Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от andrian999999 » 26 Юни 2016 15:18

Не съм влизал във форума доста отдавна, но май не мога да напусна ФОРУМА а се притеснявам да стана ТОЙОТАДЖИЯ , нали не съм тойотаджия , пък и не ги харесам, защото карат най-здравите, най-икономичните ..... автомобили.
Тук попаднах случайно купих си 4х4 кола за зимата, а не бях карал досега 4х4.
И в този форум с запознах с доста хора, който за съжаление не влизат вече, а това е най демократичния форум много харесвам безмислените теми и заяжданици, но вече ги няма Краси..... останаха само споровете колко харчи приус (междудругото забелязвам, че войната се е преместила във фейсбук, което означава че трябва да си направя и ФЕЙСБУК, а се мъча с всички сили да бъда мъж от миналия век, но не става от 15 дни вече съм със умен телефон зарязах нокията). та като всеки семеен мъж на който му е сложен хомота и е развял бялото знаме (поне си го признавам) съм като руснаците при Сталин град то град не е имало, но те не са се предавали и аз така, след редки разправии на масата с жената, кога ще сме нормално семейство и ще имаме семейна кола започнах да гледам обяви като търся бензинова кола да и сложа газова уредба, и както гледам обяви попаднах на една ИЗГОДНА обява, проведох бърз разговор по телефона с колегата РУДОЛФ и купих колата.
На въпрос на Рудолф огледа ли колата, как е мотора му казах: не купих я като кило сирене.
И така сега от 2 месеца нашето семейство има вече 3 коли, но жената не знае, карам си я тайно паркирам си я зад блока, но по далече от входа.
Миналата седмица обаче един приятел ме видя и ме попита дали е моя му казах, че е на Рудолф и ми я е дал да я карам понеже другата трябва да ходи реглаж на предница.
По-нататък ще напиша впечатленията ми от колата.
Лошото е, че ставам ТОЙОТАДЖИЯ, но е по-добре от суБарист. :D
Прикачени файлове
toyota mr2.jpg
toyota mr2.jpg (586.42 KiB) Преглеждано 18221 пъти
Последно промяна от Akima на 26 Юни 2016 23:22, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.
професионален мапер

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тojota Mr2 ZZW30

Мнение от slowtraveler » 26 Юни 2016 15:51

Ъхъ, той Митака ич не би си купил такова нещо, щото не може да събере семейството - не можеш да заблудиш публиката :whistle: guns.gif tooth.gif

Честито :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тojota Mr2 ZZW30

Мнение от Akima » 26 Юни 2016 17:21

worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Честито! :thumbsup: drunk.gif
Ако те усетят домашните идвай на плаж. :whistle:
andrian999999 написа: лошото е , че ставам ТОЙОТАДЖИЯ но е по добре от суБарист
Някои хора от Тойотаджии се стараем да станем Субаристи.... punk.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Тoyota MR2 ZZW30 - Adrian is back...

Мнение от Japanese_fever » 26 Юни 2016 23:05

Честито Андрианка! :thumbsup:
със здраве да си караш!

има повод за хвалене, но нашия не пропусна и да се оплаче. Липсваше ми хленчещото самоиронизиране на АНдрианката, получава му се. :)
С 2ZZ-GE е предполагам. :)

p.s.
Не е лошо да си субарист, особено, ако караш GT86. wink.gif punk.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от skydiver » 28 Юни 2016 18:53

...ще се съглася, ако добавиш
едни от
преди
andrian999999 написа:... най-здравите, най-икономичните ..... автомобили
tooth.gif
Иначе много да те радва колицата, смяташ ли да "залиташ", или ще си я караш стокова :whistle:
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от ufer » 29 Юни 2016 09:52

Добре дошъл, отново! Че МР-ите са много малко! :thumbsup:

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от Win_XP » 03 Юли 2016 01:59

ufer написа: Добре дошъл, отново! Че МР-ите са много малко! :thumbsup:
Абе не е като да няма, постоянно сме по 3-4-5 :D

Иначе по темата колата е супер, веднага изтърбушвай катализаторите в колектора и яко газ, само си гледай маслото (лагерите се сменят бързо през картера) :D :D

Изображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от andrian999999 » 08 Юли 2016 00:53

колата е някакъв сбирщайн но ме кефи, пъри впечатления не ми работят температурата на водта , лампа на ръчна и още 1-2 неща но не мога да се сетя. температурата ме притеснява като с митко включихме скенер и компютъра си вижда датчика, тоест работи, ходих до Стоян и сменихме таблата но пак не работи. другото което ме дразни е джантите , не знам от какво са 17 ките но офсета им е 37 и при натоварване в завой опират в края на подкалникапочти до калника можеби защото някой глупак е сложил понижаваще пружини билщайн . същите гуми 205/40р17 но при Стоян офсета е 42 и няма проблем . колата е малко слаба сравняние със селиката но много ме кефи, харчеше май доста масло но сега ще видим смених го с 300 В на мотул имаше изпуснал заден дясен амортисьор но стоян ме уреди с две нови каяби , сега чувам отзад в дясно вие лагер, дали се е разбил защото колата е карана с изпуснал амортисор не знам. най важното няма ръжда. не съм я засичал но харчи под 10 градско да не кажа 8,5л/100 много ме кефи в завой, първо леко недозавиване и давам газ до край и леко тръгва цялата да се пързаля. но 1-2 пъти я изпуснах и спрях напряко на пътя, не е като ладата с преден мотор. а и заради твърдите пружини е страшна единствено е малко слаба, гледах 2зз горе долу моторите са еднакви разликата е че при 6500 моя умира а 2зз се взривява , много бих искал да си купя една корола компресор и да метна мотора на мойта ,но сега нямам пари а и 100% няма да го направя макар Рудолфф ще ми помогне колата е със шпер, и докато я гледаше Стоян , Рудолфф така излобя , че един дятка не ме видял и ме удари във вратата , (голяма работа) при неравности малко скърца понеже се усуква, заради дъщерята свалих гюрука и когато минем през неравности колата така се усуква ,че се притеснявам да не се спраска джама, направо не мога да повярвам как този хардтоп вкоравява купето. другото дразнещо е , че някой е сложил къс "спортен" скоростен лост и е по тежък за превключване. общо взето колата много ме кефи ще я намажа отдолу да не ру=ъждясва и ще я карам доста.
ако беше 200-220 к.с. щеше да е адът за всички други коли по завоите.
професионален мапер

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от Japanese_fever » 08 Юли 2016 18:33

Наблюдавай си редовно маслото (на всеки 1000 км), за да не ти пада под минимума, ако много го гори. Може да се наложи някой да ти направи интервенцията на буталата и да смените сигментите. мехаННика от форума прави тази операция.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от Win_XP » 08 Юли 2016 21:14

Най-добре гледай да не го оставяш да пада под средата :)

loser
Мнения: 70
Регистриран на: 05 Юли 2009 13:20
Местоположение: София

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от loser » 09 Юли 2016 15:55

Явно са много сполучливи тея двигатели.
SW20/AE86/AW11

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от ufer » 11 Юли 2016 08:34

Ако гори много масло - първо се мери компресия и после се тръгва по каналния ред... :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от Akima » 12 Юли 2016 13:17

Japanese_fever написа: Наблюдавай си редовно маслото (на всеки 1000 км), за да не ти пада под минимума, ако много го гори. Може да се наложи някой да ти направи интервенцията на буталата и да смените сигментите. мехаННика от форума прави тази операция.
Стига кълна хората, Jap... :) tongue.gif

Шегата настрана:
Преди да пращате фиатаджията да разхвърля мотора е хубаво да знаете, че при MR2 W30 e с модификация 1.8 1ZZ-FED VVTi и по памет картерът/sump-ът остава същия - по-компактен дизайн.
Дори и след сервизна кампания за сегменти/бутала обемът остава същия.
Проблемът на малкият обем масло е, че прегрява/прегаря - не успява да се охлади достатъчно.
10/2000 TOYOTA MR2 (ZZW30L-AKMQHW)
EUR CVT LHD 1ZZFE MTM 5F
Изображение

Андриан,
наливай си масло с "дамаджаната", погледни щеката за зелена точка и моля те пиши на разбираем български език с правилната пунктуация - много трудно ти се разбира... :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от Japanese_fever » 13 Юли 2016 06:05

Проблема с охлаждането (ако има такъв) е по-скоро, защото радиатора е отпред, а двигателя отзад, отколкото заради по-малкоъо количество масло.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Тoyota MR2 ZZW30 - Andrian is back...

Мнение от ufer » 13 Юли 2016 08:33

Това наистина си е проблем при МР-ите, затова има и допълнителен вентилатор отстрани на задния калник. Видях, че англичаните имат едни допълнителни аксесоари - 2 дифузора (виждал съм и един), които се монтират около задното стъкло и капака на мотора. Стават като малки Формули и вероятно имат хубав ефект... Ако намеря снимката, ще я кача!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта