Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Публикувай отговор
Аватар
yopen71
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Май 2014 19:27

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от yopen71 » 27 Авг 2018 21:30

Здравейте.Ще споделя и аз мнение относно Yatour,Grom и другите марки cd-changer емулатори.За 4 години изпробвах какви ли не китайски и щатски модели .Напълно съм разочарован!Освен абсолютно необходимия емулатор тези боклуци ползват и крайно нескопосани dac-ве и pre-amp-ве.С тях никога няма да достигнете качеството на оригиналният cd-player на автомобила ви.Не ми вярвате? Направете тест с едно и също парче през сд-плейъра и някое от тези устройства(формата на аудиото задължително да е lossless демек wav) и ще се убедите сами.Нито динамиката,нито стерео изображението ,нито дори нивото на сигнала ще се доближава до качеството от фабричното сд на автомобила ви.Причината - вече я споменах:некачествени и евтини дакове,некадърно проектирани пре-ампове.Получава се наслагване:от едната страна дака на сд-то ви от другата дака на смартфона,айпода,бт-ресийвъра и т.н. и по средата дака и пред-ампа на китайската гордост...Лесно е да си представите какво мазало става. С парите ,които налях по експерименти с тези боклуци спокойно биха ми стигнали за покупка на един убийствен двоен дин Пайнер + оригинален frame.Ще ви задам въпрос на който да си отговорите сами:Колко струва най-ефтиният Yatour или Grom и колко струва най ефтиното aftermarket сд с aux и bt? По-нататъшноят коментар смятам ,че е излишен...Нали?
Пс:От цялата тая далавера ми остана единствено един изключително качествен(вероятно най-добрият на пазара до момента) бт-ресийвър EarStudio ES100-24bit Portable High-Resolution Bluetooth Receiver/USB DAC/Headphone Amp with LDAC, aptX HD, aptX, AAC .Имам седан Корола 2007 и се спрях на варианта да си потърся втора ръка или от моргите фабрично сд за моделите 2009-2013 корола.Имат си AUX и с бт ресийвъра ми трябва да е пълно щастие. worthy.gif

color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от color » 27 Авг 2018 22:14

Лично мнение - не знам какъв е дака на GROM, но и аз съм си правил тест с оригинално CD пуснато през фабричното ми аудио и същия диск във FLAC формат и трябва да кажа, че GROM се справя съвсем прилично. А аз не съм от непретенциозните и имам слух. Мисля че за в кола този емулатор си заслужава парите, които не са и малко в интерес на истината. Единственото дразнещо нещо е некоректното изписване на имената на траковете, но това съм го преживял вече. По важното е, че си разширих функционалността на аудиото (B9010) без почти никакви интервенции по интериора. Иначе за боклучавите китайски дакове и предампове съм абсолютно съгласен, но то и няма как с трици маймуни...
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
yopen71
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Май 2014 19:27

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от yopen71 » 27 Авг 2018 23:16

color написа: 27 Авг 2018 22:14GROM,
Прощавай и знай ,че не искам да влизам в спор с теб и да правя контра на изказването ти.Това му е хубавото че всеки има право на лично мнение.Ще изложа конкретно моя опит с Гром,като отново се извинявам че мнението ми не съвпада с твоето.Grom струва около 130 паунда .Изтърпях го за около месец.Ако включиш директно смартфона към аукса нивото на сигнала е много ниско.Това се дължи на разликата между изходящото напрежение от изхода за слушалки на смартфона и и aux входа на гром ,който не може да усили достатъчно сигнала понеже не разполага с кадърен предусилвател.Ако кънектнеш смартфона през БТ качеството на звука е далеч под стандарта за CD quality.Причина:Гром не подържа aptX,aptX-HD,Ldac.Подържа единствено (за плейбек) A2DP ,което е силно компресиран lossy формат (в моите очи и уши 128-256кб мп3).Една камара кабели с външен микрофон 3м кабел...тактично бих казал: не дотам удобен за инсталация в кола.Единственото утешение на фона на всичко това +130 паунда цена е когато ползваш усб порта,но и там нивото на сигнала е малко по ниско сравнено с изходящия сигнал от фабричното сд.Относно качеството на усб порта сравнено с качеството от фабричното сд ще замълча.Всеки чува различно
Пс:Забравих да попитам:Дали няма за около 130 паунда(300лв) на пазара aftermarket стерео с БТ подържащ aptx и качествен aux?

color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от color » 28 Авг 2018 22:18

Няма проблем, колега, форума е за споделяне на мнения. Нямам голям опит с караудио и сигурно си прав че има и по- добри решения. В моя случай ми върши работа, защото не исках да сменям фабричната навигация B9010, която е с аудиото и блутута в едно. Не ми харесва дизайна на китайските андроид навигации, а тези които стават са с цена от 400 лева и нагоре. Относно инсталацията - един кабел от B9010 към грома. Нищо повече. Самия емулатор съм монтирал зад жабката и всичко е скрито. По принцип ползвам само USB входа и както казах, като за в кола качеството според мен е съвсем прилично а нивото на сигнала е много малко по-ниско от това на CD-то.
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Qblue » 21 Окт 2018 03:05

Здравейте! Сложих Yatour на Avensis T25 фейслифт (6+6). При теста след монтажа работеше нормално. Колегата даде неговата SD карта с детски песнички. Купих си 16 GB SD карта. Сложих 14 GB музика. При теста обаче се чува непрекъснато ритмично пукане. Някой има ли идея защо?

Shash
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Апр 2017 14:30
Местоположение: Sofia

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Shash » 22 Окт 2018 14:53

Много са 14GB за Yatour-а. По-добре си раздели песните в четири карти по 4 GB.
След множество тестове с различни носители установих, че най-добре е с SD карта SanDisk или Kingston - 16GB пълна максимум до 4 GB. Aко е над 4GB, започва едно забиване, смесване на песни и т.н. След известно време картата не може да се прочете от компютър и се налага да се замени с нова. Сега ползвам 2 карти на Kingston 16GB с 4GB песни в тях. И двете си работят безпроблемно вече над 6 месеца - Yatour и компютъра четат съдържанието в тях и няма загубени данни.
2004 Toyota RAV4 XA20 2.0 D4D 1CDFTV

kamendc
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2018 16:21
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 III 2.2 D4D 136

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от kamendc » 22 Окт 2018 15:53

Здравейте,
На моята РАВ4 като я взех гледам в жабката има букса за iPhone - не съм отварял таблото да видя как влиза в СД-то, но вероятно човекът си е сложил нещо подобно на Yatour.
Аз обаче не съм с айфон, а с андроид - сега трябва да си купувам някакъв стар айфон или айпод ли, който да го ползвам само като памет за МП3-ки? Тази букса дали го зарежда за да може да стои винаги в жабката, или ще трябва и да го вадя да го зареждам периодически...
Някой с айфон ако иска да се трампим, давам интерфейса за айфон срещу такъв за флашка.

vasilstf
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Авг 2017 22:25
Местоположение: София

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от vasilstf » 17 Ное 2018 23:03

kamendc написа: 22 Окт 2018 15:53 Здравейте,
На моята РАВ4 като я взех гледам в жабката има букса за iPhone - не съм отварял таблото да видя как влиза в СД-то, но вероятно човекът си е сложил нещо подобно на Yatour.
Аз обаче не съм с айфон, а с андроид - сега трябва да си купувам някакъв стар айфон или айпод ли, който да го ползвам само като памет за МП3-ки? Тази букса дали го зарежда за да може да стои винаги в жабката, или ще трябва и да го вадя да го зареждам периодически...
Някой с айфон ако иска да се трампим, давам интерфейса за айфон срещу такъв за флашка.
Ще трябва да разглобиш и да видиш тази букса къде отива и към какво е свързана. Много вероятно е, този кабел само да зарежда телефона, а ако е за музика, значи може би има нещо което работи и с андроид. Повечето изброени до тук устройства работят на двете платформи. Може и докато свири, да опиташ да потърсиш нещо през блутут. Ако има блутут, ще можеш да се свържеш без значение какъв ти е телефона.

kamendc
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2018 16:21
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 III 2.2 D4D 136

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от kamendc » 19 Ное 2018 11:49

Bluetooth има фабрично към стереото, обаче работи само за обаждания, за музика не ще.
Иначе прави pair с телефона, намира го, но като пускам музика от телеофна си свири през неговия говорител, през стереото на колата не ще. А за обаждания си го прекарва оттам, има и микрофон горе в огледалото, и всичко както си му е реда. Но явно тогава 2008г. не са мислили още за музика през блутут.
С това кабелче за ай-фон все се каня да пробвам с ай-фон от някой познат, ама няма сега да си сменям телефона, за да мога да го връзвам към колата, я.

емооо
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Апр 2018 09:46
Местоположение: Сливен

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от емооо » 06 Фев 2019 17:59

Здравейте колеги, сложих тази джаджа https://www.aliexpress.com/item/DOXINGY ... 4c4dsckhpr когато не е запален двигателят работи без проблем, когато запаля минава на радио и не може да се превключи на CD, като изгася и дам на контакт пак се свързва, някакви идей?
Toyota corolla D4D 2.0 116ph

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от batececo » 09 Фев 2019 10:20

Здравейте!

Няколко пъти съм прочел цялата тема, страхотно наистина, респект за всички писали и споделили знания и опит.

Най-накрая се реших да си взема Yatour, обаче дори след старателно препрочитане не намерих някой да е монтирал на Аурис Е15 преди фейслифта с най-ниско ниво на оборудване. По-точно единствено ме интересува каква е буксата - 5+7 или 6+6. За да не давам излишни пари за "Y" кабел. Дори в japan-parts.eu не намирам точна информация какъв е player-а и съответно коя е буксата за управление на чейнджър.

Попаднах на едно клипче в тубата, което доста ме зарадва, че за Аурис Е15 може без да разглобявам, да вляза в ролята на гинеколог и просто да бръкна зад долната жабка, която се сваля много лесно, включително при смяна на филтъра за купето: tooth.gif :whistle: :thumbsup:



Гледах и други клипове и ми прилича на 6+6, обаче не се вижда ясно. Рових по ревюта в алито и в ибея, както и в описанията, пак срещам уклончиво описание, също така за есин и същ продукт един търговец пише, че не става за Аурис, друг пише, че става и т.н...

Ето единствената снимка в japan-parts.eu (само номера на панели, планки и болтове...):
Прикачени файлове
Screenshot_20190209-100334.png
Screenshot_20190209-100334.png (504.62 KiB) Преглеждано 14376 пъти

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от gimara » 09 Фев 2019 10:57

Според мен е 6+6 ЦЪК

dragonn2
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Май 2013 21:10
Местоположение: Sofia/Samokov
Обратна връзка:

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от dragonn2 » 21 Фев 2019 18:50

Здравейте, наскоро си купих Yatour с букса 5+7. Пасва, но радиото не пали след това. По принцип колата е със заводска навигация, която аз съм премахнал, но въпреки това на това гнездо има включена букса с 2 сиви жици (виж снимката). Като махна буксата не ще да запали радиото. Като сложа Yatour-а пак нищо. Някакви идеи какви са тия 2 жици?
20190221_183835.jpg
20190221_183835.jpg (234 KiB) Преглеждано 14300 пъти
Изображение + Powerbox

Paiaka
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Ное 2015 09:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t25 2.0 116

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от Paiaka » 21 Фев 2019 20:55

dragonn2 написа: 21 Фев 2019 18:50 Здравейте, наскоро си купих Yatour с букса 5+7. Пасва, но радиото не пали след това. По принцип колата е със заводска навигация, която аз съм премахнал, но въпреки това на това гнездо има включена букса с 2 сиви жици (виж снимката). Като махна буксата не ще да запали радиото. Като сложа Yatour-а пак нищо. Някакви идеи какви са тия 2 жици?
20190221_183835.jpg
прехвърли тези 2 жици в новата букса . Местата им, предполагам са празни ;)

dragonn2
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Май 2013 21:10
Местоположение: Sofia/Samokov
Обратна връзка:

Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Мнение от dragonn2 » 22 Фев 2019 09:51

Там е работата че не са празни. Иначе и аз намерих няколко теми по чужди форуми, на хора които са имали същия проблем. Общо взето се решава или с Y-кабел или просто сплайсване на старите жици в новата букса. Ще пробвам и ще пиша. Интересното е че при някои хора тези жици не са налични на буксата на Yatour. Дано не се получи някакво смущение на сигнали.
20190222_094726.jpg
20190222_094726.jpg (87.28 KiB) Преглеждано 14277 пъти
Изображение + Powerbox

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта