Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ключове & имобилайзери

Мнение от onicks » 19 Яну 2019 19:35

Здравей,ще ти дам телефона на човек който се занимава с внос на заготовки на всякакви автоключове и трансподери т.н.По принцип гравитира в bmw форума но на мен ми достави ключове за тойота и ме свърза с ключар от който останах доволен.Това стана в същия ден който се чухме.Човека се казва Максим 0888334349 това му е тела срещите ги прави в близост до хотел Хемус за София.Успех

dekzz
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2017 08:32
Местоположение: София
Автомобил: ZVW_30

Ключове & имобилайзери

Мнение от dekzz » 20 Яну 2019 01:01

Dimitar. написа: 19 Яну 2019 18:43 Здравейте,
От четири дни съм собственик на Toyota Avensis, T29.
За съжаление, имам само един ключ.
Означениета на ключа са:
---------------------
MOROCCO:
MR3983/2008
TOKAI RIKA
B74EA
---------------------
Нямам табелка с номер.
Имам желание да си направя резервен, питах един ключар. чакам да ми се обади с оферта.
Някой правил такъв ключ, евентуално ориентировъчна крайна цена?
Видях цена на "оригинален" от 550 до 743,43 лв.
Абсолютно същият ключ с тези озбозначения имах. Вече имам два. Цената е солена, наистина. Преди 20-тина мнения съм писал. Може да погледнеш последното ми мнение в тази тема.
Изображение
ZVW30_2010
Odometer: 700 000+ km

Dimitar.
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Май 2018 10:56
Местоположение: Шумен
Автомобил: Авенсис, T27

Ключове & имобилайзери

Мнение от Dimitar. » 20 Яну 2019 09:25

Благодаря ви за отговорите.
И аз попаднах на един ключ в ebay, но освен, че продавяача не е упоменал ключа да е върнат в първоначалното си състояние, има само два бутона, а моят е с три.
Уж с абсолютно еднавки означения, а имат разлика.

ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Ключове & имобилайзери

Мнение от ccvetan » 20 Яну 2019 09:53

Здравей колега,имам същия ключ като от линка. Купих го за същите пари аз от там,но се оказа,че ми трябва B75EA. На моя липсва стикера с модела. Сега ми е за продаване. Не знам дали е virgin,но работи. Тестван от ключар.
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
Димитър
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Ное 2018 07:01
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Корола Версо

Добликат на ключ за Корола Версо

Мнение от Димитър » 22 Яну 2019 13:59

Здравейте колеги,имам следното питане:Карам Тойота Корола Версо д4д 2,0 115 коня 2005 година.Искам да си извадя добликат на ключа за всеки случай.Въпроса ми е ако намеря ключ от морга някой може ли да ми помогне за препрограмирането му и дали става от бензинови коли или само дизелова да търся.От пловдив съм.Ще се радвам

dalev
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Ное 2018 22:28
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla verso

Ключове & имобилайзери

Мнение от dalev » 23 Яну 2019 18:39

Здравейте,
Да се похваля че и аз си програмирах ключ.
За моята кола обаче рецептата е следната:
Corolla Verso E12
1 всички врати затворени Мастърс ключа не е в ключалката
2 чакаш лампата купе да загасне 10 секунди
3 натискаш и пускаш спирачка и газ едновременно
4 вкараш мастър ключ
5 натискаш 5 пъти педала на газта
6 натискаш 6 пъти педала на спирачката
7 изкарваш мастър ключа вкарваш новият ключ
8 натискаш педала на газта 1 път
9 чакаш 60 секунди

Ако лампата на имобилайзера изгасне е успешно
Успех!!!

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Ключове & имобилайзери

Мнение от kostadinnm » 25 Яну 2019 10:56

Колеги, на втория ми ключ му липсва едно капаче на транспондера:
Изображение

В следствие на което, бутоните стоят хлътнали:
Изображение

От къде мога да намеря такова капаче - сега хем е неудобно за натискане, хем е по-открито и ако го намокря, ще му видя сметката. По международни сайтове продават цели ключове или опаковки, но за моя модел не можах да намеря и само транспондер на първо търсене. Ще е прекалено да вземам цял такъв, особено и като си спомням колко време ме мотаха докато го обучат едни софийски ключари.
Иначе, тоя ми е малко по-удобен за палене, понеже му е по-къс самия ключ, а оригиналния преживя потапяне в морето преди години, но още работи безотказно. Трябва да му сменя батерията и на него, но е позаминала резбата на болтчето и не ми се отваря.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ключове & имобилайзери

Мнение от onicks » 25 Яну 2019 13:35

Колега Костадин,защо не прочетеш цялата тема за да ти стане по ясно.Мслко по нагоре съм писъл за човек който продава заготовки и ключар,който ги нарязва и обучава.Тези бутони не са оригинални а гуменяци за 2 лв затова и ти потъват.Свържи се с човека който съм писал по горе.
Screenshot_2019-01-25-13-34-18.jpg
Screenshot_2019-01-25-13-34-18.jpg (271.71 KiB) Преглеждано 4929 пъти
Истинските са пластмасови и изглеждат така:

Митко и Дени
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2019 15:55
Местоположение: Костенец
Автомобил: Avensis2007

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от Митко и Дени » 26 Яну 2019 16:49

Здравеите колеги,от 7-8 месеца имам Аvensis 2007 феиса.Като цяло колата е топ но има дребен проблем които не се изразява винаги.След като заклиуча колата с дистанционото на клиуча после няма отклиучване 10 минути по някогя, но не винаги го прави моля за мнения.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от Freedom » 26 Яну 2019 18:14

Не знам дали да поздравя с "Добре дошли във форума!", като гледам колко грамотно е първото мнение. Ако дадете малко повече информация може и да помогне някой. С ключа в ключалката отключва ли се, батерията сменяна ли е, има ли централно? Прочетохте ли темата Ключове & имобилайзери?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от mfandakov » 26 Яну 2019 18:39

Офтопик
Freedom написа: 26 Яну 2019 18:14 като гледам колко грамотно е първото мнение
Това са последиците от писането на латиница,и после като се наложи да се пише на кирилица се използва същата транскрипция.
worthy.gif

Митко и Дени
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2019 15:55
Местоположение: Костенец
Автомобил: Avensis2007

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от Митко и Дени » 27 Яну 2019 13:26

Има аларма но при отключване с ключа в ключалката се включва алармата,трябва да се отключи от дистанционното на ключа ако с него е заключена.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от Freedom » 28 Яну 2019 07:15

При отказ на функция „отключване” от дистанционното:
Ако след смяна на батерията в ключа или поради друга причина не работи бутона за оключване, а бутонът за заключване работи, направете следното:
- отворете шофьорската врата
- поставете ключа в ключалката за запалването и го завъртете в положение „On”
- след 25 секунди натиснете двукратно бутона за отключване (или за заключване).
Ако не се получи от първия път опитайте пак.

Митко и Дени
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2019 15:55
Местоположение: Костенец
Автомобил: Avensis2007

Проблем с централно на Avesis 2007

Мнение от Митко и Дени » 28 Яну 2019 14:07

Мерси ще пробвам :thumbsup:

xm_net
Мнения: 56
Регистриран на: 03 Фев 2019 14:09
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 4 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от xm_net » 03 Фев 2019 22:28

kostadinnm написа: 25 Яну 2019 10:56 Колеги, на втория ми ключ му липсва едно капаче на транспондера:
Колега, отговорих ти във форума на BMW, но за всеки случай си направих регистрация и във вашия форум, за да не се разминем по някакъв начин! Само капачето за модула в който се помества електрониката не се предлага, като отделна част. Ако искаш можем да направим опит с цялата пластмасова кутийка за електронния модул - давам ти такава заедно с гумените бутони и правиш една проба как ще се получат нещата. Ако всичко е наред и резултатът те удовлетворява, ще ми ги платиш, ако ли не - връщаш ми ги и всичко приключва без нерви и недоволни от едната или другата страна! В момента не съм в София и ще отсъствам идната седмица, но ако не става дума за спешен случай, мисля че бихме могли да опитаме да направим нещо по въпроса. Държа да подчертая, че когато става дума за напасване на каква да е афтърмаркет част от ключа, към оригинален такъв, преди да се види крайният резултат не бива да се бърза с изводите "ще стане" или "няма да стане". Предполагам на всички колеги е ясно, че почти всичко на пазара що се отнася до части по ключовете за вашите автомобили (кутийки, бутони, модули за електроника и т. н.) идва от Китай или страните от региона и чудеса не бива да се очакват. Разбира се, има качество и качество и не всичко трябва да се поставя под общ знаменател! Все пак с оглед на факта, че никой от официалните вносители на коя да е марка (тук не визирам само Toyota) не работи с отделни резервни части, като само кутийка, само бутон, само перо и т. н., афтърмаркет продуктите дават възможност за една сравнително приемлива алтернатива за възстановяване на вида или функционалността на даден ключ в зависимост от конкретната ситуация.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта