Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Публикувай отговор
Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 08 Окт 2019 23:18

maestro75 написа: 08 Окт 2019 21:35 Здравейте! След като си монтирах Круиз контрола и работи екстра, ме вълнува още един въпрос: При отварянето на волана/сваляне на еърбега, вътре има още една букса, оградена с червено на първата снимка. Като се поразтърсих малко, подразбрах, че това е за монтаж на Дис троник: Distronic е тип круиз контрол. Тази система ни позволява да контролираме скоростта и разстоянието при пътуване. По друг начин казано, това е система, която автоматично регулира скоростта на автомобила, за да поддържа безопасно разстояние от превозните средства отпред. Основният компонент на системата е процесор, който генерира радарни сигнали с обхват до 150 метра. Обикновено се монтира на предната броня или в решетката на радиатора. Ако в радиуса на сензора има кола – системата работи със скорост от 30 до 200 километра в час.
Оказа се, че такъв тип круиз контрол има монтирани само на юбилейната версия Аниверсари. На втората снимка ограден с бяло втори бутон, който при мен липсва - на третата снимка с бяло.
Има ли някой, занимавал се стова?
Дистроник, както го описваш трябва да е адаптивен темпомат или както съм чувал да го наричат темпомат с радар?
Казваш, че юбилейното ниво само имало такова чудо, но истината е, че няма. Може би в Сол изпълнението, но и там не бе описано като опция.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

ponko
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Юни 2019 20:07
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Корола 2014

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от ponko » 12 Окт 2019 00:00

Здравейте!
Искам да попитам възможно ли е да се регулира времето за задействане на автоматичните фарове? - Корола 1,4 - 2014г Според мен времето за включване е доста голямо и късно се включват, примерно при влизане в тунел. Като вляза в тунела в Пловдив и ми се включват фаровете на средата на тунела. Понякога се включват в края на тунела - в зависимост колко бързам. :D Има ли някакъв начин да се регулира това време? :help:

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 12 Окт 2019 12:01

Времето не съм виждал да може. Имаше три настройки. На каква осветеност, нещо друго (не помня какво) и третата настройка е чувствителност. Като се поиграе с тях и ще започне да се включват по-рано.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от dracunculus » 13 Окт 2019 10:51

Не знам как е при Королата ти, но на моя Авенсис го имам същия проблем и въпреки, че съм ги настроил на +2 (т. е. най-чувствителната степен) реагират много бавно. Явно си зависи и от хардуера (т. е. от самия сензор). На Камрито, което тествах бяха жестоко чувствителни, включваха се дори като минаваш под мост, например..
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от biro » 13 Окт 2019 11:52

С техстрийм не може ли да се регулира времето за включване?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от BOz » 14 Окт 2019 10:49

dracunculus написа: 13 Окт 2019 10:51 включваха се дори като минаваш под мост, например..
Което на практика е супер малоумно.
Примерно при моя Опел имам функция "разпознаване на тунел", което реално представляват два сензора под 90 градуса - един нагоре и един напред. Е, да, въпреки тази функция фаровете не се включват на входа на тунела, ама трябва известно малко време на логиката да сработи - да кажем на 50 метра в тунела.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 14 Окт 2019 11:15

Ако тунела е ремонтиран наскоро - т.е. в началото да има силна светлина и постепенно да намалява - тогава е по-трудно Королата да се усвети и да включи фарове, може наистина да минат 50 метра. Но ако тунела е стар или няма осветление, много бързо се включват.

Примерно тук: https://www.google.bg/maps/@42.7072093, ... 312!8i6656
фаровете се включват след като вляза в тунела малко преди да стигна средата му.

Докато на новите тунели по някои от магистралите, там на фаровете им трябват наистина 50-тина метра, даже може и повече.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2019 11:59

Не може да се сравнява с други марки - всеки си има различно решение. Някои решения са по-успешни, други - не чак толкова...
Явно конкретния модел е от вторите и трябва да се съобразяваме с 'идеята на конструкторите'...
Иначе решения има много. На мой автомобил ако си спомням правилно вземаше информация и от камерата - ако преди влизането 'види' края на тунела, и тунела не е съвсем тъмен - въобще не включваше фаровете. Но при навлизане в 'тъмен тунел' светваха още на прага му... (например подлеза под Фестивалния Комплекс Варна светваха на прага, а под Спортна зала - много рядко, когато вече е притъмняло).
От друга страна - от есента до пролетта почти винаги караше на фарове, защото смяташе, че му е 'тъмно' :) Настройките там ставаха само с 'фирмент софтуер', и 'пилота' не можеше да избира различна чувствителност...
На друг мой автомобил пък правеше 'статистика' - ако му се е наложило да светне и изгаси фаровете неколкократно - ги оставяше светнати дори и да е светло, докато не натрупа достатъчно статистика за 'постоянно светло' и да ги изгаси след 5-10 минути :)
Всеки луд с номера си tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта