Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Аватар
dimchev
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2015 11:55
Местоположение: Обзор/София

Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Мнение от dimchev » 30 Ное 2015 15:48

Здравейте, карам Avensis 2006 година, 1,6 базов модел.
Скоро видях, че имам инсталацията (букси) за фарове за мъгла и намерих лостче от кола с такива, но колата е 2003 година.
Някой правил ли е това упражнение и знае ли дали става само с добавяне на лостче и фарове или трябва и да се кодира нещо?
Относно климатика, аз съм с 3-те врътки т.е. климатик, мога ли да поставя управление от климатроник и съответно да заработи като климатроник и съответно освен управлението какво друго трябва да се смени?

Ще се радвам ако някой колега е правил тези промени, да сподели.

Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 04 Дек 2015 23:29, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпрос за халогени и климатично управление

Мнение от iovkito » 30 Ное 2015 21:43

По първия въпрос - вариантите са два. Единият е да сложиш оригинален комплект за вграждане , който включва халогени , пластмасовите рамки около халогените , бутон за включване , инсталация , реле и бушон. Другият вариант е да смениш лостчето с такова от авенсис с халогени , да добавиш реле и бушон и да сложиш фаровете отпред . И при двата варианта ще светнат , заедно с индикацията на таблото - както и трябва да бъде. По втория въпрос - не става , по-добре не се мъчи. Ако искаш разгледай тази тема - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... B5#p130351 , на времето дискутирахме въпроса , когато реших да слагам на моята кола.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпрос за халогени и климатично управление

Мнение от Akima » 30 Ное 2015 21:45

Аз да попитам за какво говорите?

Да не би за фарове за мъгла?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
dimchev
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2015 11:55
Местоположение: Обзор/София

Re: Въпрос за халогени и климатично управление

Мнение от dimchev » 01 Дек 2015 10:42

iovkito написа:По първия въпрос - вариантите са два. Единият е да сложиш оригинален комплект за вграждане , който включва халогени , пластмасовите рамки около халогените , бутон за включване , инсталация , реле и бушон. Другият вариант е да смениш лостчето с такова от авенсис с халогени , да добавиш реле и бушон и да сложиш фаровете отпред . И при двата варианта ще светнат , заедно с индикацията на таблото - както и трябва да бъде. По втория въпрос - не става , по-добре не се мъчи. Ако искаш разгледай тази тема - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... B5#p130351 , на времето дискутирахме въпроса , когато реших да слагам на моята кола.
Благодаря ти много колега! Инсталацията я има, следва да си набавя халогените и пластмасовите рамки около тях, реле и бушон (като първо ще проверя дали и те не са налични в колата, щом е излязла с инсталацията за халогени от завода). За управлението ще прочета темата, опитах с търсачката, но за съжаление не можах да я намери преди да пусна моята тема blushing.gif .
Akima написа:Аз да попитам за какво говорите?

Да не би за фарове за мъгла?
Да, за тях говорим.

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Re: Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Te

Мнение от astral_projection » 06 Дек 2015 19:22

Здрасти, аз имах сблъсък със същата дилема за моята кола (Toyota Corolla Verso 2003 пак с ниво на оборудване Terra) и това което ми трябваше беше: самите халогени, съответно крушки за тях, ключа за фаровете и реле. Бушон не съм слагал, предполагам са вързани заедно със задния фар, а за него си има бушон.
Успех
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

Аватар
dimchev
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2015 11:55
Местоположение: Обзор/София

Re: Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Te

Мнение от dimchev » 07 Дек 2015 12:02

astral_projection написа:Здрасти, аз имах сблъсък със същата дилема за моята кола (Toyota Corolla Verso 2003 пак с ниво на оборудване Terra) и това което ми трябваше беше: самите халогени, съответно крушки за тях, ключа за фаровете и реле. Бушон не съм слагал, предполагам са вързани заедно със задния фар, а за него си има бушон.
Успех
Благодаря! За момента все още търся фаровете за мъгла и декоративните пластмаси около тях. Мислех си, че задачата няма да е толкова трудна, но на всички обяви за автомобили на части които съм звъннал са продадени. Продължавам с търсенето и когато има напредък ще пиша пак.

sharinov_vasil
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Юли 2019 14:04
Местоположение: Харманли
Автомобил: Авенсис 2.0d4d

Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Мнение от sharinov_vasil » 13 Юли 2019 17:32

Здравейте, колвги нов съм във форума и от три дена собственик на авенсис 2006г. 2.0д4д. При покупката никой не обърна внимание че халогените не светят. Та искам да помоля някой са ми подскаже за мястото на бушоните и на яъпросното реле, както и начин как да го проверя дали работи. Благодаря

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Мнение от Freedom » 14 Юли 2019 11:17

Като начало провери дали предпазителя FR FOG 15А е здрав. намира се над краката на шофьора. Ето схема:
FFL.jpg
FFL.jpg (99.12 KiB) Преглеждано 4631 пъти
Не казваш задната светлина за мъгла дали свети.

sharinov_vasil
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Юли 2019 14:04
Местоположение: Харманли
Автомобил: Авенсис 2.0d4d

Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Мнение от sharinov_vasil » 15 Юли 2019 22:07

Да, задната светлина за мъгла свети.

VeniR91
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Авг 2015 22:27
Местоположение: Варна

Монтаж на климатроник и фарове за мъгла - Avensis T25 Terra

Мнение от VeniR91 » 17 Фев 2022 20:11

имам подобен въпрос интересувам се някой да е слагал такива фарове

защото си закупих такива но не съм ги сложил още ?

заместител на оригиналните водят се универсални, разбрах, че има възможност да се постави допълнително и реле към монтажа отделно за външния пръстен, има ли нещо особено, освен това при мен в случая на оригиналните халогени им липсват металните стойки...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта