Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от todorakis » 11 Юни 2019 09:20

Имам едно приложение ELM Scan Toyota. С него се виждат корекциите, но май беше на платената версия само. Има го в Google Play.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от Cealtex » 11 Юни 2019 09:35

todorakis написа: 11 Юни 2019 09:20 Имам едно приложение ELM Scan Toyota. С него се виждат корекциите, но май беше на платената версия само. Има го в Google Play.
ELMScan Toyota v1.11.1 (Patched) - ЦЪК

Основна информация за приложението:
► Виж съдържание
Моля, обърнете внимание на забележката в описанието.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от todorakis » 11 Юни 2019 09:53

Аз го ползвам със поменатия адаптер и работи. Случвало се е да забива понякога, но нищо фрапиращо. Не знам дали има други Bluetooth адаптери освен китайски :)

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от batececo » 11 Юни 2019 10:00

ELM Scan Toyota показва ли повече информация от Torque?

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от valioman » 11 Юни 2019 11:30

Cealtex написа: 11 Юни 2019 09:35 ELMScan Toyota v1.11.1 (Patched) - ЦЪК.
Само аз ли забелязвам ,че ЦЪК води до сваляне на TechStream-a а не до гореспоменатата програмка :whistle:
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от todorakis » 11 Юни 2019 13:50

batececo написа: 11 Юни 2019 10:00 ELM Scan Toyota показва ли повече информация от Torque?
Доста повече неща показва от Торк- а. Почти, като мини Техстрийм си е по отношение на живите данни и Freeze frame.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от Cealtex » 11 Юни 2019 21:15

Съжалявам, сложх файла в папката с Техстрийма и явно нещо се е объркало - ЦЪК. Този път пробвах линка и е към приложението.

slowtraveler, моля, ако има възможност да смениш линка в горното ми мнение с този от тук и да изтриеш това мнение.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

mangovv
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юни 2019 11:25
Местоположение: Панагюрище
Автомобил: Avensis 2010

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mangovv » 24 Юни 2019 11:27

ако сваля и инсталирам това където е показано тук - viewtopic.php?t=23195&start=315. Какъв кабел трябва да взема за мога да я прочета. За пръв път съм с toyota и то само от 10 дни.

mangovv
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юни 2019 11:25
Местоположение: Панагюрище
Автомобил: Avensis 2010

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mangovv » 24 Юни 2019 11:47

Имам toyota от по-малко от 2 седмици и искам да питам какъв кабел трябва да си взема. Това което е написано - "Мнение от Cealtex » 23 окт 2018 11:57" на 22ра страница ли е най-доброто което мога да сваля като софтуер

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от valioman » 24 Юни 2019 13:07

Търсиш в ebay "Mini VCI" ( около 15$) , Сваляш си някоя от послените (може и по стара като гледам си 2010г. кола) версии на Techstream-a , описано е в темата кое как се инсталира и "хаква" и си в джаза.
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от Cealtex » 28 Юни 2019 09:50

mangovv написа: 24 Юни 2019 11:47 Имам toyota от по-малко от 2 седмици...
Аз съм си закупил този - ЦЪК.

Някъде по-горе съм пуснал и препратка към мнението ми за инсталация на Windows 10 и начини на регистрация.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Nicolus
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Авг 2018 20:26
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla Verso 2.2 d4d 136

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от Nicolus » 14 Авг 2019 12:33

Здравейте колеги!
Имам нужда от малко помощ.
На кратко:
С течстрийм версия 13. 00.022 съм. Опитах и с х хорс и с аутокент но, когато се закача за колата не успявам да видя на енджин и етс лайв живите данни а само някакв съкратен вариянт и, когато цъкна на дата лист ми крашва теч стрийма. Също крашва и на други менюта, както и при опит за тякой тест през птограмата. Някой може ли да даде жокери и съвети. Уиндолса е 8.1 про 32бита. sad.gif
Toyota corolla verso 2006 2.2 d4d 136к.с.

Nicolus
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Авг 2018 20:26
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla Verso 2.2 d4d 136

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от Nicolus » 14 Авг 2019 15:18

Cealtex написа: 24 Окт 2018 10:57 И отново да се включа с решението на проблема от горния ми пост.

Предполагаемата причина за грешката най-вероятно е от драйвърите или по-точно тяхното местоположение. Тъй като сигурно много от вас са чели тук и там как предните версии не вървят на 64 битов уиндоус и т.н. и има някакви регистри, които оправят този проблем, то в действителност е така, но само и единствено, защото самите регистри съдържат верния път към драйвърите.

На долната снимка може да видите за какво точно говоря:

Techstream 64bit Registry.png

Ето и съдържанието на самия регистър, който се добавя:
► Виж съдържание
Но видимо от скрийншота от предния ми пост, поне при мен, въпреки модифицирането на регистрите ми наби неопределена грешка, която терминира програмата.

Сега идва и ред на инструкциите за успешно инсталиране на Techstream 13.00.022 (предполагам и всички по-нови версии, които вече трябва да работят безпроблемно на Windows 10 32bit/64bit):

0. Пробвате с предложения от господин Китаец софтуер или изтегляте от ТУК.

1. Маунтвате/разархивирате или директно инсталирате Techstream_Setup_V13.00.022.exe. Ако сте избрали да изтеглите всичко от посочения линк, то ще трябва да използвате програма за емулиране на имейдж файлове (Daemon, Alcohol120% и т.н.)

2. След приключване на инсталацията:
- Ако сте изтеглили нещата от посочения в точка 0 линк, инсталирате AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe.
- При господин Китаец, тази програмка я няма, затова може да я изтеглите от ТУК.

Важно!!! Имайте предвид, че антивирусната програма може да засече AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe като вирус, затова може да се наложи следното:
- Да спрете антивирусната програма, докато инсталирате програмата.
- Да направите нова папка, в която да сложите архива и да добавите тази папката в изключенията за сканиране в антивирусната.

След инсталиране на програмата антивирусната ще изтрие MVCI32.dll файла от драйвърите за версия 1.4.3, 1.4.4 и 1.4.5, но тъй като предполагам, че всеки ще инсталира най-новия драйвър, който е 2.0.1, изтриването на по-старите не е проблем.

3. След успешното инсталиране на AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe, на десктопа ще се появи съответната иконка, която трябва да стартирате задължително като администратори и след това да инсталирате версия 2.0.1 от падащото меню:

Autokent Multi MVCI Driver 64bit.png

4. Активиране/преодоляване на регистрацията:
- Ако използвате предоставения от господин Китаец софтуер, то най-вероятно ще имате и папка KEY/CRACK или подобно, от която трябва да копирате 1/2 ЕХЕ файла на съответното място и да използвате предоставения ключ.
- Ако сте изтеглили софтуера от точка 0, то в него няма кракове и т.н., следователно:
* Може да изтеглите ТОВА и да поставите TS_loader.exe на указаното място, като пускате Techstream само от него.
* Да пробвате да се свържете с Autokent на autokent@yandex.ru, за да ви предостави ключ за съответния HARDWARE ID.
* Да отидете ТУК и да въведете нужната информация, след което ще получите код, който ще бъде валиден 270 дни (изпробвах го и работи). При този вариант най-вероятно след изтичане на валидността на ключа ще трябва да се преинсталира програмата, но тук все още не съм сигурен.

МНОГО ВАЖНО!!! Малко след последния ъпдейт на темата реших да напиша един мейл на Autokent и след около 2 часа получих кодове за всички региони за всички версии от 10.00.028 до 13.20.017... оставам без думи и worthy.gif пред Autokent!!!

Аз лично използвах TS_loader и успях да направя и диагностика, но разработчика на приложението е сложил една важна бележка:
Описание: Позволяет запускать Toyota Techstream без регистрации. (!!! CUW работать не будет. Только диагностика. !!!!) 5. След като всичко вече е готово стартирате Techstream и правите следните настройки:

Techstream Settings.png

6. Готово!

Вчера си изгубих 4-5 часа да тествам всякакви други варианти за драйвърите и днес най-накрая успях да подкарам диагностиката благодарение на точка 2 и 3 от инструкциите по-горе. Използвам Windows 10 Enterprise 64bit.
Cealtex написа: 24 Окт 2018 10:57 И отново да се включа с решението на проблема от горния ми пост.

Предполагаемата причина за грешката най-вероятно е от драйвърите или по-точно тяхното местоположение. Тъй като сигурно много от вас са чели тук и там как предните версии не вървят на 64 битов уиндоус и т.н. и има някакви регистри, които оправят този проблем, то в действителност е така, но само и единствено, защото самите регистри съдържат верния път към драйвърите.

На долната снимка може да видите за какво точно говоря:

Techstream 64bit Registry.png

Ето и съдържанието на самия регистър, който се добавя:
► Виж съдържание
Но видимо от скрийншота от предния ми пост, поне при мен, въпреки модифицирането на регистрите ми наби неопределена грешка, която терминира програмата.

Сега идва и ред на инструкциите за успешно инсталиране на Techstream 13.00.022 (предполагам и всички по-нови версии, които вече трябва да работят безпроблемно на Windows 10 32bit/64bit):

0. Пробвате с предложения от господин Китаец софтуер или изтегляте от ТУК.

1. Маунтвате/разархивирате или директно инсталирате Techstream_Setup_V13.00.022.exe. Ако сте избрали да изтеглите всичко от посочения линк, то ще трябва да използвате програма за емулиране на имейдж файлове (Daemon, Alcohol120% и т.н.)

2. След приключване на инсталацията:
- Ако сте изтеглили нещата от посочения в точка 0 линк, инсталирате AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe.
- При господин Китаец, тази програмка я няма, затова може да я изтеглите от ТУК.

Важно!!! Имайте предвид, че антивирусната програма може да засече AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe като вирус, затова може да се наложи следното:
- Да спрете антивирусната програма, докато инсталирате програмата.
- Да направите нова папка, в която да сложите архива и да добавите тази папката в изключенията за сканиране в антивирусната.

След инсталиране на програмата антивирусната ще изтрие MVCI32.dll файла от драйвърите за версия 1.4.3, 1.4.4 и 1.4.5, но тъй като предполагам, че всеки ще инсталира най-новия драйвър, който е 2.0.1, изтриването на по-старите не е проблем.

3. След успешното инсталиране на AutokentMultiDriverMVCI_X64.exe, на десктопа ще се появи съответната иконка, която трябва да стартирате задължително като администратори и след това да инсталирате версия 2.0.1 от падащото меню:

Autokent Multi MVCI Driver 64bit.png

4. Активиране/преодоляване на регистрацията:
- Ако използвате предоставения от господин Китаец софтуер, то най-вероятно ще имате и папка KEY/CRACK или подобно, от която трябва да копирате 1/2 ЕХЕ файла на съответното място и да използвате предоставения ключ.
- Ако сте изтеглили софтуера от точка 0, то в него няма кракове и т.н., следователно:
* Може да изтеглите ТОВА и да поставите TS_loader.exe на указаното място, като пускате Techstream само от него.
* Да пробвате да се свържете с Autokent на autokent@yandex.ru, за да ви предостави ключ за съответния HARDWARE ID.
* Да отидете ТУК и да въведете нужната информация, след което ще получите код, който ще бъде валиден 270 дни (изпробвах го и работи). При този вариант най-вероятно след изтичане на валидността на ключа ще трябва да се преинсталира програмата, но тук все още не съм сигурен.

МНОГО ВАЖНО!!! Малко след последния ъпдейт на темата реших да напиша един мейл на Autokent и след около 2 часа получих кодове за всички региони за всички версии от 10.00.028 до 13.20.017... оставам без думи и worthy.gif пред Autokent!!!

Аз лично използвах TS_loader и успях да направя и диагностика, но разработчика на приложението е сложил една важна бележка:
Описание: Позволяет запускать Toyota Techstream без регистрации. (!!! CUW работать не будет. Только диагностика. !!!!) 5. След като всичко вече е готово стартирате Techstream и правите следните настройки:

Techstream Settings.png

6. Готово!

Вчера си изгубих 4-5 часа да тествам всякакви други варианти за драйвърите и днес най-накрая успях да подкарам диагностиката благодарение на точка 2 и 3 от инструкциите по-горе. Използвам Windows 10 Enterprise 64bit.
Накратко разкарах всичко, което имах инсталирано. Изтеглих и инсталирах всичко на ново от линковете споделени от колегата, следвайки описанието му.
В заключение, всичко тръгна от раз. Проблемът който имах, отдавам на кофти инсталационен файл.
П.П. Подкарано на таблет с win8. 1 pro 32mbit.
Toyota corolla verso 2006 2.2 d4d 136к.с.

whitefang
Мнения: 146
Регистриран на: 21 Сеп 2010 10:22
Местоположение: Пловдив

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от whitefang » 04 Сеп 2019 14:55

donibrasco написа: ion 1703
stoichev написа: 04 Юни 2018 22:12 реалният пробег н
Не може да провериш реалния пробег
Негпо единствено само дедуктивно ,ако колата е обслужвана само в официални сервизи на тойота и намериш инфо за регулярните
обслужвания,за да прецениш горе долу по колко К километра на година са правени
Изображение
Corolla EU12 CDE120 D4D 2003

whitefang
Мнения: 146
Регистриран на: 21 Сеп 2010 10:22
Местоположение: Пловдив

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от whitefang » 04 Сеп 2019 15:48

mapto написа: 20 Сеп 2018 22:47 т на стенд и по резултата да с
Според мен също 4-ти цилиндър му е зле дюзата
и на първи голямото отрицателно отклонение да компенсира пикаещата дюза
на 4-ти
другите 2 са му ок
Общо взето до +-2 са горе долу добре ,3 вече е голямо оклонение
Да се свалят 1-4 и да се тесват да се види коя е проблемната със сигурност на стенд за тестване да дизелови дюзи
То с това голямо отклонение и на полевия тест с пръскане в шишенца ще я видиш(даже с просто око ,ще я видиш ,ако пикае 4-тата)
Изображение
Corolla EU12 CDE120 D4D 2003

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта