Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRC OFF светят

Lange
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Май 2019 21:34
Местоположение: София

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRC OFF светят

Мнение от Lange » 02 Юни 2019 21:41

Здравейте,
От няма два месеца се радвам на Корола Версо 2006 1,8 vvti. За съжаление радостта е кратка и явно късметът не е с мен. Смених двигателя, спирачна помпа и маркучи, тампони на носачите, на задния мост, трябва да се сменят амортисьорите, рециклиране на рейката, и не знам още какво. Но сега имам проблем с тези три лапми, които светнаха днес и моля някой ако може да помогне в разгадаването на диагностиката и изобщо на причината. Споменах горните неща, защото може да имат връзка, както и факта, че след смяната на двигателя, държи доста високи обороти на студено (около 2000), но като загрее падат на около 900. Според диагностиката има грешки в някокло модула, но не е ясно кой може да е причината.
Диагностика
Диагностика
1516D42B-0856-44CC-A39F-272BF8CF55BF.jpeg (705.7 KiB) Преглеждано 4621 пъти

nakoadr
Мнения: 73
Регистриран на: 19 Дек 2015 16:28
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Corolla Verso II 1.6
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от nakoadr » 05 Юни 2019 21:41

Здравей колега , наблюдавам темата от няколко дни , много грешно зададен въпрос sad.gif
Да беше попитал за, дневни светлини -720 отговора
Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003....-960 отговора
А ти питаш глупости mad.gif явно никой няма да отговори или просто никой не знае в тоя форум :whistle:
и при мен светнаха тия лампи , но преди това почна адски да прекъсва колата , оказаха се страшно износени свещи !!
Не знам как да ти помогна , но поне провери свещите в какво състояние са .Иначе откачих акумулатора за да изчистя грешките , смених свещите и повече нямаше грешки , а оборотите и при мен са 2000 на студено и после падат на 900-850 , с включен климатик дори държи около 1000 оборота.
Corolla Verso II 1.6i 2007

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от Toyota Yarispz » 05 Юни 2019 21:51

Като гледам грешката на абс имаш заминал датчик на абс, пречупен кабел към абс или повредена букса пак към някой от абс датчиците! Това е и причината за изключване на тракшън контрола и стабилизиращата програма...
tooth.gif Toyota

nakoadr
Мнения: 73
Регистриран на: 19 Дек 2015 16:28
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Corolla Verso II 1.6
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от nakoadr » 05 Юни 2019 21:55

:thumbsup: браво , имало ефект значи!
Corolla Verso II 1.6i 2007

Lange
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Май 2019 21:34
Местоположение: София

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от Lange » 07 Юни 2019 07:03

Благодаря за насоките. При мен няма прекъсвания или колебания на оборотите. Свещите са нови, акумулаторът също. Ще пиша като успея да проверя абс, има съмнения и за алтернатора.

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от IvoKrastev » 07 Юни 2019 11:39

Притет колега, следя темата от извесно време. Твоя случай ми е интересен. Това данни от диагностика с техстрийм на тойота ли са? Ако са, какво са тези статуси P и ATT? На техстрийма статусите за грешките са: Current, Pending, History, Permanent... Поне каквото си спомням от самата програма. Особено ми е интересн този АТТ статус, защото го виждам на грешката за катализатора.

Казал си, че на колата е сменен мотора. Основен ремонт ли си направил или си взел друг двигател втора ръка? Колко време след смяната светнаха тея лампи? Казал си, че я имаш само от 2 месеца. Колко километра си минал с нея, ако изобщо си я карал след толкова ремонти. Пали ли лесно, евентуални наблюдения за разход на гориво, масло. Разкажи нещо, че да може и колегите с повече опит да се включат и да помогнат.
ИзображениеИзображение

Lange
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Май 2019 21:34
Местоположение: София

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от Lange » 07 Юни 2019 13:04

Преди смяната на мотора минах около 100 км sad.gif
Смених го с друг въора ръка, внос от Англия. Вече минах към 7-800 км и лампите светнаха сега. Всъщност лампите светват за втори път, първият беше със стария двигател след 10-на км. Като първият път в сервиза на Тойота във Варна установиха вода при свещта на 4-цилиндър. Нямам диагностика от тогава и не знам дали са същите грешки. Сега няма такова нещо. Но и двата случая са в дъжд и вече си мисля, че е възможно водата да ми прави проблеми с някой от датчиците на абс например, както писа колегата по-горе.
Няма проблем с паленето. Разходът на гориво го засичах два пъти. При първите 250 км смесен разход около 8, вторият път, когато засичах пак около 250 км беше около 10. Не съм все още сигурен колко е и колко да очаквам. Няма газ.
Относно диагностиката, която постнах, не е правена в Тойота. Виждам, че пише TEXA TGS3s. Не знам какво е и ще ми трябва допълнително инфо от сервиза, за да отговоря.
Благодаря.

Lange
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Май 2019 21:34
Местоположение: София

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от Lange » 11 Юли 2019 11:30

Здравейте,
Проблемът е отстранен. Благодаря на мехаННика за решението!
Причината се оказа катализатора. Грешка Р0420 предизвикваше останалите и съответно водеше до светване на лампите. Случваше се само на дълъг път, без значение от атмосферните условия 🙂. След намесата, минах около 1500 км и няма проблем. Затова се и забавих със споделянето на информацията.

dimitar_nalbantov
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2019 08:36
Местоположение: Карлово
Автомобил: Toyota corolla verso 2005

Corolla Verso 2006 1.8 VVTI Check/VSC/TRS OFF светят

Мнение от dimitar_nalbantov » 16 Дек 2021 21:04

Здравейте колеги, при мен светят същите две лампи на тракшъм контрола и другата стабилизираща система заедно с Check Engine. След като ходих на диагностика ми казаха, че имам проблем с катализатора. Въпроса ми е следния: Може ли това, че имам проблем с катализатора да доведе до отказ на Cruise control, защото не мога да го стартирам. Имам колата от 2 години както и проблема малко след като я купих го открих. Cruise control така и не съм ползвал
punk.gif :cheers: punk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта