Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Публикувай отговор
стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от стояян » 13 Фев 2019 11:45

За последните пет години може да има нещо ,но след това мъгла и всичко е илюзорна статистика в България . Важно е , че колите в България са масово бракувани в Европа . Както казах вече , че ние сме също в Европейският съюз . Не може да бракуваш кола в България и после да я пуснеш в Движение . Спомнете си случаите за коли който за претърпели тотална щета в Европа и тук идват като нови новинички . Ще разкажа случай и с комшия който живеем на един етаж .
Купи си една опел корса доста лъскава и запазена , двигател отличен . Но както казах но . След една година целият таван се напука . Кит и пак кит . Да видите шоу .
Затова автокъщите трябва да носят съдебна отговорност . Първо защото лъжат в Километража . Второ правят съмнителни ремонти преди да ги продадат . Трето подвеждат в заблуждение Клиентите . Четвърто - масово отбягват да сключат договор с който да е ясно техните задължения. Защото доста хора са изгорели от пренабити номера на купето на колата .
Смятам ,че всички ще се съгласят да се прилагат вече драконовски мерки относно продажбата от Автотърговците на коли втора употреба .

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от mandarin » 13 Фев 2019 11:55

А могат ли да ти кажат дали след 5тата година собственика се е запазил. Ако автокъщата го е купила от оригиналния собственик може да се спекулира че си е запазил навиците и да се екстраполират реалните километри.
Изображение

krasimir77
Мнения: 131
Регистриран на: 07 Дек 2018 12:38
Местоположение: Sofia
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от krasimir77 » 13 Фев 2019 15:18

Според мен в нашата "правова" държава скоро няма да стане автотърговците да носят наказателна отговорност за интервенции върху колите. А това за екстрапокирането - екстраполират си, ама със знак минус винаги. Единственото, което според мен можем да си помогнем, е да има тема с добрите и лошите търговци - като да се представят доказателства и за двата случая.
Изображение

xtratime
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014 06:41
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris Touring Sports Hy
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от xtratime » 13 Фев 2019 17:55

Привет,колеги!
Нещо не разбирам.Не трябва ли кола,която се продава от представителството на Тойота,има сервизна история и документи да има 10г. гаранция на батерията.Те ми давата само 6мес. ,а колата е 2014г. unsure.gif .На кратко колата е закупена от представителство на Тойота от друга държава,има сервизна история ,минала е тест на батерията и всичко е наред,но на въпроса ми за удължаване на гаранцията ми отговориха"Винаги има тази възможност,като това ще струва около 1000 евро" w00t.gif .
Аз съм объркан и не знам какво да си мисля.Помагайте!
Toyota Yaris 1.3 VVTi 2003
Toyota Auris Touring sports 1.8 Hybrid 2016

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от boyanmt » 13 Фев 2019 18:03

Добре дошъл в реалноста и по-точно-абсурдания,т.нар. България!
За нищо/на никой не се учудвай! Всичко е възможно!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от BOz » 13 Фев 2019 23:34

xtratime написа: 13 Фев 2019 17:55 Привет,колеги!
Нещо не разбирам.Не трябва ли кола,която се продава от представителството на Тойота,има сервизна история и документи да има 10г. гаранция на батерията.Те ми давата само 6мес. ,а колата е 2014г. unsure.gif .На кратко колата е закупена от представителство на Тойота от друга държава,има сервизна история ,минала е тест на батерията и всичко е наред,но на въпроса ми за удължаване на гаранцията ми отговориха"Винаги има тази възможност,като това ще струва около 1000 евро" w00t.gif .
Аз съм объркан и не знам какво да си мисля.Помагайте!
Това с 10-те години е бонус на локалния дилър, не е от Тойота. В България го дават на моделите от 2017 по спомен, когато гаранцията стана 6 години. Дават ти реално 4 талона за безплатен тест, все едно от 6-тата година до 10-тата да ти е безплатно. Може да ги изразходваш и за 2 години и пак да нямаш 10 години гаранция и да трябва пак да си плащаш до 10-тата отново.
А под удължаване на гаранцията какво имаш предвид точно? На цялата кола да не е 6 месеца, а да стане 1 година?
И да знаеш, че и тези 6 месеца са ограничени. Само на главните агрегати, а не на всичко.

Затова не е редно веднага да се обвинява дилъра, без да осъзнаваш какво стои зад текста.
По тази логика може да се обвини веднага чуждия дилър защо не е дал той 10 години като нашият.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

xtratime
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014 06:41
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris Touring Sports Hy
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от xtratime » 14 Фев 2019 09:47

Здравей,BOz!
Прав си за гаранцията на батерията,10г. гаранция на батерията има само за автомобилите купени от България.
Не обвинявам дилъра и нямам и намерение, извинявам се ако така съм представил нещата.Дори не съм се отказал от автомобила и най-вероятно ще отида на оглед.Говорих с дилъра по телефона и той ми каза,че дават 6месеца или 6000км. гаранция на колата,вкл.и хибридната система.Какво точно друго включва гаранцията нямам представа.Сега ще Ви помоля ако имате някой съвет,когато отида на огледа (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9254130208) и евентуално стигнем до покупка.Благодаря Ви предварително!
Toyota Yaris 1.3 VVTi 2003
Toyota Auris Touring sports 1.8 Hybrid 2016

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от BOz » 14 Фев 2019 10:06

xtratime написа: 14 Фев 2019 09:47 Не обвинявам дилъра и нямам и намерение,
Не съм се изразил правилно. Този абзац по-скоро беше насочен към колегата преди моя пост, защото неговото мнение е все едно локалния дилър тук прави мизерия, защото се намираме в България. Което в случая няма нищо общо и не е редно така да се коментира.

Иначе този Аурис е среден на цена. Ако си заслужава и това ти е абсолютния лимит на бюджета, то си струва да се види.
Но от известно време "наблюдавам" и този Аурис. Ако има някакъв шанс да дадеш тази финансова разлика, то по-добре и него да го видиш. Още на обява се вижда одраскване на 3-те копчета за режимите, но ако само това е единствената забележка мисля, че може да бъде преглътната.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

AlexBelovski
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2019 08:10
Местоположение: София
Автомобил: надявам се Prius III

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от AlexBelovski » 15 Фев 2019 10:03

стояян написа: 10 Фев 2019 18:10
AlexBelovski написа: 28 Яну 2019 09:18 Здравейте, банда!

Първи пост с кратко представяне от моя страна. Казвам се Александър. Нашата история с марката започва в не толкова далечните 90, в които баща ми откри японските автомобили именно с Тойота. Общо взето в последните около 25 години се карат само японски автомобили, а конкретно Тойоти-те, които помня, че бяха в семейството:

Corolla AE92 / 4A-FE / 1.6 GT-i hatchback
Starlet EP82 / 4E-FE + EP71/ 1.3S
Corolla AE92 / 4A-FE / 1.6 GLi liftback
Corolla E100 / 4A-FE / 1.6 L hatchback

Към днешна дата баща ми кара Corolla E110 / 4A-FE / 1.6 G6 / hatchback , а аз и брат ми идваме от Nissan форума - с модели Sunny + Almera.

Сега по същество. Семейно сме решили следващата кола да бъде Toyota Prius III генерация. Изчетох темите в секцията "Хибридно задвижване HSD" , както и някои от другите във форума, но не открих тема, в която се обсъждат конкретни обяви за марката Тойота - или по-конкретно за Prius. unsure.gif

За тази цел, бих се радвал да обсъдим конкретни обяви за Приус-и. Все още не съм гледал нито една от изброените по-долу, но възнамерявам да направя скорошни огледи, а дотогава, ще се радвам на вашата помощ :

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9m9z8n

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9m9z8n

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9m9z8n

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9m9z8n
Този сивият екземпляр е гледана кола . Точно този човек продаваше и Приус 2 но го изпуснах за няколко часа .
Пусната е нова обява за сивия Приус, като има повече снимки от предходната.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9ujpd5

Направи ми впечатления разликата в цвета м/у броня и калник, преден капак, предна лява врата спрямо задна ....говорих с човека, но според него нищо не е правено и пребоядисвано...утре ще я погледна и ще споделя...

krasimir77
Мнения: 131
Регистриран на: 07 Дек 2018 12:38
Местоположение: Sofia
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от krasimir77 » 15 Фев 2019 10:21

Защо не вземеш VIN и да провериш какво ще излезе? А може и направо в който сервиз имаш вяра да я прегледат и ще ти кажат какво има и няма.
Изображение

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от M5kov » 15 Фев 2019 10:30

Снимките много лъжат за цвета на боята, само на място могат да се видят тея неща, стига да не е боядисвана с мечето :)
Аз преди да взема моята, ходих до Перник да гледам една, която на снимки нямаше една забележка, а като я видях на място, беше като от филм на ужасите...
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

AlexBelovski
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2019 08:10
Местоположение: София
Автомобил: надявам се Prius III

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от AlexBelovski » 15 Фев 2019 10:42

krasimir77 написа: 15 Фев 2019 10:21 Защо не вземеш VIN и да провериш какво ще излезе? А може и направо в който сервиз имаш вяра да я прегледат и ще ти кажат какво има и няма.
Колата се оказа, че е в квартала ми , та ще ми е първи Приус и бих искал малко повече да го огледам-тествам. :)
M5kov написа: 15 Фев 2019 10:30 Снимките много лъжат за цвета на боята, само на място могат да се видят тея неща, стига да не е боядисвана с мечето :)
Аз преди да взема моята, ходих до Перник да гледам една, която на снимки нямаше една забележка, а като я видях на място, беше като от филм на ужасите...
Съгласен с теб, но разликата наистина е осезаема...ще видим утре де. Ще споделя! :)

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от M5kov » 15 Фев 2019 11:21

Осезаема е само на снимката. Калници, броня, капак всичко е под различен ъгъл и прави различно отражение, което дава и разлика в тона на боята.
Дори бих се хванал на лек бас, че на живо си е ок :)
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

AlexBelovski
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2019 08:10
Местоположение: София
Автомобил: надявам се Prius III

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от AlexBelovski » 15 Фев 2019 11:27

M5kov написа: 15 Фев 2019 11:21 Осезаема е само на снимката. Калници, броня, капак всичко е под различен ъгъл и прави различно отражение, което дава и разлика в тона на боята.
Дори бих се хванал на лек бас, че на живо си е ок :)
За спорта, има сделка за баса drunk.gif

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Огледи на Prius - да споделим и помогнем при покупка

Мнение от стояян » 15 Фев 2019 13:10

mandarin написа: 13 Фев 2019 11:55 А могат ли да ти кажат дали след 5тата година собственика се е запазил. Ако автокъщата го е купила от оригиналния собственик може да се спекулира че си е запазил навиците и да се екстраполират реалните километри.
Реални километри в България за кола втора употреба е мираж . Лошото е тук ,че сме хора с ограничени финанси и не можем да си купим ,чисто нови коли .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта