Проблем с мощността на rav4

yanevs
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Дек 2017 22:10
Местоположение: Димитровград

Проблем с мощността на rav4

Мнение от yanevs » 22 Апр 2018 22:27

Моето миене на катализатора даде резултат , но не за дълго . След няколко дни пак се предаде. Хубавото е , че открих проблема и усетих как може да върви . Сега обаче трябва да мисля друго решение. Та , да имате едно на ум ... :D

yanevs
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Дек 2017 22:10
Местоположение: Димитровград

Проблем с мощността на rav4

Мнение от yanevs » 15 Май 2018 23:31

Решението е изпълнено вече - премахване на само единият катализатор ( този под купето , то в него само си беше и проблема ) и поставяне на резонаторно гърне на негово място . Цялата работа с гърнето и труда 50 лв , направо супер . Та , след толкова търсене и ходене по мъките мога смело кажа , че вече колата ми върви идеално ( а бях на косъм да купя нов дебитомер за проблема със добиването след 3000 об. и тромавата динамика ) . Надявам се написаното да е от полза на много колеги. Със здраве ... !

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Проблем с мощността на rav4

Мнение от Kiki » 16 Май 2018 18:04

radka_rashkova написа: 20 Апр 2018 15:59 Не проблема е само под 2000 оборота
Не хвърляйте жената в музиката и в големи разходи!
Щом не набира яко само до 2000 об., това си е нормалната турбо дупка, която по никакъв начин не може да избегне, нито някой може да я оправи. :whistle:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Проблем с мощността на rav4

Мнение от jim_beam » 28 Май 2018 17:01

Не е така, и на моя Рав се появи този проблем! Никаква турбо-дупка, просто натискам газта до долу и нищо. Отпускам леко и почва леееко да върви, а отзад черен облак. Мине ли над 2200 оборота си върви без грешка, няма пушек. Явно е проблем с управлението на турбото, както някои специалисти казаха вече.
За всеки случай смених горивен филтър и отворих и изчистих ЕГР, наблъсках добавка в резервара-нищо не помогна. Закачих лаптопа и техстрийма показа и дюзите са ок, ако знам какво още да погледна на теста да локализирам проблема...Вчера навъртях към 100км на аутобана, поиздуха се, дори днес из града е чувствително по-добре, но черния пушек на ниските обороти е тук, никога не съм го виждал за 11г.
Някой няма ли схемата на турбо-вакууми-клапани на 2АД мотора, за да се види кои детайли може да са дефектирали?

PS: Измъкнах 2-те маркучета отгоре, абсолютно сухи и чисти са, бяха залепени с някакво лепило, вече не са. МАФ-а отворих и веднага обратно, перфектно чист и сух. Въздуховода също, всичко си е наред видимо. Но нещо се е.ава ясно е.
Поне си проверих вакуум-помпата, Тойота пише отгоре, барем тя да се окаже читава, а да е някакъв сензор/вентил.
Последно промяна от jim_beam на 28 Май 2018 18:31, променено общо 2 пъти.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение


memorex

Проблем с мощността на rav4

Мнение от memorex » 28 Май 2018 19:43

JOH-4642__81512.1365872062.480.400.jpg
За дебитомера.
Ако си в Бг пиши на ЛС да ти кажа каква профилактика да направиш на системата.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Проблем с мощността на rav4

Мнение от jim_beam » 05 Юни 2018 14:33

В моя случай се оказа запецнал от сажди ЕГР. Не е достатъчно да се изчегърта механично, ами задължително се промива с подходящ спрей. Явно трябва и да се раздвижи, аз не успях да се справя сам, та в сервиза го оправиха. Причината е множество къси отсечки и оставяне на двигателя да работи на място по 10-ина минути.
Колежката няма ли да добави какво се оказа в нейния случай?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], bobiborisov и 54 госта