Избор на видеорегистратор

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от tora » 15 Апр 2019 09:54

Аз преди 3-4 дни си купих GARMIN DASH CAM 55, конкретно нищо още не мога да кажа, доволен съм от качеството на картната. Най-висока резолюция 1440/30, 1080/60 и т.н. Има 4 гласови команди- направи снимка, запиши видеото, спри звука, направи травеллапс...

ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Избор на видеорегистратор

Мнение от ccvetan » 25 Ное 2020 21:06

Здравейте! С този регистратор съм 2 години вече.
https://a.aliexpress.com/_B0F7Rj . Смених му паролата и след това и телефона и край с връзката. Натисках за фабрични настройки,но нищо не се получава. Писах им на e-mail без отговор. Всичко иначе си работи,записва,но трябва да извадя картата за да видя видеото. Евентуални пренастройка са невъзможни. Понеже захранването е с кондензатор имам съмнение,че нещо не правя както трябва при връщането на фабричните настройки. Ще се радвам на мнения. Благодаря!
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 25 Ное 2020 21:44

Би трябвало да има 'ресет' - продължително задържане (например при включване)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Mcl » 08 Юли 2021 20:03

Колеги предложете някакъв видеорегистратор , да е читав.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Мнението е преместено в правилната тема... :whistle:
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от venciru » 09 Юли 2021 14:31

В едната кола съм с такъв
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route= ... duct_id=95
А вдругата с
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route= ... omi+70+Mai
Лично мнение - няма разлика в записите, а мини мониторчето не е нужно на никой.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Krachunov » 09 Юли 2021 16:21

Виж кой модел на ксиомито има допълнение гпс модул. Удобно е защото с известно пънене може да вкараш метрики за скорост и маршрут.
Казвам пънене, защото кирщтайците още не са обновили фреймлуърка, както и аппа, за да ги имаш тези данни и във видео свалено през телефона.
В момента ако ги искаш трябва да свалиш файла от картата, посредством кард ридър, включвайки камерата към компа не работи като флашка.
Та сваляш файла след което с едно програмче екстрактва данните под формата на субтитри и още един формат gpx ли беше не помня. В който има гпс точките и тн, с които може да направиш трак.
Отделно че ако сваляш през аппа, клипа е със супер гадно качество.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2021 16:29

Аз вече повече от година съм с: https://www.aliexpress.com/item/3288358 ... 4c4dkBzFy8
Разликата с предходния ми руски DVR оставя едни смесени чувства :)
Руският (DATAKAM G5MAX):
+ много по-функционален
+ пълна карта основни населени места в Европа и Русия (винаги ти показва в каква посока, на какво разстояние с и какви наименования са близките три населени места).
+ карта с POI - камери, опасни места и т.н. и т.н. на цяла Европа и цяла Русия - свободно можеш да си качиш и своя версия на файла (от IGO и т.н.).. Предупреждава с глас за камери, пешеходни пътеки и т.н... И през определено време ако не спираш да шофираш - почва да пищи и да се показва едно пушещо кафе - за кафе-пауза :)
+поляризационен филтър (много добро нещо е )
+ GPS и G-сензора пише с честота 4Hz..
+ може да пише отделни логове, или да ги вкарва във видеото
+ много добра логика имаше за запис на видео в режим 'паркинг' -много добра компресия когато няма събития, а когато има движение - анализира и увеличава frame rate до пълно включване ако има нужда. G-сензора също го следи по подобна логика.
+изключително удобен захват - държи се на кръгъл куплунг с яки магнити - можеш да го въртиш (фиксирани 4 положение и всички междинни, но нефиксирани), или вземеш със себе си без никакви превключвания и т.н. - просто го отлепяпш от магнита.
- остаря и сензора му малко попрегоря(понамали чувствителност) заради дългият му престой на пряко слънце.
-има литиева батерия в него - след първата година ме притесняваше да го оставям да работи в паркинг режим лятото..

Китайския:
https://www.aliexpress.com/item/3288358 ... 4c4dkBzFy8
+ видео-качеството на сензора е по-добро
+/- - има WIFI, ама не го смятам за удобство - трябва да натискаш бутони на DVR, да търсиш мрежи и т.н... Пробвах веднъж и се отказах (вършеше ми работа само при настройката на положението).
+ няма батерия в него - има супер-кондензатори, позволяващи спокойното изключване на устройството при отпадане на захранването.
+доста по-евтин от руския
- няма поляризационен филтър - виждат се отраженията от предното стъкло
- записът на скоростта и G-сензора е в някакъв много странен 'китайски' шифрован стандарт. Доста време ми коства да напиша някакъв работещ скрипт за декодиране
- дискретизацията на тези данни е 1Hz..
- няма нито една от допълнителните функции на руския DVR
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Mcl » 09 Юли 2021 17:01

На мен ми трябва нещо просто, но да снима в добро качество. Идеята ми е да снима и при изгасен автомобил, и тогава да се включва от движението на коли или хора.
Извинявам се за зададения въпрос в другата тема.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2021 18:24

Допълних горния пост... За паркинг-запис мен лично ме притесняваше наличието на 'безконтролна на паркинг' литиева батерия, която лятото се нагрява над +80С, че и се зарежда в същото време...
Сега с кондензаторите съм по-спокоен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Избор на видеорегистратор

Мнение от peterhr » 09 Юли 2021 19:12

За да записва на паркинг, видеорегистратора ще е винаги "под напрежение". Така, че батерията вероятно няма да се разрежда/зарежда.
По спомен от преди като съм тествал някои модели, ако е избран режим "motion detection", т.е. да записва при движение - тогава се губеше функцията за автоматично включване/изключване при запалване. Разчита се, че при потегляне на колата, ще се задейства motion detection-a. Камерата винаги харчи ток, винаги е захранена с напрежение. Колко харчи, трябва да се чете в упътването. Мисля, че xiaomi-то работеше по този начин.

Имаше модели, които при гасене на двигателя минават в режим motion detection, но само на батерия. Като умре батерията повече не записва.

За температурата, зависи къде се сложи камерата. Аз моята нарочно я сложих "на сянка", малко по-навътре под огледалото за обратно виждане. Предната, която ползвах беше едни дълги приставки от action камера и пак беше на сянка, пред пасажерското място, горе долу между ръба на стъклото и сенника.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2021 21:42

peterhr написа: 09 Юли 2021 19:12 За да записва на паркинг, видеорегистратора ще е винаги "под напрежение". Така, че батерията вероятно няма да се разрежда/зарежда.
Да, няма голям ток на зареждане, но е в горният лимит на напрежение за заряд... Което си е тежък режим за литиевата батерия особено при висока температура.. Оригиналната издържа две години, като практически не е ползвана 'на батерия' - бе с постоянно включено захранване... Като демонтирах камерата да смъквам някакво клипче и видях, че няма никой...
Сянката няма голямо значение - напеченият автомобил в горната зона има температура над +80С... Измервал съм го с термометър... Моите и двете са наместени съвсем по горния ръб. Реално - без пряка слънчева светлина върху корпуса (само върху оптиката :) )..
За другото - да, така е.. Сработва по шок-сензора или голямо преместване на GPS.. При мен минаваше в такъв режим дори и да се задържи по-дълго време на място (настройваше се след колко време...
Дали ще точи батерия при паркинг? Ами първата камера имаше и такава функция - ако и отпадне напрежението си записва докато и свърши батерията :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от venciru » 12 Юли 2021 16:07

Krachunov написа: 09 Юли 2021 16:21 Виж кой модел на ксиомито има допълнение гпс модул. Удобно е защото с известно пънене може да вкараш метрики за скорост и маршрут.
Казвам пънене, защото кирщтайците още не са обновили фреймлуърка, както и аппа, за да ги имаш тези данни и във видео свалено през телефона.
В момента ако ги искаш трябва да свалиш файла от картата, посредством кард ридър, включвайки камерата към компа не работи като флашка.
Та сваляш файла след което с едно програмче екстрактва данните под формата на субтитри и още един формат gpx ли беше не помня. В който има гпс точките и тн, с които може да направиш трак.
Отделно че ако сваляш през аппа, клипа е със супер гадно качество.
Напълно си прав! Купих втория (Xiaomi 70 Mai Lite) след като в спецификациите навсякъде пишеше - GPS - да. Но нищо не излиза ни на екранчето, ни на сваления файл. Ще съм безкрайно благодарен, ако помогеш с по- точно инфо как да ги изкарам тези "субтитри".
И за това, че свлен чрез аппа клип няма много общо с прочетеният от картата, също си прав....
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Krachunov » 12 Юли 2021 16:20

venciru написа: 12 Юли 2021 16:07
Krachunov написа: 09 Юли 2021 16:21 Виж кой модел на ксиомито има допълнение гпс модул. Удобно е защото с известно пънене може да вкараш метрики за скорост и маршрут.
Казвам пънене, защото кирщтайците още не са обновили фреймлуърка, както и аппа, за да ги имаш тези данни и във видео свалено през телефона.
В момента ако ги искаш трябва да свалиш файла от картата, посредством кард ридър, включвайки камерата към компа не работи като флашка.
Та сваляш файла след което с едно програмче екстрактва данните под формата на субтитри и още един формат gpx ли беше не помня. В който има гпс точките и тн, с които може да направиш трак.
Отделно че ако сваляш през аппа, клипа е със супер гадно качество.
Напълно си прав! Купих втория (Xiaomi 70 Mai Lite) след като в спецификациите навсякъде пишеше - GPS - да. Но нищо не излиза ни на екранчето, ни на сваления файл. Ще съм безкрайно благодарен, ако помогеш с по- точно инфо как да ги изкарам тези "субтитри".
И за това, че свлен чрез аппа клип няма много общо с прочетеният от картата, също си прав....
Ето това е програмата: http://amicus.ba/programi/397-winmp4extract-program
Правена е от някакви любители на марката но върши чудна работа. За целта си сваляш клиповете от картата, както казах copy/paste от самата карта не през приложението и следваш инструкциите. Генерира ти 2 или 3 файла като един от тях е субтитрите един за ГПС неща.
След което ако ти се занимава има програмки, с които може да вкарваш скоростта и трака в самото видео и да изглеждат шукаритетни. Аз ползвам тази: http://www.dashware.net/, като проблема с нея беше, че уиндоус 10 искаше допълнителен кодек, който може да си купиш за 2-3 долара ли беше, лева ле...не помня нещо такова
[/quote]
venciru написа: 12 Юли 2021 16:07 Но нищо не излиза ни на екранчето, ни на сваления файл.
Видими са само ако гледаш клип през апликешъна

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от venciru » 12 Юли 2021 16:41

Благодаря много. Задължително ще пробвам тези дни. Ама май и гледайки през аппа ги няма. Както и да е. Не е толкова важно, но когато си купил нещо, за което пише, че прави нещо, някакси ти се иска нещото наистина да прави това нещо.
Още веднъж мерси.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Избор на видеорегистратор

Мнение от VDK » 05 Авг 2022 16:24

Monster написа: 05 Авг 2022 08:36 видеорегистратор, който си поръчах за колата от Китай наскоро
Я сподели какво си взе и доволен ли си. Аз се оглеждам също за нещо, което да има възможност за работа и в паркинг мод.
Yaris Hybrid XP210

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта