Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Публикувай отговор
extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от extory » 21 Мар 2018 16:39

Я сега кажете кво да правя?
Вчера като че ли ми замириса на сяра от ауспуха. Предполагам ,че катализатора почва да се бъгва.Карам на газ и предполагам това го изморява така да се каже по-бързо.Та какво е най-доброто решение? Може и човек да препоръчате.
Колата е 2006 авенсис 1,8
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

RUMEN544
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2018 18:10
Местоположение: гр. Попово
Автомобил: Аурис

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от RUMEN544 » 12 Юни 2018 11:07

Здравейте, имам тойота аурис 2008г. газ-бензин 1,4. Може ли да се приложи тази хитрина за моя модел? Благодаря предварително!

AJOto
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Авг 2018 07:34
Местоположение: гр. Лом
Автомобил: Avensis D4 VTTi

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от AJOto » 24 Авг 2018 19:03

Здравейте.
Искаше ми се първият ми пост да не е свързан с проблем но уви. докато регистрирам колата и вече си имам светещ чек. Колата е Авенсис 2.0 D4 VTTi 108/147, при бърза диагностика (диагностика BOSCH) изкарва само една грешка и то в менюто на темпомата :) - Проблем с подгрев на Ламбда сонда. Изтрих я, но след няколко км пак същото. Колата върви (все пак не знам как трябва да върви такава тоята:) ). Но ми прави впечатление че има някакво забавяне между подаването на газ и вдигането на обороти, очаквах бензинов двигател като му ритна педала и оборотите да скочат, тук нещата се случват някак си забавено. Моля за съвети.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2018 08:48

Съвет - защо просто не си ремонтирате автомобила? Проверихте ли ламбда сондата и куплунзите/кабелите към нея?
Или сте от хората, които смятат, че 'изскачащите' грешки се трият и са нещо, което е направено само за да тормози потребителите, вместо да се замислите относно подсказката, която ви е посочила конкретната грешка?
Не оправите ли проблема - грешката 'ще си изскача'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AJOto
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Авг 2018 07:34
Местоположение: гр. Лом
Автомобил: Avensis D4 VTTi

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от AJOto » 25 Авг 2018 14:39

slowtraveler написа: 25 Авг 2018 08:48 Съвет - защо просто не си ремонтирате автомобила? Проверихте ли ламбда сондата и куплунзите/кабелите към нея?
Или сте от хората, които смятат, че 'изскачащите' грешки се трият и са нещо, което е направено само за да тормози потребителите, вместо да се замислите относно подсказката, която ви е посочила конкретната грешка?
Не оправите ли проблема - грешката 'ще си изскача'...
Благодаря за Бързия и експертен отговор .. оправих си автомобила и вече няма грешка. Радвам се на помощта от форума.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2018 15:46

Добре е да споделите как сте оправили проблема - това може да даде насоки на други колеги със сходен проблем как да си решат проблема или какво да проверят...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от skydiver » 25 Авг 2018 16:30

AJOto написа: 25 Авг 2018 14:39Благодаря за Бързия и експертен отговор .. оправих си автомобила и вече няма грешка. Радвам се на помощта от форума.
Пиши, ако скоро пак се появят( дано да греша де...).
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

bigheart
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2018 12:50
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Корола Версо 1,8

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от bigheart » 30 Сеп 2018 21:32

Здравейте,

И на мен ми светна check engine,trc ,vsc.
Колата ми е Корола Версо 2006г 1,8 129кс на 373000км.
Около 320000км колата почна да става много шумна между 3000-3600 оборота.
На 369000 ми светна за първи път грешка на катализатора.
На 372000 шлайфах глава и регулирахме клапани. Като в момента работи като нов. Обаче бученето си остана. Въпреки, че от страната на главата майстора каза, че е ок катализатора!
Утре ще сменям само ауспух, защото долния катализатор след като го срязоха в петък се оказа в добро състояние.

И въпроса е дали да сменям колекторния катализатор за да изчезне бученето или има друго решение?!
Каква марка ще препоръчате?

Ще съм благодарен на всяко мнение.

CYNIC
Мнения: 34
Регистриран на: 13 Фев 2018 19:10
Местоположение: софия
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от CYNIC » 24 Окт 2018 01:00

Здравейте! За да не правя нова тема ще пиша тук...
Дали някой колега е пазарувал от този сайт за авточасти https://www.avtochastionline24.bg?
Дали е доволен от това което е поръчал???
Има ли голямо значение дали ще заменя ламбда сонда( която не знам дали е универсална или не) с универсална такава на bosch или denso?

