[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Публикувай отговор
Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от krasengn » 02 Сеп 2018 20:14

Моята Корола от подписа излиза, че трябва да мине тази сервизна кампания. Въпреки, че е произведена през 2005г. Чудя се дали да ходя. Не ми се иска да я разглобяват.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от WoLF » 02 Сеп 2018 22:25

От една страна може да ти я остваят с трайни белези от друга страна тя може да те остави с трайни белези (не дай си Боже) no.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от tora » 19 Сеп 2018 10:28

Вчера ми се обадиха и сутринта минах по тази последната сервизна акция, за около 20 мин., вкл. и подписване на протокола.

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от YoKK » 19 Сеп 2018 10:55

tora написа: 19 Сеп 2018 10:28 Вчера ми се обадиха и сутринта минах по тази последната сервизна акция, за около 20 мин., вкл. и подписване на протокола.

Е как те оправиха за 20мин?! То само бумащината е 10мин. , а за смяната на пиропатрона си отиват още 1,5ч.
Между другото в момента тече и кампания за следгаранционна подмяна на някаква гарнитура на бензиновата помпа. Аз успях да ги мина и двете наведнъж. Отне половин ден.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от tora » 19 Сеп 2018 11:14

Нищо не сменят, поглеждат дали в правилната посока е монтиран патрона. Вероятно февруари при смяната е сложен случайно правилно.

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от krasengn » 03 Окт 2018 20:02

Преминах в ТМ Ауто София Изток сервизната кампания за еърбега на пътника до шофьора.
Когато я оставях, приемчика в сервиза ми даде документ и каза, че ще свалят цялото предно табло. А когато я взимах друг там ми каза, че само от към вратата се отваря... Видях парченца дунапрен и прах по седалките и стелките. Нищо друго не се вижда.
Друг приемчик ми я върна, подписах му се, а документа смачка и хвърли в кошчето. Мислел, че няма да го искам. Но ми копира техния екземпляр. Тръгнах си и чак тогава видях, че ми е копирал документ за друга кола. Записах се за 16.30, за да мога да я взема в 18ч. Оставих им я сутринта в 8.30ч. и след работа вечерта, си я взех.
Доволен съм, че минах кампанията.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Пламен_Вн
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Фев 2017 17:51
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от Пламен_Вн » 03 Окт 2018 20:38

Аз също минах сервизната кампания във Варна.Записах се преди около 15-тина дена за петък 28 септември.Обадиха ми се ден по-рано за потвърждение.Оставих колата сутринта в 8.30.В 11 часа ми се обадиха че колата е готова.Отидох да си я взема,подписах документ на който ми дадоха и копие и си тръгнах като преди това я огледах за оставени негативни белези но такива нямаше.Каквото и да са (не са) правили минах по реда си. :D
Toyota Corolla ZRE151L - 2008г. ; VIN-AHTLB56E303015651
Suzuki Swift - 1.3 i 16V (92 Hp)-2007г.

rovers
Мнения: 74
Регистриран на: 20 Ное 2015 16:18
Местоположение: София

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от rovers » 04 Окт 2018 12:09

Аз минах лятото през София Запад. Сваляли са таблото, щото не бяха закрепили добре горната щипка на декоративния капак на лявата колонка.
T25 2.2 150 hp 2008

mgdesign
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Юни 2016 23:38
Местоположение: Пловдив

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от mgdesign » 10 Окт 2018 21:10

Здравейте, нека споделя и моя опит с тази кампания за момента. Обадих се в Тойота тиксим Пловдив месец юни 2017 г. Отговорът бе, че поръчват частите по сервизна кампания - еърбег и кормилен прът за Авенсис и ще ми се обадят. По принцип съм търпелив. Година по - късно на 10.10.2018 г. ме вкараха в сервиза за смяна. Същия ден вземам колата от сервиза и тръгвам. Страничните колонки с черни линии отдолу към таблото. Отговорът бе, че са опирали в таблото и така се е получило!!?? И при другите смени на други автомобили се получавало така като се сваля таблото!!! След 50 метра светна VSC и се върнах. Отговорът бе, че не са направили калибриране на позиционния сензор на волана. Последва час и половина настройка. При която настройка единия от техниците няколко пъти пробва колата, като оборотомера на първа имах чувството, че влиза в червения сектор. Търпеливо изчаках, но така не се пробва автомобил. Качвам се пак и потеглям и какво да видя - по средата на таблото към челното стъкло пластмасовата част на таблото издута нагоре. Поглеждам отвън през челното стъкло таблото и какво да видя - премачкан въздуховода който обдухва предното стъкло от неправилен монтаж на арматурното табло. Хайде пак обратно в сервиза. Утре щели да оправят проблема. Тръгвам си пак от сервиза и по пътя ми става леко горещо. Поглеждам климатика - той е на студено. Изглежда има нещо разместено. Чудя се в 21 век така ли трябва да бъде извършвана тази услуга???? Иначе човека на приемна сервизно обслужване го хвана срам, но той няма вина. Не може да разглобиш нещо и поради не знам какви си причини като го сглобяваш да го закърпиш някак си и да правиш поразии и да кажеш ТАКА СЕ ПОЛУЧАВА!!!!
ДА, но така се получава само в БГ и то само в оторизиран сервиз!!!
Поздрави!

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от YoKK » 10 Окт 2018 22:57

Колега, въобще не им се води по акъла. Съветът ми е да пишеш директно до София, щото наште си мислят, че могат да си я карат така до безкрай. Преди време имах известни различия с представителството в Пловдив и се наложи да напиша официална жалба до централата в София. От там явно ги бяха подгряли, понеже още на следващия ден ми се обадиха приемчика и управителя да се извинят, че е станало недоразумение и видиш ли не ме били разбрали правилно. В крайна сметка стана така както исках, но рядко има обратна връзка към София и там няма как да знаят за магариите на отделните представителства. Извода е, че в Пловдив не са си взели никаква поука, въпреки конското от София. Направо ти се чудя как си се стърпял да не викнеш директно управителя, ами се оставяш приемчика да те размотава. Ако искаш ще ти дам e-mail за жалбата, а ти не ги оставяй, щото нищо няма да се промени като си мълчим

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от ivied » 11 Окт 2018 01:18

YoKK написа: 10 Окт 2018 22:57 Извода е, че в Пловдив не са си взели никаква поука, въпреки конското от София.
Те пък в София такива поуки си взимат, че...
Извода е писма директно до главната квартира, ама не в Словакия и Унгария - които са за Централна Европа, ами в Брюксел, които би трябвало да отговарят/контролират всички вкл. и Русия, Турция и т.н. освен страните в ЕС.

Phone, +32 2 745 21 11 · Address. Bourgetlaan 60; 1140 Brussels, Belgium ... Toyota Motor Europe
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от onicks » 16 Окт 2018 09:27

На 29.10 ТМ изток и аз имам записан час за равката еърбег и пиропатрон на водача.

stoyanov
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Май 2018 19:08
Местоположение: Варна
Автомобил: Rav4 XA30

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от stoyanov » 26 Окт 2018 21:51

При проверката по рама във Варна за моята кола rav4 2007 излиза само да се монтира защитна пластмаса под задната седалка. Това с цел да се предотврати претриване на кабели.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от tora » 03 Ное 2018 13:04

От 2-3 дни има нова кампания, проверете си в сайта. Свързано е май със сензори за възглавници и пиропатроните на коланите на някои модели.

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

[Сервизна кампания] Дефектни въздушни възглавници "Takata"

Мнение от maestro75 » 04 Ное 2018 20:58

Последните Короли, фейслифта, не участват в кампанията :)
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 60 госта