Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от biro » 24 Окт 2018 07:55

Раде, предлагам да осмислиш кой инструмент какво показва на таблото ти, в какви мерни единици и какво се случва при движение.
Казваш, че компютърът показва разход на гориво, без реално да се хаби бензин. И не те е излъгал tooth.gif . Там пише L/100км без уточнение литрите от каква материя са.
Нивомерът показва ниво по скала E (empty) до F(full). При движение на газ нивото не би следвало да спада със същия темп, както показанието на компа. Може да се ползва бензин, някои газови уредби са направени така (пали на бензин, превключва на газ след загряване, подава бензин над определени обороти).
Ако искаш да показва 0L/100км докато караш на газ няма да стане. Компа показва приблизително количество гориво (той не прави хим. анализ дали е газ дали бензин), което би преминало през инжекторите в зависимост от натоварването.

Не се сърди, запитването ти изглежда необмислено. Не си изясняваш какво точно питаш. Компът ти работи коректно.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2018 09:25

Ако споделиш точният модел - навярно колегите, занимаващи се с газови уредби ще могат да подскажат дали е така.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

radeto
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2018 15:10
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от radeto » 24 Окт 2018 13:00

biro написа: 24 Окт 2018 07:55 Раде, предлагам да осмислиш кой инструмент какво показва на таблото ти, в какви мерни единици и какво се случва при движение.
Казваш, че компютърът показва разход на гориво, без реално да се хаби бензин. И не те е излъгал tooth.gif . Там пише L/100км без уточнение литрите от каква материя са.
Нивомерът показва ниво по скала E (empty) до F(full). При движение на газ нивото не би следвало да спада със същия темп, както показанието на компа. Може да се ползва бензин, някои газови уредби са направени така (пали на бензин, превключва на газ след загряване, подава бензин над определени обороти).
Ако искаш да показва 0L/100км докато караш на газ няма да стане. Компа показва приблизително количество гориво (той не прави хим. анализ дали е газ дали бензин), което би преминало през инжекторите в зависимост от натоварването.

Не се сърди, запитването ти изглежда необмислено. Не си изясняваш какво точно питаш. Компът ти работи коректно.
Съжалявам за моя тон, но си помислих, че както и в някои други форуми повече ще се спами, отколкото да се дават адекватни съвети. Явно и аз не съм се уточнил. Става въпрос за оставащия пробег с наличното гориво, че намалява. За моментния разход разбирам, че няма как да не показва някакви стойности. За момента не знам дали ще се променя и скалата за налично гориво, защото още не съм направил и 30 км, откакто е на газ, но това първо ми се наби на очите. Километрите пробег с наличното гориво намаляват и не знам какво ще стане когато станат 0 км. Защото аз бензин ще имам в резервоара, но показателите ще са, че няма и си мисля дали няма да блокира борд компютъра или нещо подобно.

radeto
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2018 15:10
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от radeto » 24 Окт 2018 13:08

slowtraveler написа: 24 Окт 2018 09:25 Ако споделиш точният модел - навярно колегите, занимаващи се с газови уредби ще могат да подскажат дали е така.
Тойота Версо 2015 г. 1,8i, 108kw., 147 к. с., а газовата система е диджитроник.

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от biro » 24 Окт 2018 14:09

А така, хубаво е да се уточнава. Значи ставало въпрос за оставащия пробег, а не за оставащото гориво. Редно е да се обръща внимание на измерваната величина преди да се оформят въпроси.
Със сигурност колата няма да блокира при оставащи 0км пробег, щеше да е пълно с блокирали коли на моргата и никой нямаше да си сложи ГУ ако ще трябва да сменя колата на второто зареждане.
Също така става ясно, че си минал само 30км с тая нова газова уредба. Защо бързаш да се тормозиш, ха покарай малко повече, изгаси запали няколко пъти па виж дали оставащ пробег не се актуализира според нивото на бензина.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2018 14:17

Оставащият пробег няма как да бъде актуален, защото автомобилът/компютърът няма как да разбере нивото на горивото в газовата бутилка и да прави някакви диви комбинации с нивото на бензина, та да ти каже колко е остатъчния пробег...
Но и моментния и средния разход също няма да бъдат коректни поради причините, които изброих в горното мнение (ЕКУ-то подава сигнал за отваряне на бензиновите инжектори и на тази база изчислява колко гориво 'е хвърлило', докато при газова уредба, самата уредба модифицира тези данни и в реалност пуска друго количество гориво)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от biro » 24 Окт 2018 14:45

Да де ама нали като пробега стане 0 и заредиш гориво, пробега се актуализира според нивото. Та от къде колата ще знае заредил ли си не си ли. Като види пълен резервоар на следващото палене ще покаже максимален пробег.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

radeto
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2018 15:10
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от radeto » 24 Окт 2018 15:32

biro написа: 24 Окт 2018 14:09 А така, хубаво е да се уточнава. Значи ставало въпрос за оставащия пробег, а не за оставащото гориво. Редно е да се обръща внимание на измерваната величина преди да се оформят въпроси.
Със сигурност колата няма да блокира при оставащи 0км пробег, щеше да е пълно с блокирали коли на моргата и никой нямаше да си сложи ГУ ако ще трябва да сменя колата на второто зареждане.
Също така става ясно, че си минал само 30км с тая нова газова уредба. Защо бързаш да се тормозиш, ха покарай малко повече, изгаси запали няколко пъти па виж дали оставащ пробег не се актуализира според нивото на бензина.
Ще те послушам :) Благодаря за съвета!

radeto
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2018 15:10
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от radeto » 24 Окт 2018 15:36

biro написа: 24 Окт 2018 14:45 Да де ама нали като пробега стане 0 и заредиш гориво, пробега се актуализира според нивото. Та от къде колата ще знае заредил ли си не си ли. Като види пълен резервоар на следващото палене ще покаже максимален пробег.
Моето притеснение беше, че както намалява пробега вероятно ше намаляват и чертичките оставащо гориво и тогава няма да знам колко гориво имам в резервоара, както и дали няма да се получи проблем с компютъра при тази ситуация. Ще послушам колегата biro и ще навъртя километри, за да установя дали деленията на резерва гориво намаляват без да се разходва бензин. Ще напиша какво съм установил, може да има и други шашкащи се като мен. Благодаря ви!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2018 15:42

Деленията на бензиномера ще отговарят на реалното количество бензин - там проблеми няма.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 24 Окт 2018 19:50

Такъв емулатор имах предвид.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2018 21:07

Ясно, да, не съм сигурен как е при Тойотата... Явно 'емулатора' е пряк индикатор, който не преминава през ЕКУ-то.. :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Пламен_Вн
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Фев 2017 17:51
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Пламен_Вн » 24 Окт 2018 21:56

Имах същия проблем с Пежо 307.Стрелката на бензиномера падаше след каране на газ до зареждане на бензин.След зареждане на бензин стрелката си показваше коректно.След като споделих това с газаджията,той ми предложи инстлиране на емулатор който да връща бензиномера в реални стойности след изключване от контакт.Така с ново стартиране на двигателя виждах реално колко бензин имах е резервоара.Струваше ми по спомени25-30 лв. с работата. smile.gif
Toyota Corolla ZRE151L - 2008г. ; VIN-AHTLB56E303015651
Suzuki Swift - 1.3 i 16V (92 Hp)-2007г.

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от YoKK » 24 Окт 2018 22:14

Пламен_Вн написа: 24 Окт 2018 21:56 Имах същия проблем с Пежо 307.Стрелката на бензиномера падаше след каране на газ до зареждане на бензин.След зареждане на бензин стрелката си показваше коректно.След като споделих това с газаджията,той ми предложи инстлиране на емулатор който да връща бензиномера в реални стойности след изключване от контакт.Така с ново стартиране на двигателя виждах реално колко бензин имах е резервоара.Струваше ми по спомени25-30 лв. с работата. smile.gif
Казуса на колегата е съвсем друг. Количеството на наличното гориво в резервоара се показва коректно. Просто се притеснява, че ориентировъчните км пробег с наличнито гориво намаляват, без реално да се изразходва бензина, понеже кара на газ. Просто при тойота е така. Няма място за притеснение дори след като оставащият пробег покаже 0км. Колата си работи без никакви проблеми, просто няма да виждаш вече колко км ориентировъчно би могъл да минеш с наличното гориво в резервоара. Нещата временно се оправят когато заредиш бензин и покараш известно време на бензин, без да обръщаш на газ. В момента в който обърнеш на газ, филмът се повтаря.

radeto
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2018 15:10
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от radeto » 24 Окт 2018 23:32

Благодаря колеги, чувствам се доста по-спокоен.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта