Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 13 Яну 2020 00:28

Форум е за да си помагаме, а не да се обиждаме. Евалла че си плащач, но моля те не ни обиждай на стотинкаджии. А валвематика си става на газ. Това че ти не си информиран и си технически неук си е твой проблем не наш.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dimkaraganchev » 13 Яну 2020 00:31

Toshiro написа: 12 Яну 2020 23:11Супер полезно мнение!
Чудя се след като заредих днес за 176,10лв дали да не взема ритуално да спра да пиша :D
Момчета, валвматика е сложен мотор, изпипан и изпилен. Така пишете, все едно е някакво 1.6 моно, и някой стотинкаджия ще вземе да тръгне да си слага ГИ в първата газаджийница и ще го вкарате в беля. Нали уж форум, да си помагаме?
Тъй де. И кога ще разберем ти кой си? ppp.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 13 Яну 2020 02:28

 ! Съобщение от: Akima
Предупреждение към всички.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

rumentrampov75
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2020 21:06
Местоположение: Rudozem
Автомобил: avensis

банзинови агрегати и монтаж на ГИ

Мнение от rumentrampov75 » 13 Яну 2020 15:04

Здравейте колеги! Предстои ми покупка на автомобил и съм се срял на авенсис след 2010 година. Искам да попитам за бензиновите двигатели по точно за поставянето на ГИ кои мотори стават на газ и евентуални проблеми. Ще бъда благодарен за вашите мнения. Приятен ден!

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 15 Яну 2020 11:31

Ако е със директно впръскване (а мисля е така) става, но по-добри се насочи към друг автомобил. Палиш на бензин, а после минимум 30 процента на бензин - колкото и да те къпят газаджиите винаги гори към 30 процента бензин. Икономията особенно зимата никаква я няма и само мъкненето на бутилки ще ти остане. Отделно и другите проблеми. Взеимай едно Версо 2007-2008 от последните феислифта vvti , когато искаш газ или един Приус и си ти.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 15 Яну 2020 14:49

Колега urb, не вкарва колегата rumentrampov в заблуждение. На третото поколение Авенсис не се монтират бензинови двигатели с директно впръскване D4. Всички са с индиректно впръскване, така че може да се монтира ГИ висок клас от майстор, който знае какво прави. Поздрави.

Аватар
optimo
Мнения: 373
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от optimo » 15 Яну 2020 20:50

Миланов написа: 15 Яну 2020 14:49 така че може да се монтира ГИ висок клас от майстор, който знае какво прави. Поздрави.
Хубав пост, точно в темата , ама
А може ли някой да подскаже отговора, кое АГУ и кой е тоя майстор.
И какво правим с клапаните

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от ufer » 15 Яну 2020 21:48

Аз имам решение, но само за себе си - слагам дебели клапани и стоманени легла, но само на моя кола. Е, ако някой има пари за керамика, това е нещо друго. Разните там масълца пък имат имиджов ефект, но реално смазват единствено всмукателните клапани...

Аватар
optimo
Мнения: 373
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от optimo » 16 Яну 2020 14:17

Точно това е въпроса.
До сега съм карал все коли на газ От карбураторни та до пълна инжекция.Последната кола беше лесна - имаше си заводски сет и софтуер Ланди ренцо ево, с мед дюзи и аванс процесор.

Но Равката е по особена, дори и да махнем клапаните нейния компютър и VVTI система са доста сложни. И типа и настройката не са за всеки- особено ако няма опит с Тойота.

( На предишната кола един пишман майстор - реши че може колата да върви по добре от заводски настройки. Резултата бедна смес на газ, шашка бензиновия компютър, който обогатява до небето, което пък води до още по бедна смес на газ и така до като колата почна да се дави и да гасне.)
Точно за това питам коя е добра газова и добър майстор , за да може да работи коректно с бензиновия компютър.

Не съм много специалист, но като гледах тойотата при едни и същи обороти постоянно променя качествения състав - различни времена - Ланди ренцото работи много добре като чете бензиновите времена , но въпроса е когато е бедна сместа- ще горят клапани. А тойота по магистрала е с доста бедна смес.

Други точно за това препоръчват БРЦ - P§D , който не се интересува от бензиновия комп, а си прави сам сместа ( как и незнам) ОБД идея си нямам защо му е ,
Но въпроса е как се погажда с бензиновия компютър

За това отново въпроса е Коя е добра газова и добър майстор.

ПП
Разкажи как се прави и колко излиза смяна на клапани и легла

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mgrigorov » 16 Яну 2020 21:46

Имам приятел с Версо 1.6 с БРЦ слага и добавка в газта за клапаните. Изкара около 80К на газ и се обадиха клапаните. Ремонта излезе към 1500лв със смяна на клапани и легла. Моята газова е Би гас и е на към 35-40К. От както е сложена веднъж им я карах за диагностика и смяна на сензора за температурата, не слагам никакви добавки. Та съм се настроил за такава сума за ремонт, когато му дойде времето. Само не знам къде ще я правя. Той я закара при някакъв квартален, че му било близо и после това не работи, онова не закачил, докато я вкара в ритъм ходи няколко пъти.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 17 Яну 2020 07:48

На 1.4 VVTI Lovato Easy Smart - не е по ОБД. Минати от миналия собственик 85000 км на газ - от мен още 60 000. Общо 145 000 км. на газ и никакъв проблем по клапани засега. Нямам система за мазане. Явно всичко си е до газова и настройки. Настройките на газовата не съм ги барал откогато съм я купил - няма и нужда. Иначе имам кабел и софтуер. За мен VVTI си става перфектно на газ. Но има значение колко километра има самата кола изобщо. Моята е купувана в България и има пълна история. ГИ е сложен на 120 000 км. Сега ако сте взели някаква скрап, смазана от каране в Италия на километраж 124 000 км, а реални 400 000 , не газ ами мас и оцет да и сложите клапаните ще са тръгнали.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 17 Яну 2020 08:09

Клапаните не искат допълнително мазане, а точна и добра горивна и запалителна центровка. И правилна центровка на луфта им разбира се..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от ufer » 17 Яну 2020 08:56

Има една фирма в Сливен, която работи добре, но е скъпичка. А как се прави, зависи от конструкцията на главата. Може да става и само с подмяна, а може да се наложи и работа с фреза, набиване, евентуално при някакъв температурен режим, смяна на водачи, райбероване. А бе играчка си е и става все по-трудно с майсторите едните измряха, а другите емигрираха...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 17 Яну 2020 13:56

Много е лесно да вземеш една оборудвана глава от англичанка дето е нямала газ - слагаш я и всичката газ. Главите вървят по 200-300 лева. А ако искаш пак си дай твоята за ремонт, тамън ще имаш една резерва и няма да чакаш майсторите да се намайсторят.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mgrigorov » 17 Яну 2020 20:09

Е това е много добре и на място казано. :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта