Сервиз за хибридни автомобили в Русе

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от мехаННика » 23 Юни 2018 20:53

Прекалено амбициозно, и заблуждаващо. Вярно че има доста недоволни от сервизите на Тойота, и доста хора ядат хляб от това, но чак пък толкова да си способен а всички останали сакати... Казаха ти и по горе, има място под слънцето за всеки. Но да се появиш толкова години след като се продава и обслужва хибрид в България, и да викнеш "Аз съм най големия" е смешно. При положение че Тойота Европа не продава клетки за батерии, откъде сертифицирано се снабдяваш? И-бей, катастрофирали, директно от Китай? Човек минал някакво обучение и получил сертификат за това и сертифициран сервиз не са едно и също.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2018 03:14

plamsav написа: 23 Юни 2018 18:46 СЕРТИФИКАТ
Публикуван в :
Единственото, което видях в документа, който намерих във фейсбук, че си бил слушател на курс, и си преминал технически упражнения по хибридни системи във фирма, която най-вероятно не е сертифицирана от производителя...
Така ли е?
Защото ако е така - това има тежест точно колкото 'сертификата' Коректна фирма...
И това би потвърдило съмненията ми, че в случая се опитваш да заблудиш потребителите... Дори в училище след преминаване на 'слушането', ако искаш сертификат, се явяваш на изпит при независима организация или оторизиран орган.
Отново - приветствам старанието ти да бъдеш успешен диагностик и да ремонтираш качествено автомобилите. И това, че нямаш сертификация не означава (все още), че не можеш да ремонтираш автомобилите (качествено).
Но съвсем не е коректно да твърдиш такива гръмки слова както в предходните си постове - част от хората, които не са наясно с начина на сертифициране биха били заблудени, че имаш оторизация от Тойота и то, че си единствения с такава оторизация в района...
А в реалност ти нямаш такава оторизация/сертификат, докато единствените, които имат такава са официалните сервизи...

Надявам се да бъда правилно разбран и да се преустанови некоректното предоставяне на информация пред потребителите на този форум..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от M5kov » 25 Юни 2018 10:15

Пича просто си прави безплатна реклама във форума, няма смисъл да се опитвате да му обяснявате кое е редно и кое не.
Ходил е (и това не е много сигурно) на някакво обучение в СССР и просто е решил да изкопира 1:1 бизнеса на руснаците - името, статиите и всичко останало. Съчинил си е един сайт на Wordpress, сложил е голяма картинка, че е сертифициран незнайно от кой, в полето за контакти няма име на фирма, никъде няма снимки на физически сервиз.
По същата логика, в рамките на 1 ден мога да стана сертифициран представител на Боинг,

Както 5 пъти повтори slowtraveler, за всеки има хляб, но подобна шарлатанска самореклама ми идва в повече.
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от mfandakov » 25 Юни 2018 13:21

Към колегата със сервиза в Русе..
Колега позволявам си да ти дам съвет,макар че не ми е работа.
Най важното в тази ситуация е мотивацията,гледам че я имаш и съм убеден че ако си в час и на практика ,ще се наложиш.
Никога не съм гледал сертификата на определен специалист,макар че съм убеден че трябва да се търси такъв при специфични дейности.В твоя случай както виждаш това ти носи негативи.Темата за хибридите ,,мръдна,,след като се появи ти,ако си направиш име и на практика както казаха и колегите има работа и за теб.Но това със сертификата просто " олекваш". Не ти трябва сертификат,трябва ти име.
worthy.gif

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от plamsav » 25 Юни 2018 13:31

Кой е Сергей Н. Гордеев -
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от plamsav » 25 Юни 2018 13:43

mfandakov написа: 25 Юни 2018 13:21 Към колегата със сервиза в Русе..
Колега позволявам си да ти дам съвет,макар че не ми е работа.
Най важното в тази ситуация е мотивацията,гледам че я имаш и съм убеден че ако си в час и на практика ,ще се наложиш.
Никога не съм гледал сертификата на определен специалист,макар че съм убеден че трябва да се търси такъв при специфични дейности.В твоя случай както виждаш това ти носи негативи.Темата за хибридите ,,мръдна,,след като се появи ти,ако си направиш име и на практика както казаха и колегите има работа и за теб.Но това със сертификата просто " олекваш". Не ти трябва сертификат,трябва ти име.
Прав си Колега. Нека за мене да пишат само тези, които ме познават и моля не хвърляйте мнения така в пространството без да сте чули нещо за мен или за сервиза от първо лице.
Искам да се извиня ако съм засегнал или обидил някого в този форум.

БЛАГОДАРЯ

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от slowtraveler » 25 Юни 2018 14:18

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
rufo
Мнения: 33
Регистриран на: 17 Мар 2017 17:03
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от rufo » 25 Юни 2018 14:25

Аз искам да дам моя глас в подкрепа на инж. Пламен Пеев, всички тук го нападнахте като хуни, а той най-чистосърдечно - Иска да помогне ! Лошо ли е да има алтернатива на официалния представител/сервиз- аз мисля, че не. Правил си бил реклама...защо не ? Щом има познания, умения и нужното обурудване- нека си работи човека. Аз лично съм се възползвал от услугиге му, и мога да твърдя , че наистина си разбира от това с което се е захванал. Пожелавам му успех ! А на хейтърите- малко по- кротко, ако обичате...
Corola Verso 1.8 :iroc: Prius+

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от мехаННика » 25 Юни 2018 14:26

Чакай малко сега, ти пишеш на едро за хора, организации и процеси които не познаваш, а за теб не може. Естествено че си обидил доста хора, независимо дали четат тук или не. Сертифицираното е скъпо приятелю, твоето може и да върши работа, но не е. Тепърва ще има работа в областта, наводнени коли, търгаши, хора със стари "нов внос" хибриди, но хората с възможности купуват ново с голяма гаранция, след това си правят Hybrid Health Check и имат още година гаранция след всяка проверка. Сигурно не си лошо момче, нито лош инженер, но дай по полека.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от slowtraveler » 25 Юни 2018 14:40

rufo написа: 25 Юни 2018 14:25 Аз искам да дам моя глас в подкрепа на инж. Пламен Пеев, всички тук го нападнахте като хуни, а той най-чистосърдечно - Иска да помогне ! Лошо ли е да има алтернатива на официалния представител/сервиз- аз мисля, че не. Правил си бил реклама...защо не ? Щом има познания, умения и нужното обурудване- нека си работи човека. Аз лично съм се възползвал от услугиге му, и мога да твърдя , че наистина си разбира от това с което се е захванал. Пожелавам му успех ! А на хейтърите- малко по- кротко, ако обичате...
Колега, май не си разбрал за какво е спора... Никой не оспорва, че е добре да има алтернатива и на официалният сервиз. Нито пречи на коректната реклама..
Коментираме единствено некоректната, неточна, подвеждаща и заблуждаваща реклама.

П.С. има разлика между 'помощ', и реклама... Едва ли мислиш, че например телекомуникационните компании, които ни заливат с реклами всеки ден го правят от желание за помощ, а не от желание за по-голяма печалба. В което няма нищо лошо, но дори и тях ги съдят за некоректни реклами. А дотогава - ревете за това, че сте били измамени, щото рекламираните неща не били съвсем така.. По същият начин стои въпросът и тук - нека назоваваме нещата с истинските им имена, и животът ще е по-лесен и чист...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Разни разсъждения и хвалби на хибрида :)

Мнение от M5kov » 25 Юни 2018 15:22

rufo написа: 25 Юни 2018 14:25 Правил си бил реклама...защо не
Ето 2 причини:
7. Реклами и обяви за покупки, продажби, търсене и предлагане на услуги се пускат само във форума "Обяви", като се предполага, че тяхната насоченост е свързана със съответната секция.
9. Публикуването на търговски обяви, реклами, както и опити за изтъкване на конкретни сервизи с цел популяризиране, в който и да е раздел на форума, става само след съгласуване с администратор, или модератор.
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Сервиз за хибридни автомобили в Русе

Мнение от plamsav » 30 Юни 2018 13:32

мехаННика написа: 23 Юни 2018 20:53 Прекалено амбициозно, и заблуждаващо. Вярно че има доста недоволни от сервизите на Тойота, и доста хора ядат хляб от това, но чак пък толкова да си способен а всички останали сакати... Казаха ти и по горе, има място под слънцето за всеки. Но да се появиш толкова години след като се продава и обслужва хибрид в България, и да викнеш "Аз съм най големия" е смешно. При положение че Тойота Европа не продава клетки за батерии, откъде сертифицирано се снабдяваш? И-бей, катастрофирали, директно от Китай? Човек минал някакво обучение и получил сертификат за това и сертифициран сервиз не са едно и също.
Колеги, Никога не съм казвал, че аз съм най–големия. Ние сме само достатъчно добри да ви оправим колата. А дали някъде има по–добри от нас – е възможно е. Знам, че Българинът е достатъчно умен и кадърен. Успех на всички колеги в това начинание. :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта