MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
nikolay75
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2019 07:51
Местоположение: Перник
Автомобил: Toyota Corolla

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nikolay75 » 17 Юни 2019 12:19

Уплътненията бяха добре.
Литиева грес. Извинявам се за грешката.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 17 Юни 2019 17:39

Добре. Малко споделен опит от моя страна:
Обикновено о-пръстена на сензора за положение се опича и напуква. Хубаво е да се сменя от време на време.
Намират се подобни силиконови или витонови.

Mishomax1
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юни 2019 08:43
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 1.4 d4d mmt, 2006

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Mishomax1 » 21 Юни 2019 11:43

Благодарности на МехаННика за професоинализма и перфекто свършената работа по подмяна и настройка на съединител за MMT скоростна кутия!

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 21 Юни 2019 13:43

Безаварийно! :D

Mishomax1
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юни 2019 08:43
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 1.4 d4d mmt, 2006

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Mishomax1 » 21 Юни 2019 15:34

Благодаря! :)

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Aygo и роботизирана кутия

Мнение от ТТодоров » 24 Юни 2019 16:29

Здравейте,
жена ми иска "автоматична" кутия и намерихме едно Aygo 1.0 бензин с роботизирана.

Дали някой може да сподели информация относно поддръжката и издръжливостта на кутията.

Колата в момента е на под 80 хил км

Благодаря!

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 25 Юни 2019 11:39

ТТодоров написа: 24 Юни 2019 16:29 Здравейте,
жена ми иска "автоматична" кутия и намерихме едно Aygo 1.0 бензин с роботизирана.

Дали някой може да сподели информация относно поддръжката и издръжливостта на кутията.

Колата в момента е на под 80 хил км

Благодаря!
Здравейте,

Доста е изписано по темата тук. Прочетете го и питайте конкретни неща.

Поздрави,

nikkul
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Май 2016 02:46
Местоположение: Sofia

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nikkul » 01 Юли 2019 02:37

Здравейте. Възможно ли е да се замени ммт кутия с най обикновена ръчна?

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 01 Юли 2019 10:12

Може би да,но на цена между тази на половината и цялата кола.
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 02 Юли 2019 21:23

И освен това няма никакъв смисъл

richard96
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Май 2019 20:17
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от richard96 » 26 Юли 2019 14:14

Здравейте, един тъп въпрос, но винаги съм се чудил дали е възможно, а именно - може ли да се сложи автомат от бензинов двигател от Авенсис т25 на 2.0 D4-D 116кс пак на Авенсис т25?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 26 Юли 2019 23:22

Не става,пробвано от един който имаше много свободно време /едно време/ tooth.gif .
За CVT ako e .....не знам.
При дизела и бензина са съществени разликите в блока управаляващ кутията.
worthy.gif

Stefan0713
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2019 16:25
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Stefan0713 » 05 Авг 2019 16:34

Petar555, Здравейте, нов съм във форума. Изчетох цялата тема - имам Тойота Корола 2005 година D4D, дизел, 2005 година (карам я няма и 2 години). С роботизирана кутия е. И вероятно познатият на всички проблем - светна удивителната лампа в червено със зъбното колелце около нея :) Казаха, че е грешката P-0810 - добре познатата на всички ни. Закарах я на сервиз - днес става повече от 1 месец. БУКВАЛНО НИЩО - започнаха от съединител и маховик, казаха, че съединителят е добре в крайна сметка, дисковете не били изтънели - а и той е каран 9000 км само. След това минаха на втулки - първо опитваха на струг да правят нещо, после да поставят други. И това не е. След това моторчето на актуатора - уж им пратиха само моторчето, смениха го и ГРЕДА. В крайна сметка ми казват, че не могат да я обучат. Не знам какво да правя - вече 1 месец в сервиз, искам да намеря някакво решение. Бихте ли ми казали какво мога да направя. От София съм. Видях, че в София и района може да помогнете. Бих се радвал, ако ми отговорите или пишете на лично, тъй като съм нов във форума. Благодаря Ви предварително. Ако някой, всъщност има други идеи за сервиз - аз я закарах в Хед в Надежда, неща помага

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 05 Авг 2019 19:57

Stefan0713 написа: 05 Авг 2019 16:34 Petar555, Здравейте, нов съм във форума. Изчетох цялата тема - имам Тойота Корола 2005 година D4D, дизел, 2005 година (карам я няма и 2 години). С роботизирана кутия е. И вероятно познатият на всички проблем - светна удивителната лампа в червено със зъбното колелце около нея :) Казаха, че е грешката P-0810 - добре познатата на всички ни. Закарах я на сервиз - днес става повече от 1 месец. БУКВАЛНО НИЩО - започнаха от съединител и маховик, казаха, че съединителят е добре в крайна сметка, дисковете не били изтънели - а и той е каран 9000 км само. След това минаха на втулки - първо опитваха на струг да правят нещо, после да поставят други. И това не е. След това моторчето на актуатора - уж им пратиха само моторчето, смениха го и ГРЕДА. В крайна сметка ми казват, че не могат да я обучат. Не знам какво да правя - вече 1 месец в сервиз, искам да намеря някакво решение. Бихте ли ми казали какво мога да направя. От София съм. Видях, че в София и района може да помогнете. Бих се радвал, ако ми отговорите или пишете на лично, тъй като съм нов във форума. Благодаря Ви предварително. Ако някой, всъщност има други идеи за сервиз - аз я закарах в Хед в Надежда, неща помага
Писах на лични smile.gif
Щом сте нов трябва да имате поне 2 публикации за да си видите личната поща.

Pulev92
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Авг 2019 09:28
Местоположение: Карлово
Автомобил: Toyota Corolla 2005 1.4 Diesel

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Pulev92 » 14 Авг 2019 09:56

Здравейте, от скоро и аз съм собственик на Тойота Корола 2005 1.4 дизел с ммт. Дотук съм навъртял към 2000 км и лампата ми е светвала 2 пъти без звуков сигнал. Веднъж по подбалканския път за София на баирите и 2ри път на автомагистрала Тракия. Впечатление прави това , че и двата пъти инцидентът стана след като колата/кутията беше подложена на по-голямо натоварване. Първият път беше голяма жега първо и второ че на спусканията , когато си вдигах рязко крака от педала на газта за да намаля на приближаващия завой колата буташе надолу предавка на момента и по-високата скорост на двигателя на ниска предавка вдигаше оборотите на двигателя. Та въпросната първа лампа стана точно след такава ситуация. Втория път станана автомагистралата след рязкото намаляване при влизане в тунелите и съответно бързото смъкване на предавки, като също беше голяма жега. И при двата случая след спиране и изчакване и тръгване наново не съм имал проблем. След първият случай я карахме на сервиз със въпроснат програма като не отчете никакви грешки и ми казаха че може да е от температурата на маслото и че е хубаво да си сменя маслото на скоростната кутия. Съответно по съвет на mfandakov от форума си закупих 2 литра RAVENOL MTF3 75 W и се свързах с надежден сервиз тук в околията от където ми казаха че няма много смисъл да се сменя маслото понеже е механична кутията и едва ли това ще реши проблема. Другият еднократен проблем който съм имал е че веднъж пак по магистралата като пътувах към София имаше катастрофа, всичйи намалиха, подминахме и там карах със 60 км в час. И за да ускоря по-бързо натиснах по рязко газта. Тогва за да ми отговори на искането, кутията драпна рязко надолу предавки до 3та и бързо мина през 4та и 5та за да се изстреля. При което когато набра 110 км в час не искаше да ускорява повече колкото и да натискам газта. Но този път нямаше никаква лампа. Пак спрях изчаках и тръгнах и пак нямаше проблем ускоряваше си и всичко. Надявам се по-знаещите от Вас да ми дадат съвет как да процедирам при така създалата се ситуация и какво Вие имате като мисли за проблема. Като цяло колата е много стегната и запазена и е много приятна за каране. Когато всичко е наред което всъщност е през повечето време превключва много плавно и няма тези резки удари за които някои съфорумци говорят. Благодаея Ви предварително и ще очаквам отговори от Вас.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта