[Lexus IS200 XE10][Фото-отчет]Монтаж на електрохроматично централно огледало / EC Mirror retrofit

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

[Lexus IS200 XE10][Фото-отчет]Монтаж на електрохроматично централно огледало / EC Mirror retrofit

Мнение от Akima » 10 Авг 2019 18:30

Автомобил:
Lexus IS200 XE10 - ниво Executive

Компонент/агрегат:
Централно огледало за задно виждане.

Проблем:
Неизправните светлини на другите участници в движението нощем.

Решение:
Монтаж на ОЕМ фейслифтово електрохроматично централно огледало.

"Новото" огледало:
Изображение
Изображение
Проверявате дали има наличен ОЕМ конектор на под тапицерията на тавана - автомобилът на снимките е фейслифтов, но няма:
Изображение
Подготовка за retrofit:
Изображение
Интересуват ни пинове №1 и №4:
Изображение
В първия вариант на монтажа - за тест - огледалото беше свързано само към плафона - ТОВА Е САМО С ТЕСТОВА ЦЕЛ:
Изображение
Изолираме буксата и пазим останалите конектори:
Изображение
Чрез леко завъртане на старото огледало наляво го освобождаваме:
Изображение
Тестовото свързване към MAP Light-а:
Изображение
Изображение
Монтажът по-обратният ред и тест с фенерче - огледалото позеленява:
Изображение
През деня огледалото не се различава от стандартното:
Изображение


Разпиновка от производителя:
https://mega.nz/#!eEk0GaBS!eIGk6n9PYMkf ... bS5z9zIZm4

"Ретрофитът" отнема 20-30 минути при наличие на правилните елементи.
Важната част от инсталацията е подвързане на огледалото по заводски способ.
Маса може да си вземете от плафона, но е важен плюсът след контакт, за да не намерите стартовата батерия разредена след дълъг престой.
В заводските ел.диаграми централното огледало се захранва от предпазител ECU-IG - 10А.


Предпазителят се намира в бушониерата в краката на шофьора - вляво от упората за отпочиване на левия крак:
Изображение

Кабелът прекарвате от крачето на огледалото през тапицерията на тавана/само с леко подпъхване/ до А-колоната, аз лично развих и внимателно свалих кората там, за да имам място за работа покрай SRS Side Curtain Airbag-a. При свалена кора се отваря и удобен отвор за прекарване на кабела директно между табло/купе и с добре премерено мушване той "пристига" точно до бушониерата. Аз лично извадих бушон ECU-IG - 10А и намотах кабела за едното му краче по стара газаджийска традиция.
Колегата D.K. беше споделил че е свалил бушониера и е запоявал директно на гърба, но аз съм мързелив.
Монтажът извърших преди около 1 година и досега нямам забележки.


Важно е да се отбележи, че OEM EC Mirror има само за фейслифтовите модели.
Единственият, който се пребори с монтажа на такова огледало на XE10 преди фейслифта е почитаемият колегата JoroP - тъй като закрепването на огледалото преди и след фейслифта е различно, от 2 огледала се прави едно.
Каня колегата да напише 2 думи по въпроса като му остане време.


Поздрави и приятен плаж. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта