Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

dvanew
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Сеп 2017 07:50
Местоположение: Велико Търново

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от dvanew » 07 Ное 2018 10:32

Здарвейте,
малко е дълго всичко но дано успея да го опиша добре - Преди около 2 месеца на около 20 км от нас при над 2000 оборота взе да ми пресветва лампата за наляганена маслото. Прибрах се на ниски обороти с около 10 присветвания на лампичката до нас. Закарах колата в сервиз и сменихме маслото филтър и датчик за налаягането. Ефект - нулев. Отворихме картера и видяхме че цедката е запушена . Изичистихме я и сглобихме. Замерихме налягането на маслото и вече бе в норми.Обаче нещо почуква след като загрее мотора сякаш горе в дясно. След около 3000 км пак същото- запушена цедка. Благодарение на Механика ме насочи за смяна на уплътнения на дюзи. Смених ме ги. Имаше проблем с не добре легнала дюза и имаше силно чукане - та пак отваряне и монтаж демонтаж на ново. Сега колата си движи нормално, пали лесно от раз / както и преди/ но чукането остана след като стопли. Решихме че може да е хапнала някой черупка по валовете. Отворихме и втория картер - нещата са добре според майстора ми, отворихме и главата и там лапите по валовете нямат следи от задиране в следствие на малко масло. Пробвах с добавка на бардал 6в1 фюлеринова - ефект нулаа.
Забелязвам обаче, че разхода ми от около и под 6 на дълго вече гони 7.5 постепенно при еднакъв стил на каране.
Времената на дюзите са мн добри около + - 0,3 и +-0,16 маслото е тойота 5на30 филтрите всичките са МАН.
Чукането се появява само на стоплен мотор!
Моля за идеии! Взех да мисля за нещо по бутални болтове и бутала да няма грижи :(((

Благодаря предварително на всички!
TOYOTA AVENSIS VERSO 2005 D4D 116 k.c.

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от kostadinnm » 07 Ное 2018 12:21

Това "горе вдясно" съвпада ли с разхлабената дюза? Да не би тракането да е от обтегача на ремъка, а повишения разход да е от друго - егр, scv-клапи. Може да пробваш и с друга бензиностанция.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
hallowe_en
Мнения: 57
Регистриран на: 06 Сеп 2015 03:55
Местоположение: София

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от hallowe_en » 07 Ное 2018 16:40

Здравей колега,
може би буталото(полата му) се удря в стените на цилиндъра вместо да върви право нагоре в следсвтие на масления глад.
Прегрявана ли е колата?
поздрави,
Стани
Тoyota Avensis II
дата на производство декември 2003
дизел
85kw (116кс)
model: CDT250L AWMEYW
пробег: 230 000км

dvanew
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Сеп 2017 07:50
Местоположение: Велико Търново

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от dvanew » 07 Ное 2018 21:36

отговарям по реда на писаното:
Първо Благодаря


* 1ви цилиндър имаше проблемна
не легнал дюза, а чувам около 4ти. scv egr почистени включително и смукателите. грешки нямам.

* не е прегрявана при мен и имах до преди случката около 25к км навъртяни без грижи :( - нещо май на там и аз клоня, но защо вдигна разхода нямам обяснение :(


Някой знае ли с хидравлипни повдигачи ли е и евентуално ако не е регулират линсе клапани на този мотое?
TOYOTA AVENSIS VERSO 2005 D4D 116 k.c.

dvanew
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Сеп 2017 07:50
Местоположение: Велико Търново

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от dvanew » 12 Ное 2018 18:22

Някой знае ли , ако е биелни лагери дали след връщане на педала на газта и каране не на свободна скорост ще чукат ли пак или не ?
TOYOTA AVENSIS VERSO 2005 D4D 116 k.c.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от мехаННика » 12 Ное 2018 22:47

Маслото трябва да е 5W40, клапаните се регулират с пулове. Биелни лагери чукат при форсиране, като пуснеш газта утихват поне в началото. Горе вдясно ти е вакуум помпата, свали я и запуши някак образувалия се отвор колкото да пробваш дали ще изчезне чукането.

GDIKOV
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2018 22:29
Местоположение: Търговище
Автомобил: Corolla Verso 2000K/116кс

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от GDIKOV » 15 Ное 2018 23:06

Здравейте,
Искам да споделя и за моят проблем - закупих си TOYOTA COROLLA VERSO 116кс, тази Неделя. Колата беше докарана на платформа като преди това доста беше изпробвана от мен и мой познат. Та във вторник я обслужих в наш сервиз като и подмених масло- умният майстора ми каза да налеем 5w30 по- добре било за турбото на колата, въздушен и горивен филтър, като въздушният когато го сменя ми дръпна много непохватно клемата- четката където е закачен дебитомера. Горивният си игра много и него постави със 100 зора, искам да уточня, че колата си вървеше много прилично. Сега на проблемите след подмяна и точене на масло нз какво е имало в него, но колата почна да пуши и то много, също така и имам това тракане от дясно за което прочетох тук. Нз какво да правя чек ми свети тракшан и АВЛ то и то комплект, едик колега ми изтри грешките и отвирихме дебитомера и го почистихме с обезмаслител, но след работа едвам се дотътрих до Шел и си сложих и добавка за изчистване на д- зи и по no-добро гориво. По разходих я на 15-20 км на 3000-3500 об. и сега май се отпуши дз-та малко, но и имам и друг проблем когато подам газ и нямам вътък колата не набира.
Бихте ли се изказали, защото нз как да я карам а не можах даже да се зарадвам, че си купихме кола.

jororo081
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Дек 2017 23:16
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис 2004 D4D, 116 к.с.

Странно чукане в двигател avensis verso 116 кс

Мнение от jororo081 » 04 Юли 2019 11:42

Тойота казват, че този двигател се кара с 5 w 30. Аз имам съмнения за повфигачите. Някой да знае за читав майстор в София?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта