Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Ruderford » 03 Дек 2019 02:41

Благодаря колега FraDiavollo, отново си доста ясен и изчерпателен... :thumbsup: А относно разхода на бензин(това е към колегата YoKK, ) не мисля , че има някой да си мисли, че като сложи ГИ и приключва с бензина wink.gif ...е, освен ако никога не е карал автомобил с ГИ де....и градусите са както ти направят настройките(не е задължително да са 40), може и на по-ниски ...особено за кратки разсояния, а може и за време ...примерно след 3мин. smile.gif. От цялата работа най-ме притеснява ей тия показания на компа за моментен разход(l/100km.) и за оставащ пробег, да не се побърка нещо компютъра... съответно и невярната информация подаваната към ДВГ и да почнат едни чудеса....върви, не върви гасне и т.н. ....щях да пропусна още един важен въпрос към колегата FraDiavollo, след първоначално запалване на автомобила, получава ли се един момент на спад на оборотите, друсане на цялата кола, сякаш иска да загасне и после примерно след около минута мъки, пак да се стабилизира blush.gif

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от YoKK » 03 Дек 2019 08:14

Показанията за моментен разход и оставащ пробег са най-малкия ти проблем, т.е. не оказват абсолютно никакво влияние в/у работата на компа и мотора. По-скоро имаш проблем с двигателя или с прилежащата ел. с-ма, понеже претрисането и играта на оборотите при първоначално палене не са свързани с ГИ-то. В този момент колата не пуска газ и работи само на бензин. Ако претрисането е при обръщане от бензин на газ значи има проблем с настройките на ГИ-то. И разхода на бензин въобще не е за пренебрегване. Засечи го точно и ще се убедиш сам.

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от FraDiavollo » 03 Дек 2019 11:23

YoKK написа: 02 Дек 2019 13:11
FraDiavollo написа: 02 Дек 2019 08:43 Минати 500 км - разход 9.5 л. газ/100 км (основно извънградско).
Към този разход трябва да добавиш и около 1,2- 1,5л/100км разход на бензин. Съвременният ГИ работи първоначално само на бензин до достигане на около 40° С на охладителната течност и чак тогава обръща на газ. Също и при определено натоварване пуска успоредно с газта и по малко бензин. Поне при BRC e така. Най-точно може да се хване разхода на бензин като заредиш пълно-пълно и разделиш литрите на пробега. Не е правилно да се смята само разхода на газта.
В моя случай цитираните км ги минах за 1 ден, та след първоначалното загряване съм карал все на газ. Иначе съм съгласен, че ако се кара на кратки разстояния (особено зимата) освен разхода на газ има и разход на бензин, но тогава пък разхода на газ ще е по-малко.
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от FraDiavollo » 03 Дек 2019 11:30

Ruderford написа: 03 Дек 2019 02:41 важен въпрос към колегата FraDiavollo, след първоначално запалване на автомобила, получава ли се един момент на спад на оборотите, друсане на цялата кола, сякаш иска да загасне и после примерно след около минута мъки, пак да се стабилизира blush.gif
Не съм забелязал споменатите от теб проблеми (спад на оборотите, друсане на цялата кола, сякаш иска да загасне) при първоначално запалване. Не усещам съществена разлика между каране на газ и бензин. Единствено при каране с около 40-60 км на газ при около 1000 оборота се усеща някакво придръпване (сякаш не стига газта). Ще ходя в Петък да доуточним настройките с майстора в движение... Мисля, че не е нещо съществено и лесно може да се донастрои.
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от strahomen1 » 06 Дек 2019 14:47

Ruderford написа: 03 Дек 2019 02:41 Благодаря колега FraDiavollo, отново си доста ясен и изчерпателен... :thumbsup: А относно разхода на бензин(това е към колегата YoKK, ) не мисля , че има някой да си мисли, че като сложи ГИ и приключва с бензина wink.gif ...е, освен ако никога не е карал автомобил с ГИ де....и градусите са както ти направят настройките(не е задължително да са 40), може и на по-ниски ...особено за кратки разсояния, а може и за време ...примерно след 3мин. smile.gif. От цялата работа най-ме притеснява ей тия показания на компа за моментен разход(l/100km.) и за оставащ пробег, да не се побърка нещо компютъра... съответно и невярната информация подаваната към ДВГ и да почнат едни чудеса....върви, не върви гасне и т.н. ....щях да пропусна още един важен въпрос към колегата FraDiavollo, след първоначално запалване на автомобила, получава ли се един момент на спад на оборотите, друсане на цялата кола, сякаш иска да загасне и после примерно след около минута мъки, пак да се стабилизира blush.gif
Колега,няма да имаш проблеми със колата от стойностите на БК.И аз се чудих дали нещо ще стане при мен,но уви.Занули се остатъчно пробег,,иначе като показаноя на среден разход има може би една идея завишаване.Но след няколко пълнения си опознаваш колата и вече си наясно при твоя стил на каране колко ориентировъчно ти стига бутилката.При мен за точно една година и навъртяни 30000км ,имам само положителни чувства.Разходи - 20 лева за смяна на филтрите за газта,които между другото обстойно прегледах и бяха абсолютно чисти след 15000км.Газаджията ме убеждаваше в началото,че поради монтажа с пластмасови тръби на инсталацията,вече не се натрупва тези отлагания като графит в старите системи.Човека твърди,че спокойно се кара по 30000 км без нужда от подмяна на филтри.Моя съвет е да изискваш да монтират от тези тръби.Друго важно е и правилния подбор на компонентите и настройката на уредбата,а не просто един комплект BRC.Аз предпочетох правилно подбрани (от различни производители) компоненти,но с по-добри характеристики и цена на системата със монтаж -1000лв,отколкото някакъв комплект BRC за 1400.Друг съвет на газаджията - не дръж много бензин в резервоара след монтажа на ГУ.Аз пълня до средата и като ми падне до 2 чертички зареждам за 30 лв бензин и така.Та в общи линии за 30000 км - никаква разлика във вървене,никакви проблеми със инсталация и двигател,разход 5 лв/100км......засега само :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :D
Успех и много безаварийни!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Ruderford » 07 Дек 2019 04:38

Благодаря колега strahomen1. Аз съм карал автомобил с ГИ цели 11год.(Lancia Kappa) и също не съм имал никакви проблеми, но автомобила беше 1996г. а там нещата с компютъра бяха много по-опростени, не че Капата е от най-простите каруци......но там нямаше такива показания за разход на гориво(моментен , среден, остатъчен пробег и бля, бля) и всичко си беше ОК и както си споменал,,,Да колата се опознава и наистина знаех за колко ми стига една бутилка и просто е някакво съвпадение, но бензин наистина(по случайност) поддържах малко под средата на резервоара...и за това в общи линии ми бяха притесненията,заради по-сложната система....но доста добре си описал ситуацията за което благодаря worthy.gif :thumbsup:

TSENKO
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Мар 2019 22:10
Местоположение: Етрополе
Автомобил: Toyota Corolla Anniversar 2018

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от TSENKO » 23 Дек 2019 12:20

Добър ден, заслужавали си на корола Е17 2018 година, 1.6 vvi, да се сложи газова уредба. Разхода на дълго е около 6.2 (зависи от дългото каране) вчера даде за 65 км, Червен Бряг-Етрополе 6.4 на сто от запалването, това е при скорост около 120 на магистралата. И каква газова бихте препоръчали автомобила е на 14.000км. За момент на дълго е падала и до 5.8л/100км при скорост 100-110 но беше все още на около 10хил. километра. Благодаря предварително за съветите.За мене все още не се разработил на пълно двигателя въпреки километрите, защото колата се кара доста спокойно.
Toyota Corolla E17 1.6 Anniversary

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Toshiro » 23 Дек 2019 13:25

TSENKO написа: 23 Дек 2019 12:20 заслужава ли си на корола Е17 2018 година, 1.6 vvi, да се сложи газова уредба. Разхода на дълго е около 6.2
Не. Разликата е 6 лева на 100км или 600лв на 10 000км.
TSENKO написа: 23 Дек 2019 12:20 И каква газова бихте препоръчали автомобила е на 14.000км.
Никаква. Нямате пробег. Я спестите 1000 лева на година, я не. Обезценяването ѝ е повече от тази сума, а риска да ядете мура на алтернативното гориво, докато колата е все още ваша, е голям. Ама на някой хора им е против религията да си плащат горивото.

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dracunculus » 23 Дек 2019 15:48

Твърдо НЕ си заслужава според мен. Без оглед на това, че аз като цяло за себе си съм против АГУ, погледнато реално, фактологично за мен изглежда така: нова, неразработена кола, въпреки това сравнително доста икономична. Както са ти казали вече колегите по-горе- малка икономия, голямо обезценяване, а аз добавям- и всички негативи от това да имаш втора горивна система- допълнителни звена за настройване/разтройване/повреждане, заема ти място в багажника, ако спазваш закона не можеш да паркираш в някои подземни паркинги и т. н. Според мен в конкретния случай повече негативи отколкото ппзитиви, НО разбра се решаваш конкретно ти!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от maestro75 » 23 Дек 2019 23:25

И аз бях в подобна дилема - повечето акценти "против" колегите са ги написали. Отделно - сносна система струва около 1400-1500лв за твоята кола, а ако монтираш на течна фаза, излиза 3500. Отделно, ако сложиш евтиния вариант, ти отпада със сигурност гаранцията....Риска за мен не си залужава. Автомобила не харчи много за големината си, а и при тези километри няма да има ефективност инвестицията :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Roko2105
Мнения: 31
Регистриран на: 05 Мар 2013 11:32

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Roko2105 » 23 Дек 2019 23:48

Най-изгодно е да се слага газ на мимимум 10-годишна кола с минимален пробег 100 х.м. На по-нов и запазен автомобил икономията е нищожна на фона на цената на автомобила и евентуалните проблеми.
Toyota Rav4 2007 2.0 Automatic
Kia Cerato 1.6 LPG

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от FraDiavollo » 07 Яну 2020 10:59

Отговорът на дилемата "за" или "против" ГИ зависи от това колко км възнамеряваш да минеш с тази кола и за какъв период от време. Ако очакванията са ти, че ще караш колата до 20 хил. км (примерно 2-3 г.) и след това ще я смениш вероятно не си заслужава да се занимаваш с монтаж на ГИ. Но ако намеренията са да караш колата примерно 5г. (или повече) в които ще минеш 40-50 хил. км., то определено си струва да сложиш ГИ. За първите 20 хил. км го избиваш, а със спестените пари за следващите 20-30 хил. км. ще си обслужваш/ремонтираш колата. 600-800 лева на година на никой не са му излишни - за 5г. 3-4 хил. лева спестени от гориво, изплаща се ГИ 1.5 хил. лева и с остатъкът си свиркаш...
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Toshiro » 07 Яну 2020 12:03

Винаги съм си мислил, че хората си купуват нов автомобил, за да им е спокойно и надеждно, а не за да им е евтино и да спестят 600-800 лева за непредвидени ремонти

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dracunculus » 07 Яну 2020 15:27

Toshiro- точно за това аз лично съм против АГУ- мое лично мнение! Непредвидени ремонти/реглажи- не, мерси. Все пак новите коли не са кой знае колко лакоми. НО, всеки си решава... сам за себе си👍
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 07 Яну 2020 15:56

Ремонти-реглажи... Имам кабел и софтуер и това си го правя сам. Отначало е в гаранция, после става лесно и бързо. Редуктора ми се замърси и не ми се сменяше с нов. Сервиза искаше да ми сложи Томасето Аляска вместо моя оригинален Ловато. Свалих редуктора, почистих, върнах го на колата. Всичко един час работа в Събота. След настройка със софтуера на желаното налягане на газта резултата е перфектен. Разход за ремонта - 0 (нула) лева .
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта