Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Публикувай отговор
Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 05 Окт 2018 11:02

Двигателя е бил мит началото на годината. Сега си беше нормално запрашен. Това, което забелязах е, че я карат с масло 5W40. Честно казано не се загледах детайлно за течове или някакви омаслявания. Питах харчи ли масло, отговорът разбира се беше отрицателен tooth.gif Не пуши, не мерише. В понеделник пак ще ги огледам хубаво нещата, че като я гледах първия път бях под влиянието на емоциите и съм забелязал, че втория оглед е по адекватен smile.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от slowtraveler » 05 Окт 2018 11:43

Имай предвид, че доста двигатели са капризни към каране в обороти. Често двигател, който се кара в по-ниски обороти (дори и с по-голямо натоварване) може да не гори масло, а в близки до ограничител - да гори сериозно...
Имах подобен проблем с Астричката ми на 60х.км... Варна-София-Варна за 8 часа с ходене до центъра на София - 1л масло... При нормално каране - 0.2-0.5л/15х.км...
Разбира се при теб може по принцип да си го гори заради износване или пък някъде да капе...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 05 Окт 2018 11:59

Toyota-та ще я карам 70% градско в София, а и с този двигател стилът на каране ще е спокоен. То аз по принцип си карам спокойно, но си е друго да имаш мощ и когато решиш да се изтреляш tooth.gif С този мотор няма изтрелване, но пък има икономия, което за момента ми е на оферта. Иначе и аз преди години го имах този проблем, във високите обороти си хапваше яко масълце, но така си я и продадох колата. Тук се надявам ако има проблем с маслото да се хване преди покупката, за да мога да играя с цената. Иначе всичко се оправя. Ако трябва ще се разглоби двигателя даже. Нали, дано не се стига до там, но бих го направил ако колата усетя, че е мойта smile.gif

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 08 Окт 2018 12:44

Здравейте smile.gif

Днес бях в Toyota и направих преглед на автомобила. Нещата, които излезнаха са:

1. Десен преден лагер виел.
2. Гарнитурата на клапаните. Било омаслено малко и трябвало да се смени.
3. Диагностиката показа грешка P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1). Казаха ми за катализатора, сонди, щуротии ... чета в момента темите за тази грешка.

ABS-а не му намериха никакъв проблем, а се показва от време на време.

Колата много ми харесва, спазарихме цена и мисля да я взема. Нещото, което ме притеснява е дали не гори масло и тази грешка да е свързана с тази тема? Вие какво мислите?

Иначе в Toyota прегледа трае 1 час. Удоволствието е 112 лв. Казах какво да погледнат, че ми е направило впечатление и накрая ми дадоха разпечатки с резултатите от диагностиката. Колата е на 275к и до края на миналата година е била карана в Швейцария.

Някой ако има какво да вметне ще съм благодарен :cheers:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от slowtraveler » 08 Окт 2018 13:13

1. Случва се често по нашите пътища - сменя се
2. Зависи колко. При някои случаи е приемливо да се остави 'както е', стига да е само леко омасляване разбира се.. Ако омасляването е сериозно - смяна
3. Активна или записана грешка е? Freeze Frame? Започва се от най-евтиното - Ламбда сондите :)
АБС - притеснително... Да не би блока да прави проблеми..

Горното - безусловно трябва да се използва за редукция на цената...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 08 Окт 2018 13:21

Казаха, че омасляването е леко, но трябва да се види, да. Относно грешката - нямам никаква идея дали е активна или пасивна. Всъщност на документа пише Freeze Frame - Y. Предполагам Y значи Yes unsure.gif Отноцно ABS-a, там няма как да говоря за цена, защото нищо не намериха за съжаление. Иначе коригирахме стойността на базата на горните проблеми smile.gif

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от biro » 08 Окт 2018 15:06

Много ми е интересно как хората си харесват нещо и дори наличните му проблеми не са в състование да ги разубедят.
Тази грешка напомня на изтърбушен катализатор, например поради запушване след горене на масло. Вероятно е купена от Швейцария с проблем и в Бг е имало интервенция.
Ако ти се занимава с ремонти и цената на колата е добра, щом ти е на сърце грабвай. Аз не бих.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 08 Окт 2018 15:37

Да, колата има проблеми. Аз обаче не очаквам да намеря безпроблемен 13/14 годишен автомобил. Поне опита ми до момента това показва. Дори и да намеря, в което се съмнявам, тогава цената ще е друга, а и пак не е сигурно, че като направя 200 км. и няма да се налага и на него да му отварям двигателя. Тук дилемата е да избера по-малкото зло. Защото другите, които ги гледах бяха още по-зле sad.gif Тях не съм ги прекарвал през сервиз, но като тегля чертата, времето, което ще изгубя и парите, които ще вкарам ... може и да е по-добре да оправя някоя бънгия вместо да търся перфектната.

Иначе много ще се радвам да изпадне безпроблемен кош за 6К. Тогава въобще няма да се чудя, но уви ... :cheers:

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от Cealtex » 09 Окт 2018 23:28

slowtraveler написа: 05 Окт 2018 10:31 Теч на масло се забелязва точно при измит двигател... Иначе пръските и парите хвърчат навсякъде и се лепи прахоляк..
Всъщност си прав, но не трябва ли малко по-стабилно каране, тоест повечко километри или форсиране, за да си проличи сълзене/теч? Защото според мен, ако мотора е измит, но не е каран много, ще си изглежда лъскав или съм в грешка?
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от slowtraveler » 09 Окт 2018 23:43

Просто маслото 'се разлива' по повърхността много лесно и бързо. Затова една капка може да омаже половината двигател.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от Cealtex » 10 Окт 2018 09:00

biro написа: 08 Окт 2018 15:06 Много ми е интересно как хората си харесват нещо и дори наличните му проблеми не са в състование да ги разубедят.
Тази грешка напомня на изтърбушен катализатор, например поради запушване след горене на масло. Вероятно е купена от Швейцария с проблем и в Бг е имало интервенция.
Ако ти се занимава с ремонти и цената на колата е добра, щом ти е на сърце грабвай. Аз не бих.
Не само ми напомня ами си е доста по-прясно относно грешката за Low Bank Threshold и е баш катализатора. При мен беше на бай Пасьо де, но грешката беше абсолютно същата. Пробвах с дистанционна втулка, ама не станаха нещата и накрая игра флекса и...
► Виж съдържание
Успех на колегата и дано да не си вкара автогол.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от dondomates » 10 Окт 2018 09:38

Явно имам късмет и в последния момент изпадна друг автомобил, който вече е минал интервенцията с тази грешка, което ще ми спести ходене по мъките. Като цяло офертата е доста добра, но аз като един съмнителен човечец, за мое успокоение ще я вкарам и нея в Тойота, за да видим там какво ще покаже и евентуално да играем още с цената. А и цвета и е тъмно сив, може би графит някакъв се води, което за мен е перфектно smile.gif

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от Cealtex » 11 Окт 2018 11:07

dondomates написа: 10 Окт 2018 09:38 Явно имам късмет и в последния момент изпадна друг автомобил, който вече е минал интервенцията с тази грешка, което ще ми спести ходене по мъките. Като цяло офертата е доста добра, но аз като един съмнителен човечец, за мое успокоение ще я вкарам и нея в Тойота, за да видим там какво ще покаже и евентуално да играем още с цената. А и цвета и е тъмно сив, може би графит някакъв се води, което за мен е перфектно smile.gif
Дано това вече да е твоя автомобил. Иначе добре си решил и нея да я минеш през Тойота. Иначе ако е тъмно сива, най-вероятно наистина се води графит (моята е такава).
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от SAMOOEL » 12 Окт 2018 15:28

И аз като колегата си търся Асенсис Т25 1.8 бензин, но и аз като него не откривам почти нищо заслужаващо си. Преди около 11 години като си търсех Авенсис Т22 бензин също беше трудна работата, не не чак толкова невъзможна. Тогава също имаше малък избор, но колите (отново 10-12 годишни) определено бяха в много по-добро състояние. Може би поради комплексни причини автомобилите са станали по-чупливи, хората по-безхаберни към колите си . . . не знам?! Иска ми се да остана верен на марката Тойота и най-вече на Авенсис, да видим дали sad.gif

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Мнение от dondomates » 19 Окт 2018 09:21

Разгеле, вече съм с 'нова' колица worthy.gif

Второто ходене в Тойота София запад не беше като първото wink.gif Първо не ми дадоха листа със стойностите от диагностиката, защото казаха, че били я закачили на друга машина и нямало как да ги разпечатат. За мен това е несериозно. Ми да ги качат на някакъв друг носител или да ги пратят по пощата, а ако искат и с гълъб. Това добре. Отивам после да плащам и жената, която ще нарека лелката ми вика 126 кинта. Викам й, миналата седмица защо беше 113 лв? Цените ли сте вдигнали? Адекватен отговорът така и не получих, платих си и да ме няма. Но да кажа й една хубава дума за приемчика. Този път ме вкара в сервиза да ми покаже къде има теч. Той беше адекватен. Механика, за него като за умрелите ... или хубаво, или нищо.

Извода, който напрах е следния: продължава да ми се затвърдява мнението, че в официалните сервизи ги събират от кол и въже. Може да попаднеш на читав, а може и да не. Съветът ми е, който реши да взима Авенсис, нека мине през Тойота, но задължително да има едно на ум, че нещата, които има като проблеми по автомобила може и да не са точно такива каквито ги изкарват там. Единствения плюс е диагностиката, която правят и че човек може да отбие от цената на базата на прегледа, който са направили.

Иначе количката е чук. И в Тойота, и в сервиза, в който я обслувих казаха, че е идеална за 14-те си годинки. Обслужването ми стъпи на 1020 лв, като тепърва ще се разбере харчи ли масло или не :cheers:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 52 госта