Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
MnM
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2018 20:05
Местоположение: Germany
Автомобил: още без Toyota

Избор на семеен автомобил

Мнение от MnM » 27 Юли 2018 23:46

Колеги, да се успокоим! :thumbsup:

В понеделник ще карам пробно една Corolla Verso MMT( напук на всички предразсъдъци), след това идва ред на Honda FR-V 1,8 и накрая Опел Зафира Б 1,8...
Пък каквото сабя покаже!!! :D Даже вече съм решил газовата да бъде Prins VSI 2.0 .....

Да карам нова кола в Берлин, си е чиста проба недомислие... Само нерви и ядове, каскота, изгубено време и т.н Парите не ми ги подаряват, а си ги изкарвам с много труд!
Непрекъснато в нашият квартал гледам счупени огледала, и одрани брони, врати... удрят и бягат... Иди го гони! Пенсионери, които едвам се качват в колите си е е...ло ма...та! Вчера за малко да кача един с мотопед на капака- изкочи отнякъде, и се опита да мине косо пред мен... Добре, че имам и камера на колата... Ужас! Един пенсионер преди време, ме удари на паркинга, и се опита да лъже като дърт ц......н.... Sorry! Преди 3 дни, един на дрога, се надъни на нашата улица 30-км зона, в един ван.... Няма много място за паркиране... Ми нали идваме и в София, където карат все едно са на война guns.gif ...!

Приятна ви вечер и оцеляване това лято! :cheers: Ще ви пиша пак, като взема решението smile.gif
:help: Немам нервиИзображение

Karaboev
Мнения: 64
Регистриран на: 09 Дек 2017 07:55
Местоположение: Велико Търново

Избор на семеен автомобил

Мнение от Karaboev » 28 Юли 2018 07:18

Колега ти май наистина искаш да се натресеш яко. Каква е тая Хонда F rv. Знаеш ли че на всеки 30 км с тая газ ще има да правиш клапани като за световно, тук масово търсят глави защото от газта се пука(много са тънки между клапаните главите). Хонда и газ-НИКОГА!!! Системата за смазването им не решава проблема с тяхното изгаряне това са думи само на един газаджия който иска да ти вземе парите. От така изброните си само королата се класира, с Опел въобще не се занимавай след 94 година нямат свестен мотор до ден днешен.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 28 Юли 2018 09:54

Провери всички възможности/варианти, пък каквото ти хареса... Не съм съгласен с част от мнението на Карабоев. Особено когато и в момента експлоатираме и Зафира, която се ползва за лично-служебна, та продължаваме да имаме преки наблюдения (по времето, когато имахме и Версо същата година и двигател съм ги въртял и двете - за мен Зафирата е по-удобният и функционален автомобил - споменавал съм го и на времето тук) :)
Да, вече е девет годишна, та лично аз имам известни притеснения да не се счупи нещо, но те са свързани повече с прекалено авангардната комплектация, с която я бяхме взели - ако не се лъжа само единият електрически управляем амортисьор е над 1200лв :) Да не говорим за завиващите фарове, които се въртят до крайни положения тип 'кривоглед' при всяко стартиране на автомобила :)
Но всеки си има глава на раменете - да си решава сам..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от nowyaris » 28 Юли 2018 16:38

Темата е тъпо формулирана-семейна кола......Зависи от семейството - за мен е удачно това возило,за Кейт Мидълтън-друго......
Семействата са различни..... :censored:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от ItsTimeToChoose » 30 Юли 2018 16:16

nowyaris написа: 27 Юли 2018 20:04
gimara написа: 26 Юли 2018 17:50 Корола Версо II - 4,36 метра
Корола Версо е ван колкото аз съм последния китайски император. :thumbsup:
Колега, само да вметна - Корола Версо никой не спори, че е ван.
Води се "миниван", или по-модерно казано: compact MPV (multi-purpose vehicle)
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от mirott » 30 Юли 2018 16:31

Karaboev написа: 28 Юли 2018 07:18Хонда и газ-НИКОГА!!!
Малее, колко мъка има на тоя свят... :D

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Избор на семеен автомобил

Мнение от doko_death » 09 Авг 2018 19:28

Багажника на Тойота Версо си е напълно достатъчен за четиричленно семейство според мен:
Изображение
Както виждате събира детска количка от големите, 2 големи куфара (единия е зад количката), сакове и чанти между тях. Може да събере и още, до тавана има място. Поради по-голямото разтояние между предните и задните седалки, може и там да се сложи багаж под краката на децата.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 09 Авг 2018 20:03

А ако подредиш по-прецизно багажника,ще вземеш поне още 1/3 багаж отгоре! :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 09 Авг 2018 20:14

След като последният път помагах на братовчеда да пренесе багажа на внучката (1 годинка), защото Рейндж Ровъра не можа да събере половината, се убедих, че нещата с багажа не са толкова прости и еднозначни :)
И то при условие, че и аз се опитах да преподредя багажа, разтоварвайки го целия и наистина успях да уплътня нещата (имам доста опит в 'тетриса' за багажа :) ), но дотолкова, че да събера половината, а другата половина натоварих в Джипа, но вече нямаше място за сядане на задните седалки при мен :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 09 Авг 2018 20:24

Говорим само за тетрис в багажник,без да помрачаваме комфорта на пътуващите в задната "ложа" tooth.gif
Туранчето ми,така добре побираше в багажника...перфектно беше, а и май е по-късо от 4,5м( unsure.gif ).
IMG-489ec477bb4d822345810fc0bbec1eef-V.jpg
IMG-489ec477bb4d822345810fc0bbec1eef-V.jpg (239.6 KiB) Преглеждано 4935 пъти

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 09 Авг 2018 20:33

Така е... При мен 'наруших комфорта на задноседящите' просто защото нямаше такива :)
За голям обем се иска нисък под, висок таван, максимална ширина и дълбочина до седалките... Доблото също събира ОГРОМЕН багаж и е по-късо од 4.4м... Включително и се товари с мотокара... Но това води и до известен дискомфорт - окачването е скрито в пода и понякога пружината закача при слизане от бордюр - идиотщина, ама все пак всичко си е компромис...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
MnM
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2018 20:05
Местоположение: Germany
Автомобил: още без Toyota

Избор на семеен автомобил

Мнение от MnM » 18 Авг 2018 13:31

Колеги АЛЕЛУЯ

Изборът беше направен, и май улучих кола с добре поддържана автоматична кутия.... То билo гооооолямо удоволствие punk.gif :thumbsup:

В момента я стягам, че има какво да се понаправи и смени( но, за цената на която я взех, е нормално-беше и голям зор и с неуспехи в началото happy.gif )

Караната от мен Версо с MMT, не ми хареса изобщо, и се наложи да търся по-нататък....

Днес повозих и семейството, че ми изтичаше временният номер, и всички бяха мнооооого доволни от изживяването rolleyes.gif :) ... Съвсем различна от Субаруто ни wink.gif
С тъга на сърцето ще го пускам за продан тези дни.... sad.gif

Сега, не ми се сърдете, че не беше TOYOTA! За следващата нищо не се знае....

Поздрави на Родината
Прикачени файлове
IMG_20180814_193028a.jpg
IMG_20180814_193028a.jpg (218.03 KiB) Преглеждано 4871 пъти
:help: Немам нервиИзображение

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Избор на семеен автомобил

Мнение от skydiver » 19 Авг 2018 07:50

Със здраве да си караш колата и да създадете още по-хубави спомени!
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Silvestroff Gabrovo
Мнения: 20
Регистриран на: 31 Дек 2017 20:21
Местоположение: Габрово

Избор на семеен автомобил

Мнение от Silvestroff Gabrovo » 19 Авг 2018 22:44

Браво ,добър избор.
Митак да си я караш със здраве, и безаварийно.
Жив и здрав.

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 16 Окт 2018 14:53

Здравейте!
Да не отварям нова тема, реших да пиша и аз тук.
Трябва ми съвет.
Решили сме да се разделяме , не спешно, но се поослушваме, с Пежо 307SW 2005.
Служи ни вярно от 5 години, доволни сме, уцелихме на кола, дет' се вика.
Но започна да се "обажда" всеки месец. А това, а онова.. Не броя стандартните разходи по ходовата част, които всяка година сменяхме (кара се редовно), сега дори е в авариен режим и майстора не може да го хване откъде... та, май ѝ е време. По климатика давахме пари за ремонти, пружини, крушките постоянно горят и не спират, въпреки че сменяхме клеми ли що ли..
Имам 3 деца - две мои и едно на тъщата ;)
В Пежото се побираме чудесно. Багажник голям, удобни задни седалки и не толкова лоша возия. Иска ми се да преминем на японка. Сякаш ми се иска да е Toyota, но и Honda ми харесват. Но не съм много на ти с колите, гледах по mobile-то, говорих с приятели. Затова към тези две марки съм се насочил. Ако имате идеи, бих се радвал да споделите. Бюджет: около 15 000 лв. Toyota Verso съм харесал, единствено ме притеснява дали не е много ниска? С Пежото страдахме от това, защото ходим напред-назад и като попаднеш на черен път си дотам. Оттам се обръщам към Honda C-RV.. Нещо след 2010 година ми се иска, да не е по-стара, сякаш.
Дизелите добри ли им са на двете японки? Гледам, че са масово дизел, бензин почти няма. Разходът какъв им е или си зависи какво уцеля? Джипката хонда, например, по-високи данъци ли има, за гумите знам. Но с какво трябва да се подготвя, допълнително, след като е джип?
За хибридите какво може да ми кажете? Ако извадя към 20-25 хиляди ще ми стигне ли за добър хибрид? Батериите на колко години се сменят?
Виждам мнения, че Корола Версо също, че е сравнително голяма, защото пък четох че Версото е леко тромаво на завоите, защото е дълго, може би?
Много ще съм Ви благодарен за предложения, съвети и отговори. :)

Хубав ден на всички! punk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Dimitar38 и 48 госта