото събира резервоара. Така и не се научих да използвам стабилизатор за бензин.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от chukich » 12 Фев 2020 10:25

След като изразходих бензина с добавката на Бардал 6 в 1 за почистване на горивната система си вземах и другата за 500л гориво (35лв)
При Бардал 6 в 1 ефектът се усети мигновено. Докато при втората добавка и първо наливане, трябваше около 2-3 дена, за да се разпръсне в цялото гориво. Това никъде не ти го обясняват, но разликата е осезаема след третия ден. При първата същото имаше още по-голямо подобрение след 1-2 дена, но тъй като е може би по-концентрирана усещаш разликата от началото. Вече един резервоар изгорих с втората добавка и съм изключително доволен. 35лв за 500л гориво излиза по 7ст. на литър и разлика има. Докато примерно Vpower shell 95 оскъпяването е пак толкова спрямо обикновен шел 95, но при него разлика към по-добро отдавна не усещам.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от Shishkovi » 12 Фев 2020 11:41

chukich написа: 31 Окт 2019 14:24 slow, да, може и това да е възможна причина, но се съмнявам. Ако се сещаш от една друга тема, бяхме ходили до Смолян и околностите на почивка. Там заредих бензин от ОМВ, който бил от Гърция и колата буквално литна. Отдавна не я бях усещал така пъргава и мощна. Преди да си тръгнем, пак заредих от същото ОМВ. Изразходих бензина и заредих от ОМВ в София. Колата мигновено си промени вървежа и стана отново тромава. За това смятам, че горивото, което ни пробутват от Лукойл съсипва или по-скоро задръства горивната система с времето. С мой приятели и колеги забелязваме явен спад в качеството на горивата от някъде пролетта на тази година.
Напълно подкрепям, Колегата Чък ! Имал съм бензинови коли, които по препоръка трябваше да се карат с високооктанов бензин! И при Роувъра 1,4 I 103 коня се усещаше разлика във вървеж и разход, както и при Маздата. Примасито с 2-литров автоматик, който с хубав 100 окт.бензин работеше много добре, а с 95 разликите започваха още при запалването, при мощността, при работа на автомата и прекалено завишения разход на бензин! Не разбирам защо не вярвате на човека, след като кара колата си от нова, познава си я добре и ясно усеща рязката разлика в горивата при отделните зареждания ! Аз тук в Словения също отчитам разлика в горивата! Яриса ми дава разлика от половин до един литър нафта при извънградско шофиране при еднакъв маршрут и темпо!

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от Shishkovi » 12 Фев 2020 12:09

BOz написа: 14 Ное 2019 14:55
mirott написа: 14 Ное 2019 14:52 Излез и зареди извън БГ
Правил съм го мноооооого пъти. Е не навсякъде, защото работата ми беше свързана основно с Германия и Шевейцария. Поне в тези две държави разхода и вървенето е 1:1 като с нашето гориво. Ако има друга държава, която има невероятните горива, може. Но докато не пробвам, не вярвам.
mirott написа: 14 Ное 2019 14:52 И понеже все гледаш да се заяждаш с хората
Аз не се заяждам а говоря с факти. Докато фактите са на масата, а не чувствах, май е така, така мисля и т.н. не става.
За това аз съм готов винаги да покажа истината. Нека колегата или ти да дойдеш до мен, вадим хронометъра, правим 5 старта 0-160, слагаш друго гориво, най-скапаното, което си избереш, правим пак, теглим чертата и ги показваме.
Аз съм го правил много пъти и знам резултата. За това заставам зад думите си. Ама ти нямаш факти и говориш какво си мислиш. Дори даде и пример за бензиностанция, която няма никакви факти зад това.
Успех.
Колега, ясно е че си зареждал на доказани бензиностанции и затова си нямал проблеми ! Аз обаче в родния ми Казанлък съм виждал доста цветни картинки ! Имахме една квартална евтина бензиностанцийка с доста кофти бензин! Нито таксита зареждаха, нито тези които веднъж са заредили. Скутерчето на един колега от казармата, малко след като го зареди, отказа да работи ! След източване на чорбата и зареждане с бензин от друго място, скутера заработи както трябва! Шефа на обекта, не след дълго време, подобри горивата, но лошата слава бавно отминава !

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от BOz » 12 Фев 2020 12:50

Shishkovi написа: 12 Фев 2020 12:09 Шефа на обекта
Което само доказва и тезата, че не горивата са лоши, а евентуално собствениците на обекти, които могат да се правят на хитри и да изкарат някакви пари. Което няма общо с тезата - "В България горивата са скапани."
Аз лично не зареждам на бензиностанция различна от голяма верига и никога (ако имам възможност за избор) няма да заредя на някаква локална/регионална или на вид изглеждащ съмнителен обект.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от chukich » 12 Фев 2020 12:59

Аз винаги съм зареждал от най-големите вериги бензиностанции, но това не гарантира качество на горивото или поне на това, което рекламират, че съдържа.
Повечето са франчайзинг и според мен много от тях си спестяват добавките, филтрите не ги сменят на оказаното време/кол. гориво и подобни тарикатлъци, за да спестят пари и увеличат печалбата.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от mirott » 12 Фев 2020 13:02

BOz, и Петрол е голяма верига. Иди моля те сипи на Приуса бензин 95...и кажи как пали, какъв разход има, как върви на бензин, не на ток...
Особено ако имаш възможност да сипеш на колонките им за самообслужване, ефекта ще е поразителен.

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от Shishkovi » 12 Фев 2020 13:21

И все пак темата, която е пуснал колегата е кое предпочитаме: 100 октанов бензин или добавка за повишаване на октана! Често темите изместват центъра си на тежестта и не дискутираме по същество ! При мен относно дизела, наблизо нямам предлагане на премиум дизел и затова си търся цетан+ ! Винаги съм бил доволен от добавките, както при бензин, така и при дизел. Веднъж също реших малък теч на радиатор с някаъв шейк, не помня какъв. Относно тези , които се сипват в двигателя съм абсолютно пасивен и незаинтересуван ! Успех и късмет по пътя !

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Добавка или 100 октана

Мнение от todorakis » 12 Фев 2020 14:47

Колега или семейство ( не знам честно казано), нали темата беше за 100 октанов бензин? А се сърдите, че си измествал фокуса? Вие в едно мнение изместихте толкова фокуса, че станах разноглед- та за нафтата, та за шейк за радиатора, та за добавки в двигателя..... Оставям настрана над 100- те Ви мнения със завоалирани и генерално обобщаващи изводи по всякакви теми, марките коли, които сте притежавал и проблемите, които сте имал с тях, но тук доста се държи на правилното писане. С тези удивителни на всяко изречение, направо бодете очите.
Нищо лично, но когато човек няма какво конкретно да каже по- добре да замълчи. Всичко останало е просто излишно разводняване.

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Добавка или 100 октана

Мнение от Shishkovi » 12 Фев 2020 15:20

todorakis написа: 12 Фев 2020 14:47 Колега или семейство ( не знам честно казано), нали темата беше за 100 октанов бензин? А се сърдите, че си измествал фокуса? Вие в едно мнение изместихте толкова фокуса, че станах разноглед- та за нафтата, та за шейк за радиатора, та за добавки в двигателя..... Оставям настрана над 100- те Ви мнения със завоалирани и генерално обобщаващи изводи по всякакви теми, марките коли, които сте притежавал и проблемите, които сте имал с тях, но тук доста се държи на правилното писане. С тези удивителни на всяко изречение, направо бодете очите.
Нищо лично, но когато човек няма какво конкретно да каже по- добре да замълчи. Всичко останало е просто излишно разводняване.
Приемам критиките донякъде. Не разбирам кое от нещата за които съм писал не е подходящо за автомобилен форум ? Не говоря за къмпиране, концерти, спорт или филми. Това за пунктоацията е неуместно, тя съществува в правописа и се налага нейната употребата, също както точки и запетайки.
Семейство сме, но аз Тодор Шишков членувам тук. Конкретното ми мнение по темата е, че ако имаме на разположение качествен 100 октанов бензин, то той е за предпочитане. Също така от личен опит, подкрепям употребата на адитиви за гориво. Какво лошо има да се изкоментират добавките и личното мнение, след като се съдържат в самото заглавие на темата. Вие също карате в момента дизел и сте писали за дюзи и добавки за чистене.

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Добавка или 100 октана

Мнение от todorakis » 12 Фев 2020 16:02

Със сигурност ако се разровите в мненията на всеки един потребител ще откриете off topic. Идеята на горния ми пост е останала неразбрана. Нищо.
Не ми се иска да влизам в едни безкрайни полемики. Попрочетете за октановото число на бензина. Защо и кога е наложително да се ползва 100 и кога ( не че е лошо) е финансово неоправдано.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 67 госта