И имали някаква разлика между двете?? Питам понеже майстора каза ,че тази универсалната на bosch била за предпочитане и с тях не е имал проблеми. Но пък Denso-то са си били Японски . Та ме остави аз да си избера каква да взема... Ще съм благодарен за малко помощ :help: :help: :help: ....
TOYOTA AVAENSIS 2.0 AUTOMATIC T25

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от batececo » 24 Окт 2018 08:25


Ken8
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2018 19:52
Местоположение: Разград
Автомобил: Авенсис 1.8 vvti

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Ken8 » 25 Окт 2018 22:00

CYNIC написа: 24 Окт 2018 01:00 Има ли голямо значение дали ще заменя ламбда сонда( която не знам дали е универсална или не) с универсална такава на bosch или denso?

И имали някаква разлика между двете?? Питам понеже майстора каза ,че тази универсалната на bosch била за предпочитане и с тях не е имал проблеми. Но пък Denso-то са си били Японски . Та ме остави аз да си избера каква да взема... Ще съм благодарен за малко помощ :help: :help: :help: ....

Здравей колега, искам да споделя моя опит, от 3-4 месеца имам Авенсис 1.8 Т25.Купих я от един образ, който я карал 2 години с check engine за проблем с ламдата. Колата е с махнат катализатор. Изчетох форума и купих втулка да излъжи ламдата и да не ме дразни чека. Но при смяната се оказа, че една от 4-жици е скъсана и няма начин да се оправи. Потърсих резервна част, но новите ми се сториха скъпи. Обадих се на 7-8 обяви от морги, но този част е доста търсена и ударих на камък. Един мой приятел ми каза да погледна на кои други модели е слагана тази част и да потърся тогава пак. Та купих сонда за 15 лв втора ръка от друг модел тойота, която не е толкова популярна просто реших да рискувам, и да експериментирам купих оригинално денсо . Получи се - закачих частта с втулката, вече 2-3 хил. километра няма никакъв проблем разхода на гориво падна малко.

CYNIC
Мнения: 34
Регистриран на: 13 Фев 2018 19:10
Местоположение: софия
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от CYNIC » 25 Окт 2018 23:35

Благодаря за отзива! Купих колата от германско преди по малко от година. Още с купуването предишния собственик ми каза,че едната сондата е за смяна и я смених. Но след няколко седмици светна пак чека и показа на компа ,че и другата сонда пред катализатора е с проблем с подгряването както и първата.
TOYOTA AVAENSIS 2.0 AUTOMATIC T25

Achkooyyy
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Фев 2019 22:29
Местоположение: Мездра
Автомобил: Toyota rav 4 2003

Катализатор на рав 4

Мнение от Achkooyyy » 10 Апр 2019 00:35

Здравейте колеги! Преди месец имах проблем с дюзи, горене на масло и т.н и съм с катализатор но пушеше за страх чернилка и меришеше на изгоряло масло, та мисълта ми е този катализатор става ли за нещо, или да го махам, не разбирам много но все пак си е на 15 г и надали функционира правилно? И да спомена когато го запаля на студен двигател пуши сиво малко 2,3 мин и после само леко сиво като подам газ.. Тойота рав 4 2003 116 коня
Последно промяна от Akima на 11 Апр 2019 18:24, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката работи перфектно.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Катализатор на рав 4

Мнение от LEXUS » 11 Апр 2019 00:16

Няма значение,че е на 15 години,важно на колко километра е. И е важно,че пуши масло, което задръства катализатора, но ако колата си върви нормално, не го пипай. Ако е задръстен, мисля,ч е ще спъва колата или ще имаш светещ надпис check engine, за това второто предполагам, не съм сигурен. Но не бързай с тези работи,а си карай колата. Това,че пуши сиво за дизел докато е студен, доколкото съм чувал, е нормално, особено за повечко каран дизел.
Откъде ти гори малсо,защото спомена ,че си имал такъв проблем?
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Achkooyyy
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Фев 2019 22:29
Местоположение: Мездра
Автомобил: Toyota rav 4 2003

Катализатор на рав 4

Мнение от Achkooyyy » 11 Апр 2019 08:58

Нямам проблем, колата си върви. Гореше масло че мастора ми е сменил дюзите, и не е сменил дифтунги мисля че се казваха и от там имало нафта в маслото и ставаше мазало, поне тка ми обяснява, ни сега колата си е на 6,но си мислех че без него ще и е по лесно.. Пише че е на 177 000 км, което не са реални според мен

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта