[TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset Tool

Публикувай отговор
Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset Tool

Мнение от Рошко » 23 Сеп 2015 15:36

Колеги,
понеже си купувам втори комплект джанти за зимните гуми и понеже всички автомобили, произведени след 2012 задължително са с TPMS сензори, се замислям да си купя и комплект сензори, за да не ми "бърка в очите" контролната лампа на TPMS-а. Проблемът е, че ECU-то може да запомни само 4 сензора, т.е. не мога примерно да отида до Тойота и да си платя, за да ми запишат и новите сензори в ECU-то и после да сменям на воля, а трябва на всяка смяна да ходя да ресетват датчиците, поради което се замислям за закупуването на ето този уред. Цената му е около 150 долара, има кой да ми го прати от Щатите до тук, но за сам човек цената е малко overkill, особено като се вземе предвид и цената на датчиците. Затова търся двама или трима колеги от Пловдив, които също имат такива датчици и също като мен се замислят за втори комплект за зимните гуми... Ако се съберат 3-4 души, уредът ще ни излезе по 40-50 долара на човек, което вече е доста по-приемливо. Моля ако има сериозни желаещи от града, да ми пишат на ЛС, за да си направим и една истинска среща, да се видим на по бира (докато не е станало време за грог tooth.gif ) и да видим можем ли да се уговорим за покупката. drunk.gif

MODEDIT Akima
Благодаря на колегата 1.6 VVT-i,че създаде темата и набави информация.
Тук можете да обсъждате моделите TMPS сензори и софтуер/устройства за Toyota/Lexus.
Да се счита за обща дискусия - закачена от мен.
Последно промяна от Akima на 16 Ное 2015 23:17, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Закачена от мен с оглед задължителното вграждане на системата в новите модели автомобили.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от BOz » 23 Сеп 2015 20:32

Предвид, че Techstream-а е официален диагностичен софтуер за Тойота, то се съмнявам да не може през него да си запознаваш датчиците с колата.
За какво си тръгнал да купуваш такива псевдо инструменти?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от iovkito » 23 Сеп 2015 23:25

Когато се бях ровил с techstream-a из рав4-ката , си мисля , че видях някаква опция за програмиране . Не съм гледал подробно , защото мисля да си карам само с алуминиевите джанти , но на 99% съм сигурен , че трябва да стане.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Akima » 08 Окт 2015 13:45

И какво стана в крайна сметка? :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 08 Окт 2015 17:21

Засега нищо... Спасяваме се поединично... :) В момента чакам отговор за ето тези сензори - пише, че са съвместими с Auris-a, но има едни означения, които не са ми ясни какво означават и не мога да разбера, дали е възможно да клонират оригиналния датчик, така че когато сложиш зимните гуми, все едно си с оригиналните датчици, без да се налага препрограмиране или под съвместими се разбира, че могат да се програмират да работят, но при всяка смяна трябва ново обучение.... За програмирането, доколкото разбирам, се ползва този инструмент... Принципно не са кой знае колко скъпи - около $22 е датчикът и $55-59 уреда, чакам отговор от производителя и може би ще инвестирам $80-ина с образователна цел... :)

Edit: Мдааааа... Като гледам, това е пътят cool.gif Дори открих промоция cool.gif - уреда + 1 датчик за $71,99 blush.gif

https://www.youtube.com/watch?v=xNHnDrLujzk

ydonev
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2015 11:09

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от ydonev » 14 Окт 2015 11:14

Включвам се към темата защото съм пред абсолютно същата дилема. От София съм и съм собственик на Toyota Auris HSD с TPMS. От ТМ искат едни хубави пари за датчици и сега търся алтернатива.
@ 1.6 VVT-i Може ли да дадеш информация за тези TPMS датчици като например цена и дали са съвместими?

ydonev
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2015 11:09

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от ydonev » 15 Окт 2015 21:23

Намерих сравнително евтини датчиците на Autel тук. Дали тези ще са съвместими? Дават ги, че са на 433MHz (европейската честота) и уж че са съвместими с Toytoa, но не пишат американка ли е ... европейска ли е.

Има вариант за поръчване на 10 бр с доставка DHL на доста добра цена. Има ли някой да се комбинираме за покупката?

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 15 Окт 2015 22:26

Точно такъв си поръчах - засега 1 брой, за да видя дали ще стане "номерът на китайката". Спечелих го на аукцион в ebay за $14.99, което е доста ниска цена и сега китаецът се прави на луд - уж се появил дефект като го тествали, ако съм искал, да ми върнел парите, иначе в събота щели да пристигнат новите. Писах му, че ще изчакам до съботната доставка и ако пак се прави на луд, ще го докладвам на ebay и ще му набия негативен feedback. Лошото е, че другият китаец, от който купих програматора също не го е пратил още и даже не ми е отговорил на съобщението...

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 10:13

Akima написа:И какво стана в крайна сметка? :whistle:
Стана това, че двама продавачи ме пр€€б@х@ и не ми изпратиха датчици и програматор - първият сам върна парите, за втория в момента се грижат от Paypal bash.gif

Добрата новина е, че след като в събота монтирах новия комплект зимни гуми с джанти, естествено без TPM сензори, се оказа, че ако и 4-те датчика липсват, системата изобщо не се включва и на таблото не свети лампата на TPMS-а. Така че ако нямате датчици, свикнали сте да проверявате гумите си сами и не ви се инвестира еднда кофа пари, то не е нужно да го правите... поне при новия Auirs HSD е така. tooth.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от iovkito » 16 Ное 2015 19:37

На мен не ми харесва как е направена системата и затова не бих влагал пари в нови датчици. Светва ми лампата , когато налягането падне на 2 атмосфери , а това става почти винаги , когато е по-студено вечер. Трябвало е да я настроят на 1,3-1,4 , действително да свети при спукана гума . Аз без механичен манометър дори не мога да разбера коя гума да донапомпя , когато разликата е само 0,2 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 20:53

Индикацията светва когато налягането падне с Х атмосфери за У време... т.е. при рязък спад на налягането. Лошото е, че избързах със заключенията,че лампата "не свети" и днес след навъртените 25-30 км, тъкмо се прибрах вечерта в подземния и.... Изображение wacko.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от iovkito » 16 Ное 2015 21:03

Ее , при теб е модерната работа , check left front ... При мен няма такива благинки. laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 21:04

Хахаха... Модерна - друг път! tooth.gif Картинката е примерна от Google... Само спадналата гума показва! tooth.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Akima » 16 Ное 2015 21:21

Новите технологии май ще ви подлудят - иначе с кодочетец би трябвало да посочва ID на датчика/гумата. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 22:25

Akima написа:Новите технологии май ще ви подлудят - иначе с кодочетец би трябвало да посочва ID на датчика/гумата. :whistle:
Вероятно си прав... Но е тъпо! Имам 7-инчов "телевизор" на таблото с графика на шасито - ДВГ, колела, батерия... Колко щеше да коства да изкарат информация в коя гума е проблемът...? Да я оцветят в червено примерно. Да не говорим, че и налягането можеха да изпишат. bash.gif stretcher.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта